Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Uluslararası Düşük Komisyonlu Para Gönderme Yöntemi

08.12.2020
584

Uluslararası düşük komisyonlu para gönderme işlemleri her banka müşterisinin merak ettiği konulardan bir tanesidir. Komisyon açısından oldukça titiz davranan müşteriler açısından sunacağımız yöntemler bu konuda yardımcı olacaktır.

İstenildiği zamanda hesap açarak istenen miktarda yurtdışına para göndermek isteyen herkes, çok az bir komisyon bedeli ödeyerek işlemi tamamlayabilecekler. Elbette bunun için gerekli olan site üzerinden gereken bilgileri sunarak bir hesap açmaktır.

Açılan hesaplar sonucunda belirli seviyeye ulaşanlar ayrıca, komisyonsuz para gönderimi işlemlerini de yapabiliyorlar. Bu hususta yardımcı olabilecek çeşitli siteleri ve hizmet nokralarını sizler için sunuyoruz. Uluslararası düşük komisyonlu para gönderme işlemleri için gerekenler nelerdir? İnceleyelim.

ecoPayz Sitesi

uluslararası düşük komisyonlu para gönderme ecopayz

Yurtdışına para gönderme işlemini gerçekleştirmek isteyen kişiler bu adres üzerinden hızlı bir şekilde işlemleri yerine getirebilirler. Site içerisinde hesabı olmayan kişiler ekranın sağ üst tarafında yer alan “KAYDOL” butonuna basarak kayıt işlemlerini başlatabilirler.

Çıkacak olan ekranda kişisel bilgilerin sunulması adına kutucuklar bulunacaktır. Bunların içerisine istenen tüm bilgiler girildikten sonra “HESAP OLUŞTUR” butonuna tıklanarak işlem bitirilir. Kullanıcılar gümüş (Silver) seviyeye ulaştıkları zaman para transferi ücreti %1,50 üzerinden komisyon alınarak gönderilir. Fakat altın (Gold) seviyeye ulaşan kişiler diğer “ecoAccount” hesabı olanlara komisyonsuz para gönderebilirler.

Üstelik firmanın anlaşmalı olduğu online siteler için para transferi de ücretsiz şekilde gerçekleştirilebiliyor. Para alma konusunda ise aynı şekilde herhangi bir ücret talep edilmiyor.

UPT Noktaları

uluslararası düşük komisyonlu para gönderme upt

Yurtdışına para gönderme en ucuz yollarından bir diğeri ise UPT olarak biliniyor. Bu sistem üzerinden 180’den fazla ülkeye para transferi işlemleri yapılabiliyor. Site içerisinden “HİZMET NOKTALARI” butonuna tıkladıktan sonra ülke haritası içerisinde belirli bölgeler gösteriliyor.

Oturduğunuz bölgeye bakaran en yakın UPT noktasına gittiğinizde para transferi işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik site içerisinden para gönderimi yapılması istenen ülke için işlem ücreti hesaplama işlemini yapabilirsiniz. Sonrasında en yakın UPT noktasına kimlikle gitmeniz yeterli olacaktır.

Çalışan tarafından bir para gönderme formu verilecektir. Bu form dikkatli bir şekilde doldurulduktan sonra yine çalışan için teslim edilir. İsime, banka hesabına veya karta para gönderme işlemine ait olan referans numarası alınır. Parayı alacak olan kişi UPT noktasına kimlik ve referans numarası ile gitmelidir.

Böylece gönderilmiş olan parayı görevliden kolay bir şekilde problem yaşamadan teslim alabilecektir.

TransferWise Sitesi

uluslararası düşük komisyonlu para gönderme TransferWise

Uluslararası düşük komisyonlu para gönderme işlemi için bir diğer yöntem olarak dikkat çekiyor. Site içerisinde yer alan “Kaydolun” butonuna tıklanmasının ardından yeni bir sayfa ortaya çıkacaktır. Sayfada kayıt olunması için boş kutucuklar bulunuyor.

Buradan istenen bilgilerin doldurulmasıyla birlikte kayıt işlemleri tamamlanacaktır. İstendiği takdirde Facebook, Apple ya da Google ile kayıt olmadan devam edilebilir. Sonrasında ise yine belirli işlemlerin gerçekleştirilmesiyle kayıt tamamlanacaktır.

