Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Acil Kredi Lazım Bankalar Para Vermiyor (Hemen ÇÖZÜM)

05.09.2018
770

Acil kredi lazım fakat bankalar kredi vermiyorsa bunun sebebi bankalar tarafından size verilen kredi notunuzun düşük olmasıdır. Kredi notu 1500 puanın altında olan kişilerin, bankalardan kredi alma ihtimalleri zorlaşır. Ya da daha önce aldığınız bir krediyi ödememişseniz veya ödemesini geciktirmişseniz bankalar tarafından size kredi verilmez. Bankaların kredi vermediği bu gibi durumlarda; kişiler acil kredi ihtiyaçlarını karşılamak için başka yollar aramaya çıkarlar. Ancak bilinmesi gereken husus bankalar haricinde başka hiçbir kişinin ya da kurumun size kredi vermeye yetkisinin olmadığıdır. Yasal olarak bu işlemi gerçekleştirecek olan tek yerler bankalardır. O yüzden alternatif yol arayan kişilerin bu konuya dikkat etmeleri gerekmektedir. Ayrıca internette yer alan birçok sitede kişilerin dolandırıldığı da bilinen bir konudur. Genellikle kredi almak isteyen kişilere yapılan bu aldatmacalar kişileri daha da müşkül bir duruma sokmaktadır. Üstelik zaten paraya ihtiyacı olan kişiler bir de dolandırıldıklarında iki misli zor duruma düşmüş olurlar.

Komisyonla Kredi Nasıl Çıkartılır

Komisyonla kredi çıkartmak isteyen kişiler için, bazı kişiler kredi imkânı sağlamaktadır. Özellikle sicili bozuk olan ya da kredi notu düşük olan kişilerin tercih ettiği ve merak ettiği konu komisyonla kredi alıp alamayacaklarıdır. Komisyonla kredi almak isteyen bir kişi öncelikle kendisine komisyonla kredi verecek olan kişi ya da kurumu bulmalıdır. Ancak bu durum yasal olmadığı gibi bulduğunuz kişilerin güvenilir olup olmadığını bilemezsiniz. Özellikle senet imzalayacağınız kişilerin güvenilir kişiler olması, daha sonrasında yaşayacağınız sıkıntıları engeller. Fakat yine de geri ödeyeceğiniz miktar için uygulanacak olan faiz ve geri ödeme koşulları, krediyi size sağlayan kişinin istekleri doğrultusunda olacağı için, çok yüksek faizli krediler almanız mümkündür. Ayrıca banka tarafından size sağlanacak olan ödeme desteği bu kişiler tarafından sağlanmaz. O yüzden komisyon karşılığında kredi almaya karar verirken dikkatli düşünmeniz gerekmektedir.

Bankalar Kredi Vermiyor Nereden Nakit Bulabilirim?

Bankalar kredi vermediğinde nakit bulunacak yerler, genellikle yasal olmayan yerlerdir. Kredi notu düşük olan kişiler, bankalardan kredi alamadıkları zamanlarda acil nakit para ihtiyaçlarını karşılamak için böyle yollara başvurabilir. Fakat yasal olmayan yerlerle iş yapılması kişileri daha müşkül durumlara sürükler. Üstelik aldıkları parayı misli ile geri ödemek zorunda kalırlar. Kredi notu ya da sicili çok kötü olan kişilerin başvurdukları yerler arasında; kim olduğu belli olmayan fakat komisyonla kredi vereceğini iddia eden kişiler; senet karşılığında kredi vereceğini söyleyen bazı firma ve kişiler ya da senet karşılığında altın veren kuyumculardır.

Senet Karşılığı Nakit Para Nasıl Alınır?

Senet karşılığında borç para almak isteyen kişiler, bu talebi karşılayacaklarını düşündükleri bazı firmalara veya kişilere başvurarak senet karşılığında kredilerini alırlar. Fakat bu durum oldukça riskli bir durum olduğundan böyle bir yola başvurulması önerilmemektedir. Ayrıca geri ödeme şartlarınızın, bulanık olduğu bir borcun altına girmeniz de muhtemeldir. O yüzden kredi almayı düşünüyorsanız öncelikle yasal yolları denemeniz gerekir. Bankalar ile birebir görüşerek önceden aldığınız kredilerin yapılandırılmasını talep edip, daha sonra mevcut kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Bu sayede, kredi alamama ihtimaliniz de ortadan kalkar. Size senetle kredi vereceğini söyleyen kişiler, faiz oranlarını kendi kazançlarına göre belirleyeceklerinden zararlı çıkacak olan kişinin, sizin olma ihtimaliniz yüksektir.

Senetle Kuyumcudan Nakit Para Alabilir Miyim?

Senetle kuyumcudan nakit para değil altın alınabilir. Bankalardan kredi alamayan kişilerin alternatif yol olarak düşündükleri kuyumculara senet vererek kredi alma yöntemi, her kuyumcudan yapılabilen bir işlem değildir. O yüzden bu yolu denemek isteyen ihtiyaç sahipleri, kredi alacakları kuyumcuları detaylıca araştırmalıdırlar. Çok güvenilir bir yol olmasa da acil kredi ihtiyacı olan kişilerin tercih ettiği yollardan birisidir.

Bir önceki yazımız olan Vatan Bilgisayar’dan Odeabank İle Telefon Nasıl Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Kaya Durak dedi ki:

    slm adım kaya durak REKLÂM YÖNETİM MÜDÜRLÜĞÜ ODACI 05367407577