Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

HSBC İnternet Bankacılığı 2020

28.01.2020
2.610

Artık günümüzde hemen hemen bütün bankalar tüketicilerine İnternet bankacılığı hizmeti sunuyor. HSBC’de bunlardan bir tanesi. İnternet Bankacılığı bankaların iş saatlerinde işlemleri için fırsat bulamayan veya kolayca işlerini halletmek isteyen tüketiciler tarafından sıkça tercih ediliyor. HSBC’de tüketicilerin istediği her an bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilmeleri adında 7/24 hizmet veriyor. İstediğiniz her an İnternet bağlantılı olan bir bilgisayardan HSBC İnternet Bankacılığı kullanabilir, işlemlerini kolayca halledebilirsiniz.

HSBC İnternet Bankacılığı Hizmetlerinden Faydalanabilmek için;

HSBC İnternet Bankacılığından yararlanabilmek adına bilmeniz gereken birkaç bilgi mevcut. Hizmetten yararlanabilmek için HSBC Bank kullanıcı kodunuzu, parolanızı ve şifrenizi temin etmeniz gerekiyor. Sadece bunlarla sınırlı değil. İnternet Bankacılığını kullanarak tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için Mobil Güvenli Anahtar ve Güvenli Anahtar’ınızın olması gerekiyor.

SMS tek kullanımlık bir şekilde cep telefonunuza gelen şifre ile işlemleri gerçekleştirebilmeniz mümkün.

HSBC İnternet Bankacılığı kullanıcı kodunuzu ve şifrenizi edinebilmek için 4 farklı yolu seçebilirsiniz.

 • HSBC’den banka kartı veya Advantage kredi kartınız varsa ‘’Anında şifre’’ seçeneğine tıklayarak Bireysel İnternet Bankacılığı şifrenizi hemen edinebilirsiniz.
 • HSBC kredi kartınızı veya HSBC banka kartınızı kullanarak HSBC ATM’lerinden işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
 • HSBC internet bankacılığı numarası olan 0850 211 0 111’i arayarak sizden istenilen telefon bankacılığı şifrenizi girerek daha sonra sırayla 4-4’ü tuşlayarak veya Telefon Bankacılığı şifrenizi henüz oluşturmadıysanız Müşteri Hizmetleri personeli ile iletişime geçerek şifrenizi edinebilirsiniz.
 • HSBC İnternet Bankacılığı

 • HSBC şubelerini ziyaret ederek ‘’Hazır şifre’’ şeklinde Bireysel internet Bankacılığı şifrenizi edinebilirsiniz.

Sizden ilk parola istenildiğinde bunu doğum tarihiniz olarak kodlayabilirsiniz. Belirleyeceğiniz internet bankacılığı şifreniz sadece ilk girişte kullanılacaktır.

Eğer ilk defa giriş yaparken Mobil Güvenli  Anahtar veya Güvenli Anahtarınız yok ise tercih ekranından bu şifreleri edinmek istediğinizi belirtebilirsiniz.

Güvenli anahtarınız veya mobil güvenli anahtarınız yoksa da sisteme girişinizi tek kullanımlık SMS ile gerçekleştirebilirsiniz. Ancak sistem üzerinden yapacağınız işlemler kısıtlanacaktır. Yani telefonunuza gelen tek kullanımlık SMS ile tüm işlemlerinizi Bireysel İnternet Bankacılığı ile gerçekleştiremezsiniz.

Anında şifre ile anında internet bankacılığı!

Kredi kartınızın veya HSBC banka kartınızın son 6 hanesini girerek anında internet bankacılığı şifrenizi edinin.

HSBC Mobil İnternet Bankacılığı

HSBC Mobil İnternet Bankacılığı

www.hsbc.com.tr adresine girerek Anında şifre seçeneğine tıklayabilir, karşınıza çıkan pencerede size yöneltilen soruları doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir.

Karşınıza çıkan pencerede HSBC Advantage kredi kartınızın son altı hanesini yada HSBC banka kartınızın son altı hanesini ayrıca cep telefonu numaranızı ilgili alanlara girmeniz gerekir. Kredi kartı veya banka kartınızın son 6 hanesini girdikten sonra TAMAM yazan bölüme tıklayarak bir sonraki bölüme geçmiş olursunuz. Eğer şifrenizi alırken advantage kredi kartınızın son 6 hanesini girdiyseniz devamında kredi kartınızın arka kısmında bulunan CVV2 numaralarını girmeniz gerekir (kredi kartınızın arkasındaki numaranın son 3 hanesi).