İsteyen herkes para gönderme işleminden önce işlem ücretlerini kontrol edebilir. Gönderici kutucuğu içerisine miktar ve ülke seçilir. Alıcıya ulaşan kutucuğuna hangi ülkenin alması gerektiği seçilir. Türkiye’den Türk lirası olarak Avrupa ülkelerine 1000 TL gönderildiğinde 103,94 Euro şeklinde sunulacaktır.

Ayrıca para transfer gönderim ücreti ise sadece 16,92 TL olarak tutuyor. Uluslararası para transferi işlemini ucuz bir şekilde yapmak isteyenler bu site üzerinden oldukça yararlanabilirler.

Paysend

uluslararası düşük komisyonlu para gönderme Paysend

En önemli yurtdışı para transferi işlemleri grubunda yer alan sistemlerden bir tanesi Paysend olarak dikkat çekiyor. Para gönderimini gerçekleştirmek isteyen kişiler bu adres üzerinden kolayca ve ucuz bir şekilde işlemlerini tamamlayabilirler.

Site içerisinde ise 90’dan fazla ülkeye para transferi işlemi yapılabiliyor. Site açıldığında direkt olarak anasayfa kısmında para transferi için kutucuklar bulunuyor. Gönderdiğiniz kutucuğu içerisine Türk lirasını işaretledikten sonra miktar yazılmalıdır.

Alıcının aldığı kutucuğu içerisinde de gönderim yapılacak olan ülke seçilmelidir. Sonrasında günlük kur hesabına göre para transferi sadece 9 TL miktarlar gerçekleştirilebiliyor. Uluslararası düşük komisyonlu para gönderme yöntemleri konusunda oldukça ön plana çıkmayı başarıyor.

İstendiği takdirde oturum aç sekmesine tıklanarak telefon numarası ile kayıt işlemi gerçekleştirilebilir. Aynı şekilde anasayfa da bulunan “Başlayın” butonuna basılarak da telefon numarası kısmına yönlendirileceksiniz. Adımları tek tek takip ederek çok ucuz komisyonla para transferi gerçekleşecektir.

MoneyGram Noktaları

uluslararası düşük komisyonlu para gönderme MoneyGram

Yurtdışına az komisyonda para göndermek için MoneyGram yöntemi de seçilebilir. Yakınlarınızda bulunan MoneyGram noktalarına ulaşarak para transferi işlemi kolaylıkla gerçekleşebiliyor. İnternet adresi üzerinden MoneyGram acentesi bulun kısmına tıkladığınız zaman görüntüler çıkacaktır. Bu görüntüler içerisinde MoneyGram sistemiyle çalışan bankalar ve bazı yerlerin adresleri olacaktır.

Para göndermek isteyen kişiler buradan en yakın noktayı bulduklarında kimlikleriyle gitmeleri yetecektir. Bu sistem ile Uluslararası para transferi nasıl yapılır? Diye düşünen kişiler, karşı tarafın tam kimlik bilgisini ve gönderilecek miktarı belirtmeleri sayesinde işlemleri tamamlayabilecekler. Banka hesabına gönderim yapılacaksa, bankanın adı ve hesap numarası sunulur. Mobile gönderilecekse, Uluslararası telefon kodu ve telefon numarası gerekir.

Sonrasında sunulan para gönderim formu eksiksiz şekilde doldurulmalıdır. Form doldurulduktan sonra çok az bir işlem ücretiyle birlikte teslim edilir. Çalışan tarafından verilen fişler ise mutlaka saklanmalıdır. Tam olarak 8 rakamlı referans numarası alıcı kişiyle paylaşılmalıdır. Para transferi mobil cihaza ya da banka hesabına gerçekleştirildiyse, miktar direkt olarak bu hesaplar içerisinde yatırılacaktır.

Bu şekilde sizlere sunmuş olduğumuz yöntemler sayesinde Uluslararası düşük komisyonlu para gönderme işlemleri gerçekleştirilebilecektir.

Bir önceki yazımız olan İBAN Yerine TC ve Telefon Numarası Geliyor ! başlıklı makalemizde iban kaldırılıyor, iban kalkıyor ve iban yerine ne geliyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.