Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

İnternet’ten Hızlı Para Kazanma Yolları 2020

01.11.2017
5.025

Günümüzde sunulan teknolojiler, eskiye oranla çok daha güçlü olmasının yanında çok da ekonomiktir. Son dönemlerde teknolojinin gelişmesi ile beraber sosyal medyanın da yaygınlaşması ve değişik girişimcilik ortamlarının popüler olması nedeni ile iş fikirleri çok daha verimli olmaktadır.

Aklınıza gelen bir projeyi hayata geçirebilmek için sermayeye ihtiyaç duyulur. Ancak internetin sunmuş olduğu olanaklar ile akla gelen projeler ilgi çekici bir şekilde tanıtılabilmektedir. Her insan kısa yoldan zengin olmak istemektedir. Çünkü para konusunda insanların çoğu sabırsızdır. Ancak her şeyin bir bedeli olduğu gibi kısa yoldan para kazanmanın da bazı bedelleri vardır. Bu bedel ise gösterilmesi gereken çabadır. Geliri artırabilmek için birçok farklı yol vardır.

Herhangi bir işinizin olması, ek iş yapmanıza engel değildir. Eskiden yalnızca tek bir meslek edinilir ve bu meslek ile yaşam sürdürülürdü. Ancak zamanla teknolojiye ayak uyduran iş modelleri sayesinde bir kişi birden çok iş sahibi olarak gelirini artırabilmektedir. Ancak bu gibi durumlarda özelikle eski zamanların insanları sizlere abes bakabilmektedir. Çünkü onlar eskiden edinilen tek meslek düşüncesini taşımaktadırlar.

Teknolojinin gelişme göstermesi, yeni iş modellerinin gün yüzüne çıkmasını sağlamıştır. Son dönemlerin olanaklarından haberdar olan ve girişimcilik ruhu taşıyan herkes para kazanmak için çoğu kişinin aklına gelmeyen yöntemleri görmektedir.

Ek iş ile para kazanmanın en temel yardımcısı İnternettir. Hem bilgi hem de para kazanma anlamında çok büyük bir kaynak olan İnternet ile kendinizi kolay bir şekilde geliştirebilirsiniz. Girişimci ruha sahip olan ve hayata geçirilebilecek mantıklı projeler üreten herkes, sevdiği işi yaparken para da kazanabilmektedir.

Günümüzde yaşam koşullarının değişmesi ile gereksinimler de artmaktadır. Bu da hiç denenmemiş ve daha önce hiç düşünülmemiş yöntemler ile para kazanmaya olanak tanımaktadır. Aşağıda birbirinden farklı ve beklide hiç duymadığınız para kazanma yöntemlerine değinilmiştir.

 Arabayı Reklam Aracı Olarak Değerlendirmek

Araba Reklamı Para Kazanma

Belki birçok insan yolda giderken üzerinde ürün reklamı olan araçlar ile karşılaşmış olabilir. Genelde bu arabanın bir firmaya ait olduğu ve sürücünün de firma çalışanı olduğu düşünülür. Ancak durum hiç de göründüğü gibi değildir.

Reklam ajansları, araçlarını reklam ile kaplayan sürücülere belirli miktarda para ödemektedir. Verilen ücret tanıtımı yapılan firmaya, promosyon süresine ve yaşanılan bölgeye göre değişmektedir. Hareketli billboard olarak kullanılan araca aylık olarak 300 TL – 700 TL arasında ücret ödenmektedir.

Bazı güçlü firmalar, tanıtımlarının yapılması amacı ile araç bile tahsis etmektedir. BU değişik ve kolay iş için yapılması gereken işlem firmanın web adresine girerek kaydolmak ve gerekli olan belgeleri doldurmaktır. Eğer reklam ajanslarının hedefledikleri özellikler içerisine girerseniz, promosyon uygulaması için sizlere dönecektir.

Sağlanan promosyon süresi bir – iki aydan bir yıla kadar sürebilmektedir. Buda bir yıl içerisinde kolay bir şekilde para kazanmanızı sağlar. Firmanın istediği kilometre şartı da bulunmaktadır. Yani günlük olarak belirli bir kilometrenin kat edilmiş olmalıdır.

Doğrudan Satış Temsilciliği

Satış Temsilciliği Para Kazanma

Kozmetik sektörüne olan ilgi sürekli olarak artmaktadır. Estetik görünümüne ve güzelliğine önem veren bayan ya da erkekler, doğrudan satış yapan temsilciler aracılığı ile ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Özellikle kadınların düşkün olduğu kozmetik sektörü için Avon ya da Oriflame gibi doğrudan satış programlarına dâhil olunarak ciddi tutarlar kazanılabilmektedir. Bu iş için geniş bir çevreye ve güçlü bir ikna kabiliyetine ihtiyaç vardır.

Bu konuda yapılmış olan araştırmalara göre, normal bir satış yapan satış temsilcisinin sattığı ürünlerden elde ettiği kazancı en düşük 185 TL civarındadır. Doğrudan satış firmaları, ürünlerin satılabilmesi amacı ile geleneksel olan perakendecileri değil, satış temsilcilerini tercih etmektedir.

Satışı yapılacak olan doğrudan satış firmasının arasına katıldığınız zaman firma tarafından düzenli olarak katalog ve numuneler gönderilmektedir. Satış yapan kişi siz olduğunuz için ürünleri alırken toptan fiyat uygulanır. Toptan fiyat ile yeni satış fiyatı arasında oluşan fark da sizin kazancınız olur. Buna bağlı olarak satışınız arttıkça bonuslar ile yüksek satış komisyonları da artmaktadır.

