Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Türkiye’de Tefeci Adresi

01.09.2018
1.460

Tefeci adresleri 2018 yılında da en çok aranan başlıklardan biri haline geldi. Birçok insan, nakit paraya ihtiyaç duyduğunda ilk olarak çevresinden yardım ister. Böyle çözüme kavuşamazsa bankadan kredi çeker. Ancak her banka kolaylıkla kredi imkanı sunmaz. Kredi verilmesinin ön koşulu, kredi notunun yüksek olmasıdır. Daha önce kredi çekip ödeyemeyenler, bankayla arasında yasal süreç başlamış olan kişiler, kredi kartı borcunu ödeyemeyenler ya da düzenli olarak ödeyemeyenler, kredi notu düşük kişilerdir. Bu kişiler kredi notu tablosunda riskli gruplarda yer alır ve bankalar kredi vermek istemez. İşte yaşanan tüm bu durumlardan sonra vatandaşlar tefeci arayışına düşerler. İnternette sıkça yasal tefeciler aransa da, tefeciliğin yasal hiçbir yönü yoktur. Tamamen suçtur. Tefeci adresleri ve fiyatları aranmaktansa, kredi notu 0 olanlara kredi veren bankaları aramak çok daha faydalı olacaktır.

Kredi Sistemleri ve Tefecilerin Borç Sistemi:

Birçok kişi, tefecilerin kolayca nakit para vermesine kanarak bu çözüme yönelmeye çalışır. Ancak bilinen çok sayıda yanlış vardır. Öncelikle tefecilerin sisteminden bahsetmek gerekir. Tefeciler borç verirken 12 ay içerisinde neredeyse %30’lara varan faizle çalışır. Nakit paraya hemen kavuşmak vatandaşlara güzel gelse de, sonradan ödenemeyecek yüksek faizlere girişmek akıl kar olmayacaktır. Tefecilere anlaşsanız bile, borcunuzu ödeyemediğinizde haciz işlemlerini derhal başlatacaklardır. Pazarlık payınız ya da borç yapılandırma seçenekleriniz bulunmayacaktır. Bankaların kredi sistemlerinde ise çok daha olumlu sonuçlar bulabilirsiniz. Kredi notu 0 olanların dahi kredi çekebilme imkanı bulunmaktadır. Bu yöntemler ikiye ayrılır: Taşınmaza ipotek koydurmak ve yüksek kredi notuna sahip biriyi kefil yapmak. Bu iki yöntemden birini tercih ederek, istediğiniz krediye kavuşabilirsiniz. Üstelik kredinizi, istediğiniz taksit tutarıyla ayarlamanız da mümkündür. Size uygun vade uzunluğuyla da ödemenizi rahatça gerçekleştirebilirsiniz. Tefeci bulmaktan çok daha kolay ve doğru bir yoldur.

Bu iki yöntemden birini tercih etmek istemezseniz de, hala kredi almanız mümkün olabilir. Kredi notu düşük olanlara ya da kara listede olanlara da verilen kredi tipleri vardır.

Kara Listede Olanlara ya da Kredi Notu 0 Olanlara Kredi:

Tefeci arıyorum cümlesi, bankaların kredi imkanlarından faydalanamayanların dilindedir. Ancak birçok kişi, bankaların kredi fırsatlarından düşük kredi notluların da faydalandığını bilmez. NKredi sistemiyle kredi notu düşük olanlara veya kara listede olanlara kredi desteği verilmektedir. Bu kredi tipi 20 bin TL’ye kadar ulaşmaktadır. Diğer kredi fırsatlarına nazaran daha yüksek faizlidir ancak hiçbir yüksek faiz, tefecilerin istediği faiz oranlarıyla boy ölçüşemeyecektir. Tamamen yasal olan bu yöntemden faydalanmanız da çok kolay. Şubelere bile gitmeden, cep telefonu üzerinden krediye başvurabilirsiniz.

İLGİLİ KONU: Türkiye’de Tefeci Telefonları

Kredi Yapılandırma Yöntemi:

Kredi çekemeyen kişilere birçok öneri sıralanmaktadır. Bu önerilerden biri de kredilerini yapılandırmaktır. Kredi notunuzu düşüren bankaya giderek borcunuzu yapılandırabilirsiniz. Borç yapılandırmayla yeni taksit tutarlarını size uygun vade uzunluğuyla ödersiniz. Borç kapatma ve yapılandırma kredisi başlığı altında çekeceğiniz kredide, gelir durumunuzu ve aylık ödemelerinizi iyi bir şekilde gözden geçirmeniz gerekir. Bu hesaplamalarla beraber, size en uygun kredisi planlamasını yaparak borçlarınızdan kurtulabilirsiniz. Hiçbir tefecilik kurumu yasal değildir. Tefecilik tamamen suçtur. Bunun yerine bankaları ve kredi kuruluşlarını tercih edebilirsiniz. Faktoring şirketleri de, yasal olarak kredi imkanı sunan kuruluşlardandır. Size en uygun faiz ve vade imkanını seçerek, borcunuzu kolayca ödemeniz mümkün olacaktır. Tefeciler herhangi bir vergi ödemeden borç parayı faizle işlettiği için suç işlemektedir. Birçok usulsüzlüğün olduğu bu yönteme başvurmak yerine, sizin için en uygun yasal yöntemleri tercih etmeniz faydalı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Vatan Bilgisayar’dan Odeabank İle Telefon Nasıl Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.