İnternet bankacılığı girişinizi gerçekleştirmek için sizden istenilen bilgileri belirttikten sonra aynı ekrandaki İNTERNET BANKACILIĞI ŞİFREMİ GÖNDER tuşuna basmanız gerekmektedir.

Eğer sizden istenilen bilgileri doğru bir şekilde sisteme girerseniz kullanıcı kodunuz ekrana gelecektir. Parola sizin doğum tarihinizdir diğer HSBC Bank Bireysel İnternet Bankacılığı şifreniz cep telefonunuza SMS ile gönderilecektir. Telefonunuza gelen mesajı 7 dakika içerisinde kullanmanız gerekir, ayrıca banka tarafından telefonunuza gelen mesaj ücretsizdir. Yayınladığımız videoda HSBC internet bankacılığı kullanıcı oluşturma videosunu izleyerekta kolaylıkla yapabilirsiniz.

SMS cep telefonunuza geldikten sonra ekrandaki linke girerek HSBC Bireysel İnternet Bankacılığı’nın giriş sistemine ulaşabilirsiniz.

Sizden istenilen, şifre bilgilerini, parolayı ve kullanıcı kodunu doğru bir şekilde sisteme girdikten sonra İnternet Bankacılığına girişi gerçekleştirebilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Eğer Bireysel İnternet Bankacılığından tüm işlemlerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız Mobil Güvenli anahtar ile veya Güvenli Anahtar ile giriş gerçekleştirmeniz gerekir. Eğer sürekli kullandığınız bir Güvenli Anahtarınız, mobil güvenli anahtarınız bulunmuyorsa giriş yaparken tercih yapmanız gereken bir sayfa açılacaktır. Bu seçeneklerden tek kullanımlık SMS seçeneğini işaretlerseniz bu işlem sayesinde sınırlı da olsa işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Bankacılığına Güvenli anahtar yada Mobil güvenli anahtar, SMS tek kullanımlık şifre ile girişinizi gerçekleştirebilmeniz mümkün.

Yorumlar
 1. Burhan topçu dedi ki:

  Bu tarz mobil uygulamaları giriş yapabilmek icin banka onayı gereklimi yada bankadan herangi bir şifre talep ediliyor mu?

  1. admin dedi ki:

   Tabi ! bankanızdan İnternet bankacılığını aktif ettirip şifre almanız gerekmektedir.

 2. Mert Ali dedi ki:

  Son 5 yıldır hsbc bankası ile çalışıyorum gayet memnunum mobil bankacılığı süper

  1. admin dedi ki:

   Tavsiyeniz İçin Teşekkurler Ederiz. İyi Günler

 3. Mustafa ok dedi ki:

  Banka şubelerini arttırsalar çok iyi olur bazı illerde bankaları mevcut değil ama genel olarak banka çok avantajlı

  1. admin dedi ki:

   haklısınız HSBC bankaları bazı illerde maalesef mevcut değil.

 4. Arif enes dedi ki:

  Bende mobil bankacılığı kullanıyorum gayet hızlı işlem yaptığı için bu banka tercihimdir

  1. admin dedi ki:

   tavsiyeniz için teşekkürler Arif Enes Bey

 5. Seda dedi ki:

  Bende İnternet bankacılığını kullanıyorum çok memnunum her turlu işimi bankaya gitmeye gerek duymadan halledebiliyorum. Bilgilendirmenizden dolayı teşekkür ederim.

  1. admin dedi ki:

   Biz Teşekkür Ederiz Seda Hanım Yorumunuz İçin

 6. Semih ağa dedi ki:

  Hsbc bankası mükemmel imkanlar sunuyor ama türkiyede daha aktif olması lazım diye düşünüyorum

  1. admin dedi ki:

   Türkiye’nin her İlinde Bulunan Bir Banka Değil Maalesef !

 7. Yasin dedi ki:

  Ben kullanmıyorum ama arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine bu bankaya geçmeyi planlıyorum siz ne dersiniz?

  1. Vural Arslan dedi ki:

   Bence Geçmeyin Tavsiye Etmem Bazı Konularda Çok Amatörler.

 8. Nurhayat yorulmaz dedi ki:

  Ben açıkçası tavsiye etmem kullandım bi ara hiç memnun kalmadım malesef

 9. Gökhan nerdi dedi ki:

  Hsbc banka tavsiye ederim olanakları çok kaliteli banka bence

 10. Zeliş trab dedi ki:

  Mobil internet bankacılığı çok iyi oldu gerçekten gitmeden herşeyi halledebiliyorum