Doğrudan satış yapan firmalar, üyelikler için ücret almamaktadır. Ayrıca sisteme üye olduktan sonra toplu sipariş kotaları koymaz. Bu da bu işe yeni başlayan kişilerin alışma evrelerinde ciddi avantaj sağlar.

Podcast Blog Açmak

Podcast Blog Açarak Para Kazanma

Podcast kelimesini özellikle iPhone kullanıcıları duymuştur. Bu uygulama iPhone telefonlarda yer almaktadır. Genel anlamda ses ve görüntü kayıtlarından meydana gelen yayın olan Podcast, okuma yerine dinleme ile bilgi kazandıran bir sistemdir.

Podcast sisteminde dinleme için yayının indirilmesine de

gerek yoktur. Bu yayınların tamamı, web sitelerin RSS beslemesinden yararlanılarak dinlenilir. Podcast uygulamasında dinleyen taraftan çıkarak anlatan tarafa geçerseniz para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bir web sitesi açma mantığı ile aynı olan Podcast, yazı yazmak yerine konuşarak yayın yapmayı sağlar. Yayınlarınız arttıkça dinleyici kitlesi de artar ve kazanılan tutar yükselir. Gelişen teknoloji ve İnternet çağında, İnternet aracılığı ile en iyi para kazanma yöntemlerinden biri Podcast uygulamasıdır. Herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmadan kısa yoldan para kazanmanız Podcast ile mümkündür.

VİOP’ta İşlem

İnternet’ten para kazanma yöntemlerinden biri olan yatırım, en iyi para kazanma yöntemlerinden biridir. Yatırım konusunda ise son dönemlerin en popüler yıldızı VİOP olmuştur. VİOP ile ilgili bilgi sahibi olmayan kişilerin sayısı çok fazladır. Türkiye’de sunulan diğer yatırım yöntemleri ile karşılaştırıldığında riski daha az olan VİOP, son dönemlerde yıldızı parlayan yatırım sistemlerindendir. Karlı ve risksiz bir yatırım yapmak isteyenler için en iyi tercihlerin başında VİOP gelmektedir.

Part – Time İşe Girmek

Part Time İş İle Para Kazanma

Hızlı para kazanmanın en kolay ve en popüler yöntemlerinden biri part – time işe girmektir. Ehliyeti olan kişiler bir takside part – time şoförlük yapabilirken, garsonluk tecrübesi olanlar her firmada rahatça iş bulabilmektedir.

Freelance Çalışmak

Freelance Para Kazanma

Grafik tasarımı, yazarlık ve halkla ilişkiler gibi farklı alanlarda freelance olarak çalışmak, bu alanda deneyim sahibi olan kişilere ciddi miktarlarda ek gelir sağlar. Son dönemlerde yaşanan ekonomik durgunluklar, birçok firmayı etkilemektedir. Firmalar bu etkileri azaltabilmek için tam zamanlı işçi çalıştırmak yerine freelance çalışacak kişileri ararlar.

Firmalara göre, bağımsız olarak çalışan kişiler ile çalışmak daha mantıklıdır. Bu kişiler ile çalışıldığı zaman ofise ya da sosyal yardımlara a gerek kalmadığından firmanın genel giderleri azalmaktadır. Günümüzde hizmet veren firmaların büyük bir bölümü taahhütlü olarak iş yapmaktadır. Bu alanda becerisi olan kişiler için kaçırılamayacak bir ek kazanç kapısıdır.

Freelance işlerde ödenen ücretleri saatlik olarak çalışan kişilere ödenen ücretlerden fazladır. Bu iş için dikkat edilmesi gereken nokta görevler arasındaki saat dilimini iyi ayarlamaktır. Freelance olarak çalışan kişilere sosyal yardım ücretlerinin ödenmesi zorunlu değildir.

 Özel Toplantı – Özel Etkinliklerde Görev Almak

Ürünlerini pazarlamak isteyen firmalar için en iyi fırsat ticari kongreler ile özel etkinliklerdir. Bu nedenle firmalar bu gibi organizasyonlarında elemana ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyaç alanları çok çeşitlidir ve dikkat çekicidir.

Bu organizasyonlarda görev alırken firmalara ait olan kostümleri ya da kıyafetler giymeniz istenebilir. Bu etkinliklerde ücretler saat başı ödenmektedir. Bu işi alabilmek için özgeçmiş ve fiziki özelliklerinizi firmalara ulaştırmanız gerekmektedir. Bazı firmalar fiziksel görüntü ile müşterilerin ilgisini çekmeye çalışmaktadır. Bu nedenle fiziksel görüntüsü ile ilgili bir ek iş yapmak isteyenler için en ideal fırsatlardan biridir.

 Gizli Müşteri

Araştırma yapan firmalar, gizli müşteriler ile çalışmaktadır. Seçilen gizli müşteriler, belirlenen yere giderek hizmet alırlar ve yaşadıkları deneyimleri rapor ederler. Bu raporlara göre de belirli ödemeler yapılır.

