Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Mastercard Nedir?

16.07.2022
516

Mastercard Nedir?

Mastercard, 1966 yılı içerisinde Amerika Birleşik Devletlerinde kurulmuş olan finans hizmeti veren bir şirkettir. Kredi kartı gibi ödeme materyalleri üzerine kurulmuştur. Mastercard bankaların ve tüketicilerinin kart ve kredi kartı ile ödeme sistemleri ihtiyacına yönelik hizmet sağlamaktadır.

Birçok futbol organizasyonunun sponsoru olması özelliği ile de tanınmaktadır. Merkezi konumu, Purchase, New York’taki Mastercard İnternational Global Genel Merkezindedir. Mastercard Worldwide, 2006 yılından beri halka açık olan bir şirkettir. İlk halka arzından daha önce Mastercard Worldwide, markalı kartlarını çıkaran 25.000’den fazla finans kuruluşunun ortak sahip olduğu bir kooperatif idi. Dünya çapında Discover Financial, American Express, Visa Inc. gibi ünlü bazı rakipleri bulunmaktadır.

Yurt dışında farklı banka pos cihazlarından alışveriş yapmak durumunda kaldığınız takdirde. Bu tür durumlar içerisinde kaldığınızda Visa veya Mastercard devreye girip size rahat bir alışveriş imkânı tanır. Visa ve Mastercard geçmeyen yerler çok nadir bulunmaktadır ve çok az kişi bununla ilgili bir şikayetini dile getirmiştir.
2021 yılında çıkan bazı haberlere göre ise MasterCard, gelişimini hızla sürdüren kripto para piyasasına ayak uydurup kendi müşteri ağında içerisinde yer alan kuruluşlara ve bankalara yakın vakitte kripto paraları ürünlerine dahil etme imkanı sunmaya hazırlanıyor.

Bir önceki yazımız olan Otomatik Ödeme Talimatı Kampanyası Yapan Kurumlar başlıklı makalemizde otomatik ödeme talimatı kampanyası hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.