Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama ve Öğrenme İşlemi

07.01.2020
1.782

Ücretsiz kredi notu sorgulama işleminin nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız bu makalemiz tam size göre. Kredi notunun bankalar için nasıl önemli bir faktör olduğunu şimdi daha iyi anlayacaksınız, ev almak gibi bir durumunuz var ise öncelikle kredi puanınızı sorgulamakta fayda var. Kredi notunuzu Findeks üzerinden kolaylıkla ücretli bir şekilde sorgulayabilir ya da aşağıdaki işlemleri detaylı bir şekilde okuyabilirsiniz. Bilmeniz gerekir ki 9 ayrı büyük banka tarafından oluşturulan kredi kayıt bürosu (KBB) müşterilerinin olumlu ve olumsuz yönlerini analiz yaparak size bir puan vermektedir.

Kredi Notu Sorgulama

Kredi kartı borcu olanlar ya da sürekli düzensiz ödeme yapan kişilerin kredi puanı düşük olduğu gibi kara listeye de alınabilir. Aynı zamanda kredi ödemelerin dede gecikme ya da düzensiz ödeme mevcutsa kredi puanınızı olumsuz yönde etkileyecektir.  Kişinin kredi puanı 1 ve 1900 arasında görünür ve bankalar bu not üzerinden işlemlerini gerçekleştirirler. Findeks resmi web sitesine girerek ücretsiz üye olduktan hemen sonra 4,50TL+KDV aldığınız paket ile kredi puanınızı anında sorgulayabilir ve bankalardaki geçmişinizi olumlu ya da olumsuz görebilirsiniz. Peki ücretsiz kredi notu sorgulama işlemi nasıl yapılır?  Cevap: Bulunduğunuz ilin banka şubesine giderek müşteri temsilcimizden ücretsiz olarak anında kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

T.C. Kimlik Numaranız İle Kredi Notu Sorgulama

Bütün bankacılık işlemlerinizde sizden istenen ilk başta T.C Kimlik Numaramızdır. Findeks resmi web sitesine giriş yaparak karşınıza çıkan ekranda T.C. Kimlik Numaranız ve Cep Telefonu Numaranız İstenmektedir, eksiksiz formu doldurduktan hemen devam butonu ile sorgulama işlemine geçiş yapabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz en pratik yol olan mobil üzerinden sorgulama işlemidir, Telefonunuz ister Avea İster Türkcell İster Vodafone olsun 9 TL karşılığında kısa mesaj ile öğrenebilirsiniz bunun için yapmanız gerekenleri sizler için maddeler halinde sıralıyoruz.

  • İlk başta mobil telefonunuzun kısa mesaj bölümüne girin
  • C. kimlik numaranızı mesaj alanına yazınız
  • Hemen ardından bir boşluk bırakın ve doğum yılınızı yazınız ÖRNEK: (1990)
  • En son ise mesajı 1112 gönderin.

Yukardaki işlemleri sırası ile yaparak en hızlı şekilde T.C. Kimlik ile kredi notu sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

tc kimlik ile kredi notu sorgulama

Findeks Kredi Notu Sorgulama Formu

Akbank Direkt Mobil ile Kredi Notunuzu Ücretsiz Sorgulayın

Akbank müşterilerine ‘’ücretsiz kredi notu sorgulama’’ hizmeti ile büyük beğeni topladı. Eğer Akbank müşterisi değilseniz hemen Akbank’tan bir hesap açtırarak mobil bankacılığa sahip olabilirsiniz. Mobil bankacılığımıza girerek size özel menülerden ücretsiz bir şekilde kredi puanınızı ve Findeks risk raporunuzu görüntüleyebilirsiniz. Bize göre de ücretsiz en hızlı sorgulama yapacağınız alan Akbank mobil bankacılık alanıdır. Akbank müşterisi iseniz ve mobil bankacılığa sahip değilseniz müşteri temsilcisini arayarak mobil bankacılık şifrenizi öğrenebilirsiniz. Ardından akıllı telefonunuzun Google store ve İOS store alanından hızlı bir şekilde indirebilirsiniz.

AKBANK DİREKT MOBİL İNDİR

Halkbank ile Ücretsiz Kredi Puanı Sorgulama

Akbank’a nazaran Halkbank’ta müşterilerine özel ücretsiz kredi notu sorgulama hizmeti bulunmaktadır. Bir önceki Akbank yazımızda belirttiğimiz işlemlerin aynısı bura dada geçerlidir, eğer Halkbank müşteri değilseniz hemen bireysel ya da ticaret hesap açtırarak mobil bankacılık hizmetinden sizde yararlanabilirsiniz.  Halkbank müşterisi olup mobil bankacılık kullanmayan kişiler ise müşteri temsilcisini arayarak şifrenizi alabilirsiniz. T.C Kimlik ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra size özel menülerden ücretsiz kredi puanı sorgulama işlemi ve risk raporu işlemini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

HALKBANK MOBİL İNDİR

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileridir ? başlıklı makalemizde Banka kredileri için başvuru, en uygun kredi ve Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.