Gizli müşterisi olduğunuz firma nerede hizmet alacağınıza ve dikkat etmeniz gereken konulara dair sizlere bilgi verirler. Yapılan bu işte gidilen şubenin temizliğine, çalışanların müşterilere karşı davranışlarına ve müşteri hizmetlerine göre yaşadıklarınızı rapor etmeniz gerekir. Rapor teslim edildikten sonra harcanan zamana göre paranız ödenir ve gittiğiniz mağazadan yapmış olduğunuz alışverişlerin karşılığı size geri ödenir. Görevler için online başvuru alan firmalar, görev başına ortalama 20 TL ödeme yapmaktadır.

İnstagram Fenomenliği

İnstagram Fenomenliği Para Kazanma

Son dönemlerin en popüler para kazanma yöntemlerinden biri instagramdır. İnstagram en kazançlı işlerden biridir. Ancak kolay bir iş değildir. Çünkü doğru bir hamle ile instagram’a adım atılmalıdır. Bu konuda herhangi bir kısıtlama yoktur. Nasıl fenomen olmak istediğiniz tamamen size kalmıştır.

Günümüzde en çok tercih edilen sosyal medya araçlarından biri İnstagram’dır. Özgünlük yakalandığı sürece popüler olmak mümkündür. İnstagramda aynı konsept ile tanıtım yapan çok kişi vardır. Ancak sadece özgün olanlar diğerlerine göre daha çok rağbet görür ve takipçi sayısını artırır.

Instagram’da fenomen olabilmek için daha önce denenmemiş projelerin tercih edilmesi gerekmektedir. İlgi çekici konseptler ile artan takipçi sayısı, firmaların sayfanızda reklamınızı vermek isteyeceği ürünlerin sayısını artırır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken noktalardan biri gerçek takipçileri etkilemektir. Bu nedenle para ile hesabı büyütmek ya da takipçi satın almak gibi işlemlerin yapılmaması gerekmektedir. Gerçek hayranlar ile yapılan başarılı işler daima dikkat çekmektedir.

 Stok Fotoğrafçılık

Stok Fotoğrafçılık ile Para Kazanma

Fotoğraf çekerek para kazanıldığını bilmeyen kişiler olabilir. Çektiğiniz fotoğraflar belirli sitelere yüklendiğinde indirilmesi karşılığında para kazanılmaktadır. Bu işe stok fotoğrafçılık da denilmektedir.

2003 yılında başlamış olan stok fotoğrafçılık, son dönemlerde çok yaygın olmaya başlamıştır. Bu bağlamda açılan birçok fotoğrafçılık sitesi yer almaktadır. Çektiğiniz ilgi çekici fotoğrafları bu sitelere satarak yüksek ücretler kazanabilirsiniz.

İnternet’te görsel anlamda arama yapıldığı zaman bazı resimlerin üzerinde bazı yazılar yazdığı görülür. Sunulan bu resimlerin yazısız halini almak için belirli bir ücret ödenir. Bu iş sonucunda hem aracı olan site hem de resmi çeken kişi kazanç elde etmektedir.

İnternet Aracılığı İle Yetenekleri Satmak

Birçok farklı yeteneğe sahip kişiler, bu yeteneklerini ilgili sitelere satarak kazanç elde etmektedir. Bu anlamda SadeceOn, Bionluk ve Fiverr gibi web siteleri örnek olarak gösterile bilmektedir.

Fiverr aracılığı ile afiş, logo ve infografik tasarımların satışı yapılabilmektedir. Bununla beraber videolara da intro çeşitli olan animasyonlar da üretilmektedir. Çeviri yeteneği olan kişiler de bu yolla para kazanabilirler. Çeviriler en az 5 dolar karşılığında satılarak yüksek miktarlar kazanılabilmektedir.

Evdeki Odalardan Birini Kiralamak

Evinde fazladan bir odası olanlar bu odayı başkalarına kiralayarak gelir elde edilebilmektedir. Evin bulunulduğu bölgede sunulan kira imkânlarına göre ayda 250 TL ile 1000 TL arasında para kazanılabilir. Bu konu ile ilgili gazetelerin ilan köşeleri ya da internet siteleri takip edilebilir. Oda kiralamak görüldüğü gibi basit bir iş değildir. Ev sahibi olarak haklarınızın korunması için kira sözleşmesini mutlaka yapmanız gerekmektedir. Ayrıca iyi bir araştırma yapılarak mülk ile ilgili tüm kanunlara uyulmalıdır.

Sanal Asistanlık İle Para Kazanmak

Büyük yönetici ve patronların her zaman bir asistana ihtiyaçları vardır. İş yoğunluğu çok fazla olan birçok yönetici, şirket bünyesinde bir asistan istemeyebilir. Bu yöneticiler sanal asistan kullanmayı tercih etmektedirler.

Son dönemlerde popüler olmaya başlayan sanal asistanlık, ofiste yapılan asistanlığa göre daha iyi ve daha avantajlıdır. Evinizde rahat ortamda çalışma imkânınız vardır. Bunun yanında evden çıkmanız gereken zamanlarda internet bağlantılı olan mobil cihazınızı yanınıza almanız yeterlidir.

Sanal asistanlık yapan kişiler, yöneticisinin toplantıları ile günlük işlerini organize etmektedirler. Bu işlemleri mail ya da telefon ile gerçekleştirmektedirler. Toplantıların hatırlatılması, dosyaların düzenlenmesi ya da konuşmaların kontrol edilmesi gibi ofis asistanının yapması gereken bütün işlemler sanal asistan tarafından yapılmaktadır. Ücreti ise oldukça iyidir.

 Yurtdışına Sperm veya Yumurta Satarak Para Kazanmak

En kolay ve en hızlı para kazanma yollarından biri spermleri satmaktır. Bazı kişiler genetik materyallerini paylaşma konusunda rahat olmasa da, başka bir çiftin çocuklarının biyolojik olarak ailesi olma fikri karlı ve ödüllendirici bir iştir.

Yurtdışında yumurtalarını bağışlamış olan bir kadın 5000 dolar ile 8000 dolar arasında ücret almaktadır. Yumurta bağışı yapacak olan kişilerin 20 – 30 yaş aralığında olması ve boy ile kilosunun ortalama düzeyde olması gerekmektedir. Ayrıca sigara içilmemesi de istenmektedir.

Sperm donörleri ise her bağışlarında 50 dolar ile 100 dolar arasında ücret almaktadır. Sperm donörlerinin en az 18 yaşında olması gerekmektedir. Fakat 40 yaşında olan biri de donör olabilmektedir.

Sperm bankaları, donör olacak erkeklerin boylarının 1.70 cm ile 1.75 cm arasında olmasını istemektedir. Bazı sperm bankaları ile lise ya da üniversite diploması istemektedir. Sperm bağışlama, yumurta bağışlamaya göre daha basittir. Erkeklerin sperm bağışından 3 gün önce cinsel aktiviteleri bırakmaları gerekmektedir.

Mobil Uygulamalardan Para Kazanmak

Mobil Uygulamalardan Para Kazanmak

Mobil uygulamalar ile para kazanılacağı fikri, birçok kişinin bilmediği bir ek iş yöntemidir. Hızlı bir şekilde büyüyen bir ivmeye sahip olan mobil sektör, kullanıcılarına birçok farklı para kazanma yöntemi sunmaktadır. Mobil uygulamalar, para kazanmak için birçok fırsat sunmaktadır.

 Viral Videolar

Günümüzde okuma yerine, o konu ile ilgili çekilen videolardan öğrenme tercih edilmektedir. Bu sayede bilginin daha hızlı bir şekilde akılda kalması sağlanmaktadır. Boş vakitlerde bir video paylaşım sitesi açılarak komik olan videolar izlenmektedir. Bu sayede eğlenip kafa dağıtırken, videoların sahipleri de para kazanmaktadır.

Viral videoların kolay bir iş olarak görülmesi yanlıştır. Çünkü hazırlanan videoların özgün ve dikkat çekici olması gerekir. Ayrıca videoların montajlanıp hazırlanma süreci de zaman almaktadır. Ancak doğru yapılan viral videolar sonucunda youtube zengini olmak da mümkündür.

Nasa Araştırmalarına Denek Olmak

Bir şehir efsanesi olarak görülen Nasa deneği olma işi zor bir iştir. 90 günlük süre boyunca yatakta yatmanız karşılığında 5000 dolar civarında ücret alınır. Bu para kazanma yolu, ciddi derecede ücret kazanılmaktadır.

Nasaya denek olan kişilerin fiziksel aktivitelerine izin verilmez. Yalnızca kitap okumalarına ya da televizyon izlemelerine izin verilir. Ayrıca bilgisayar da kullanabilirler. Ciddi sağlık problemleri olan kişilerin bu işte çalışmasına izin verilmemektedir. Başvuran kişiler psikolojik testlerden geçirilir ve çalışma süresince herhangi bir cinsel aktivitede bulunulmasına izin verilmez.

Saç Satmak

Uzun ve bakımlı saçları olanlar için oturduğu yerden para kazanmak demek bu olsa gerek. Rengine, şekline ve uzunluğuna göre değişen saç fiyatları ortalama olarak 1000 TL’ye satılabilmektedir. Kilo hesabı olarak satılan saçlar kolay bir şekilde para kazanma yoludur.

Pamuk – Mısır – Buğday Ticareti

Mısır, pamuk, buğday ve kakao benzeri ürünlerin ortak noktaları tarım ürünü olmasıdır. Bunun dışında ortak olan diğer yanları da tarımsal emtia olmalarıdır. Bu nedenle finans piyasalarında alınıp satılabilmektedir.

Bir çiftçi bu işi yaparak para kazanmaktadır. Ancak yatırımcı olarak bu işin yapılması ile çok daha yüksek kazançlar elde edilmektedir. Tarımsal emtia ürünleri, FOREX benzeri piyasalarda kazançlı yatırımlar olmaktadır.

Fiziki olmayan bir şekilde işlem gören tarımsal emtialar, ele hiçbir zaman geçmese de para kazandırmaktadır. Düşük fiyattan alım yapılır ve değerlendikleri zaman en iyi fırsatla satılır. Bu ürünlerin fiziki olarak elde bulundurulmasına gerek yoktur. Para kazanılan nokta fiyat değişimlerinin yaşanmasıdır. Forex gibi avantajlı olan bir piyasada tarım emtialarının alınıp satılması, ciddi oranlarda kazanç sağlamaktadır.

Blog Açmak

Blog açarak para kazanmak birçok kişi tarafından bilinmektedir. Ancak bu konuda yapılan birçok hata vardır. Genel olan bir blog açmak yerine, belirli bir alana yönelik açılan bloglar daha çok kazanç sağlamaktadır.

Örnek verilecek olursa, moda blogu herkes tarafından açılan bir blogdur. Ancak bunun yerine takı ya da ayakkabı blogu açmak daha avantajlıdır. Çoğu kişinin çok heveslenerek açtığı bloglar, yapılan bazı hatalar nedeni ile terk edilmektedir. Bu nedenle bloglara yapılmış olan masraflar da kaybedilmektedir. Bu nedenle bu işi çok iyi bir şekilde öğrenmek gerekmektedir.

Uygulama İndirmek

Para kazanmanın en kolay yollarından biri uygulama indirmektir. Evde, dışarıda, ofiste oturduğunuz yerde birkaç uygulama indirmeniz sayesinde ek gelir elde edebilirsiniz. Telefonun arka planında çalışan farklı uygulamalar vardır.

Bu uygulamalar telefon görüşmelerini ve özel bilgileri kaydetmez. Ancak online bir şekilde yapılan aktiviteleri takip etmektedirler. Bu özelliği de pazarlama kararlarını değiştirmek amacı ile kullanırlar. Google gibi reklamcılık ve pazarlama alanlarını geliştirme amacı taşıyan firmalara yardımcı olarak ek bir kazanç elde edilebilir.

 Şirket Sloganı Bulmak

Yeni açılan bir mekâna isim ve reklam için yaratılan slogan herkes tarafından beğenilmeyebilir. Bu nedenle şirket ismi ya da sloganı bulmak işi çok karlı bir iştir. Bu konuda yaratıcı olduğunu düşünen kişiler için kolay ve en ideal işlerden biridir.

Özel olarak oluşturulmuş olan internet sitesinde, kendi şirketine isim ve slogan arayan birçok firma vardır. Bu sayede hem yaratıcı kişiler hem de firma sahipleri bir araya gelebilmektedir. Şirket sahibinin işi görülürken, sizlerde kolay bir şekilde ücret elde edersiniz.

Müzik Dinlemek

Müzik Dinleyerek Para Kazanma

Belki de en ilginç olan ve çoğu kişi tarafından bilinmeyen bir para kazanma yöntemidir. Düzenli olarak yeni şarkılar dinlemek ve keşfetmekten hoşlanıyorsanız bu iş tam size göre bir iştir. Dünya geneli olarak faaliyet gösteren bir site, bu işi yaparak 14 milyon civarında yorum bulunan sitede ortalama olarak 1 milyon dolar civarında kazanç sağlamaktadır. Bu iş için yapılması gereken tek şey 90 saniyelik olan şarkıları dinlemek ve yorum yapmaktır. Ayrıca şarkı ile ilgili eleştirilerde de bulunulabilmektedir. Bu işi daha yeni yapmaya başlayan kişilere az bir ücret ödense de, deneyim arttıkça ödenen ücrette artmaktadır. Dinlenen her bir 90 saniyelik şarkı başına 10 dolar kazanılmaktadır.

Forex Alım Satım İşlemleri

Borsada yatırım yapmak birçok kişiye zor gelmektedir. Borsa denildiğinde ilk akla gelen hisse senetleri olmaktadır. Uzun vadede kazanç getirdiği düşüncesi ile birçok kişi tarafından borsa tercih edilmemektedir. Ancak para kazanmak için kullanılabilecek en iyi yöntemlerden biridir. Forex piyasasında eskiden 100 dolar ile işlem yapılır ve kaldıraç sistemi ile 100 kat fazlası kazanılabilirdi. Ancak yeni yapılan düzenlemeler sonrasında 50 bin lira ile işleme başlanmaktadır.

Domain Alım – Satımı

Alan adı denilen domain, uzun süredir yapılan bir iş olmasına rağmen çok fazla bilinmeyen bir para kazanma yöntemidir. Devlete bağlı siteler için gov, eğitim kurumları için ise edu uzantıları kullanılmaktadır.

Marka olmayan ve uygun olan isimler, daha önceden satın alınmamış ise alınarak sonradan webmaster forumlarına satılabilir. Bulunan domainler güzel olur ise iyi bir kazanç elde etmek mümkündür.

İlaç Deneği Olmak

İlk duyulduğu zaman ürkütücü olsa da, bu ek iş sayesinde ayda güzel paralar kazanılabilmektedir. Piyasaya yeni çıkacak olan kozmetik ürünler ya da ilaçlar, bu konuda çalışmak isteyen kişiler üzerinde denenir. Aylık olarak ortalama 2000 TL civarında kazanç elde edilir. Ödenen ücret denenen ürüne, deneme süresine ve risklerine göre değişmektedir.

Backlink Satışı İle Para Kazanma

Web siteleri ya da bloglar aracılığı ile para kazanmanın bir diğer yolu da backlink satışı yapmaktır. En temel hali ile size ait olan bir site ya da blogdan, belirlenen bir ücret karşılığında diğer web sitesine link verme işine backlink denilmektedir.

Bu iş için belirli bir süre hizmet ve emek verilmesi gerekmektedir. Backlink alımı yapacak olan kişi, link alacağı yerin ilk olarak kalitesine bakmaktadır. Eğer tabiri caizse çöplüğe dönen bir bloga sahipseniz, hiçbir şekilde müşteri bulamazsınız.

Kendinize ait olan web sitelerinden backlink satışı yapılabilirken, bir başkası için aracı olarak da kazanç elde edilmektedir. Bu konu hakkında ayrıntılı bilgi edinilmelidir.

 Böcek Yetiştiriciliği

Gelecek yıllarda yemek menülerinde böceklere yer verileceği düşünülmektedir. Çin mutfağında bu konuda birçok böceğe yer verilmektedir. Hamam böceği, çekirge ve ipek böceği gibi hayvanların yetiştiriciliğini yapan kişiler, iyi bir gelir elde eder.

İpekböceği yetiştiren bir kişi 40 günde ortalama 5000 TL kazanmaktadır. Solucan türündeki pis bir hayvanın üretimi ile de ciddi paralar kazanılmaktadır. Bu böceklere farklı birçok sektörde de ihtiyaç olmaktadır.

 Yeniden Kazanım

Yurt dışında başarılı bir sistem ile ilerletilen en ilginç para kazanma yöntemlerinden biri de yeniden kazanımdır. Bu iş Türkiye’de çok fazla bilinmemektedir. Bu işe bağlı olarak tabletlerin, akıllı telefonların ve buna benzeyen teknolojik ürünlerin bakımının yapılması ve temizlenmesi sonucunda yeniden satışa sunulması yeniden kazanım işine girmektedir. Bu işlem sadece teknolojik olan ürünler için yapılmaz. Eski mobilyalar için de yeniden kazanım işlemi gerçekleştirilmektedir. Eski eşyaların yeniden uyarlanması hem eğlenceli hem de kazançlı bir iştir.

Şarkı Yazmak

İyi bir müzik bilgisi olanların yapabileceği en güzel işlerden biri şarkı yazmaktır. Yazılan şarkı ile hem ünlü olunarak kazanç sağlamanın önü açılabilir, hem de iyi bir gelir elde edilebilir.

Yazılan şarkıyı beğenen ve söylemek isteyen kişiye yüksek miktarlarda satabilirsiniz. Ayrıca sesiniz güzel ise, bu şarkıyı kendiniz seslendirerek video paylaşım sitelerine göndererek de kazancınızı artırabilirsiniz.

Kahvaltı Evi Açmak

Özellikle hafta içi çalışanlar, aileleri ile hafta sonu güzel bir kahvaltı yapmak istemektedir. Sadece kahvaltı işine odaklanarak açılan bir yer hemen ilgi çekebilir. Bu yer için çok ciddi masraflara da gerek yoktur. Kahvaltı sektöründe yemek kadar detaya girilmez. Ancak uygulanacak olan birkaç değişik fikir ile rakiplerinizin önüne geçmeniz mümkündür. Bu nedenle kahvaltı evi açmak isteyen kişilerin önce ilginç ve değişik fikirler üretmesi gerekmektedir.

Paketleme İşi Yaparak Para Kazanmak

Paketleme İşi Yaparak Para Kazanmak

Ek iş açısından yapılabilecek olan paketleme işleri, ev ortamında kolayca yapılabilen ve oldukça eğlenceli kabul edilen işlerden bir tanesi olmaktadır. Evde para kazanmanın yolları açısından araştırma yapan kişiler istedikleri paketleme işlerine müracaat ederek işlerini yapabilmektedir.

Bu işlerin arasında kına, kürdan, sabun, nikâh şekeri, çorap, boncuk, tesbih, plastik bardak ve mum paketleme işleri bulunmaktadır. Arzu eden kişiler bu paketleme işlerinden bir veya birkaç tanesini seçerek paketleme işine başlayabilmektedirler.

Paketleme işlerinin alınabilmesi adına yakınlarda bulunan ve bu işi gerçekleştiren fabrikalara danışarak bilgi alınması gerekir. Bu şekilde direk temas kurularak çalışma talebi gerçekleştirilebilir. Ayrıca İŞKUR aracılığıyla da paketleme işleri için başvuru gerçekleştirilmektedir.

Para kazanma adına İŞKUR başvurusu gerçekleştiren kişiler, paketleme işleri hakkında derslere katılması gerekmektedir. Çünkü hijyen ve işin doğruluğu konusunda bilgi alınmadan genel olarak fabrikalar iş vermemektedir. Bu sebepten dolayı ilk olarak İŞKUR üzerinden birkaç eğitim alınması gerekir.

Eğitimden sonra herhangi bir fabrika iş vermek istediğinde, İŞKUR’dan işçi talebinde bulunur. Böylece paketleme işi için İŞKUR’da kayıtlı olan numara aranır ve iş alınmak istendiğinde gereken materyaller ev adresine gönderilir. Elbette paketleme işinden önce firmaların istediği kurallar öğrenilmektedir.

Paketlemenin nasıl olacağı ile ilgili kurallar öğrenildikten sonra kişiler paketleme işine başlayabilmektedir. Böyle bir işin yapılması halinde aylık ortalama 1200-1500 TL arasında gelir elde edilebilmektedir.

İstiridye Mantar Yetiştiriciliği

İstiridye Mantar Yetiştiriciliği

Ticarette en çok para kazandıran işler arasında istiridye mantar yetiştiriciliği bulunmaktadır. Herhangi bir özel eğitime ihtiyaç duymadan yapılabilen mantar yetiştiriciliği ile gelir elde etmek oldukça mümkündür. Yetiştiriciliğe merakı olan ve bu işlerle uğraşmak isteyen kişiler, bazı önemli firmalara danışabilirler.

Firmalar üzerinden alınan bilgiler doğrultusunda mantar yetiştiriciliğin yapılması için mutlaka belirli bir alanın bulunması gerekmektedir. Çünkü bu işin tam olarak oturması adına en az 100m² alana ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak hobi olarak mantar yetiştirmek isteyenler için m² alanı pek önemli olmamaktadır.

İşe başlanması için belirli bir sermayenin olması gerekir. Ama sermaye durumu olmayan kişiler devletin vereceği destekten yararlanabilmektedir. Para kazanma odaklı çalışmanın gerçekleşmesi adına en az 30.000 TL harcanması gerekmektedir. Mantar yetiştiriciliği başvurusunda bulunanlar için devlet bu miktarı hibe ediyor.

Bu işi kendi başına yapmak isteyen kişiler firmalara danışarak gereken materyalleri satın alabilirler. Gerekli olan materyaller klima, 100m² çadır, havalandırma sistemi, ışıklandırma sistemi, sulama sistemi, raf sistemi ve otomasyon sistemleri olmaktadır.

Tüm bu sistemler alındıktan sonra 10 ton mantar kompostu siparişi verilir. Sipariş verilen firma mantarların nasıl bakılacağına ve neler yapılması gerektiğine dair tüm bilgileri yetiştiriciye aktarmaktadır. Bu şekilde belirli periyotlarda gelişen mantarlar toplandıktan sonra dağıtım aşamasına geçilir.

Pazarlama kısmında ise yetiştirici için firma destek sunmaktadır. Yetiştirici istediği takdirde tanıdıklarına da mantarlarını satabilir. Tam olarak 100m² üzerinden yetiştiricilikten kazanılabilecek olan miktar ise 50 günde 20.000-25.000 TL civarlarında olmaktadır.

Anket Doldurmak

Anket Doldurmak

İnternet’ten para kazanma açısından en kolay iş anket doldurma olarak bilinir. Bazı şirketler çeşitli siteler için anket işlerini vererek kişiler tarafından doldurulmasını isterler. İnternet dünyası üzerinden rahat bir şekilde kazanç elde etmek isteyenler ise, bu sitelere üye olarak şirketlerin anketlerini doldurabilmektedir.

Çok fazla kazanç sunmasa bile günlük bazı ihtiyaçları karşılayacak şekilde kazanç elde etmek mümkün olmaktadır. Anket dolduran kişiler için belirli prosedürler de sunulmaktadır. Mutlaka anket doldurma esnasında dürüstlüğün olması firmalar tarafından istenir.

Bundan dolayı siteler içerisinde yer alan anketleri doldurmak çok kolay değildir. Anketlerin doldurulması için bazen ürünün videosu izlenmesi gerektiği gibi bazen de sahte anket doldurulmaması adına çeşitli tıklama isteklerinde bulunulmaktadır.

Genel olarak yabancı siteler üzerinden yapılan anket doldurma işleri bu konuda biraz problem çıkarabiliyor. Ancak yine de kısa sürede para kazandıran işler açısından gayet tercih edilen işlerden birisi olarak dikkat çekmeyi başarmaktadır.

Anketlerin süreleri de sistem içerisinde yer aldığından bu süre içerisinde anketin doldurulması gerekmektedir. Bazı anket 20 dakika içerisinde bazı anketler ise 5 dakika içerisinde doldurulabilmektedir. Fakat belirli bir kazanç sınırı geçilmediği takdirde para ödemesi gerçekleşmemektedir.

El İşi Yapmak

El İşi Yapmak

Online para kazanma işleri arasında daha çok hanımların hâkim olduğu el işleri yer almaktadır. El işleri sayesinde pek çok ev hanımı internet üzerinden el işi satışlarını gerçekleştirerek para kazanabilmektedir. El işi dendiğinde elbette sadece örgü akla gelmemelidir.

Fakat en fazla tutulan el işlerinden bir tanesi tabii ki örgü işidir. Eli yatkın olan herkes kadın ya da erkek fark etmeksizin el işlerini yapabilir. Çeşitli sosyal medya platformları üzerinden bu işlerin tanıtımları yapılarak satışları rahatlıkla gerçekleştirilebilir.

Özellikle çanta, boncuk, örgü, dekoratif ürünler ve hediyelik ürünler internet ortamında en dikkat çeken el işleri grubunda bulunmaktadır. Para kazanma konusunda düşüncesi olanlar için bahsetmiş olduğumuz bu tarz el işleri gayet destek olmaktadır.

Özel bir sayfa açarak yapılan ürünleri diğer kullanıcılara göstererek hem sayfa büyüyecektir hem de ürünlerin satışları en kısa sürede gerçekleşecektir. Bu noktada kesin ve net karar veren kişiler el işleri aracılığıyla aylık ortalama en az 1200-1500 TL arası kazanç elde edebilecektir.

Fakat önemli olan konu ise istikrarlı bir şekilde yeni ürünler ortaya çıkarmaktır. Bir gün yapıp bir gün yapmamak iş açısından olumsuz etki verecektir. Her gün yeni ürünleri tanıtmak kullanıcıların güvenini kazanmak açısından da oldukça önemli bir adım olmaktadır.

Çeviri Yapmak

Çeviri Yapmak

İnternet’ten para kazanma açısından en önemli işlerden birisi çeviri yapmaktır. Yabancı dil bilen kişiler bazı siteler bünyesinde çalışarak dil çevirisi yapabilmektedir. Genellikle freelance iş olarak bilinen bu tarz işler yüksek miktarda para kazanmaya yarıyor.

İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, Arapça veya Çince gibi dilleri bilen kişiler, doküman çevirisi dışında online olarak çevirmenlik görevini de gerçekleştirebilmektedir. Bunların dışında internet üzerinden online dil eğitimleri vererek de gelir elde edilmektedir.

Bunun için pek çok internet sitesine başvurulabileceği gibi şirketlere mail olarak da danışma gerçekleştirilebilir. Genellikle yabancı dil bilen kişiler internet ortamında her zaman aranan kişiler olmaktadır. Böylece hem yabancı dil değerlendirilecektir hem de para kazanma durumu ortaya çıkacaktır.

Kelime üzerinden değerlendirme yapılan çevirilerin 100 kelimesi 7-10 TL arası civarındadır. Bazı özel durumlarda ve profesyonel çevirmenlerde 100 kelime ücreti 20 TL şeklinde farklılık gösterebiliyor. Kazanç bakımından oldukça yüksek olarak görünen bu iş elbette sanıldığı gibi kolay olmamaktadır.

Çünkü çevirisi yapılan dokümanlar istenen yerlere göre değişecektir. Kimisi resmi dilde, kimisi blog tarzında ve kimisi de ders şeklinde olacağından bu dillerin teknikleri

iyi bilinmesi gerekmektedir. Bu teknikleri bilen kişiler çeviri yaparak kazançlarını rahatlıkla elde edebilirler.

Yorum Yazmak

Yorum Yazmak

Ek para kazanmak isteyen kişiler bazı internet siteleri üzerinden yorum yazımını gerçekleştirebilirler. İnternet ortamında iş olarak yapılabilen yorum yazma, ufak bir kazanç sağlasa bile günlük ihtiyacı karşılayacaktır. Bu kazancı elde etmek için internette bulunan birçok sitelere üye olunması gerekmektedir.

Üyelik işleminin tamamlanmasından sonra site içerisinde yer alan firmalar için yorum yazılabilmektedir. Ancak bunun olması adına bazı kural ve şartlara uyulması gerekmektedir. İşveren bu kuralları sistemde belirteceğinden, yorumu yazacak kişi bu kuralları okuyarak yorumu gerçekleştirmelidir.

Restoran, kırtasiye, giyim mağazası, yiyecek ürünü, içecek ürünü, teknoloji ürünü ve buna benzer gruplar için yorum yazılmaktadır. Bir kişi kendi firmasının yüceltmek adına olumlu yorumlar isteyebilir. Tam tersi olarak da bir firma rakip firmayı kötülemek isteyebilir.

Online para kazanma bakımından çalışanlar için eğlenceli olduğu her zaman dile getirilmektedir. Bu nedenle en fazla aranan kolay işlerden bir tanesi olarak bilinmektedir. Yalnızca herhangi bir site üzerinden yorum yazılmadığı bilinmesi gerekir. Çeşitli sosyal medya platformunda da birçok kişi bu işi yapmaktadır.

Sosyal medya üzerinden ürününü tanıtmak, önermek ve tavsiye etmek isteyen kişiler yorum yazan kişilere belirli bir miktar para ödüyorlar. Kelime sayısına göre belirlenen yorum yazma işinde genel olarak kazanç 0.15 kuruş-0.25 kuruş arasında değişmektedir.

Ancak zaman içerisinde bu konuda ilerleyen kişiler günde 70-80 TL civarında kazanç sağlayabilmektedir. Önemli olan nokta istikrarlı bir şekilde internet ortamında bu işleri yaptırmak isteyen kişileri bulmaktır. Elbette bu işi yapan gruplarda çeşitli ilanlar üzerinden yorum yazmak isteyenleri gruba davet etmektedir.

Doğal Ürün Yapmak

Doğal Ürün Yapmak

İnternet’ten para kazanma düşüncesi olan kişilerin ilk olarak yaptığı işlerden bir tanesi doğal ürün üretmektir. Günümüzde doğal ürünlerin talebi oldukça fazla olduğundan bazı sosyal medya platformu üzerinden satışları dahi gerçekleştirilmektedir.

Elbette doğal ürün yapma konusunda bazı bilgilere sahip olunması da gayet önemlidir. Doğal ürün yapmak herkesin yapabileceği bir iş olmadığı gibi güzel bir kalite ortaya çıkamayabilir. Ürünler ise kendi içlerinde çeşitli türden gruplara ayrılmaktadır.

Cilt bakımı, güzellik, yiyecek ve içecek bunlardan birkaç tanesidir. Cilt bakımı için sabun, şampuan, yumuşatıcı, selülit giderici ve duş jeli gibi ürünler yapılmaktadır. Güzellik ürünleri oje, saç boyası, parfüm, göz kalemi, pudra, diş macunu ve çeşitli maskeler şeklindedir.

Yiyecek ve içecek ürünleri ise aklınıza gelen tüm köy ürünleri olarak açıklanabilir. İçlerinde salçalar, reçeller, peynirler, sütler, makarnalar ve daha pek çok ürünler bulunmaktadır. İsteyen herkes köyünden getirdiği ya da köyünde ürettiği doğal ürünleri internet aracılığıyla satışa sunabilmektedir.

Para kazanma konusunda gayet yardımcı olan doğal ürün satışları ilerleme kaydedildiği takdirde ayda ortalama 2000-2500 TL kazanç sağlamaktadır. Güzellik ve cilt bakımı ürünleri de aynı oranlarda gelir elde ettirmektedir. Sabun çeşitleri de oldukça fazladır.

Zeytinyağlı, limonlu, portakallı, defne yapraklı, lavantalı, papatyalı ve ballı olanlar ön plana çıkan ürünler olmaktadır. Güzellik ve cilt bakımı ürünlerinde ise saç maskesi, yüz maskesi, akne giderici, nem maskesi, yumuşatıcı krem, selülit kremi ve buna benzer türden organik kremler bulunmaktadır.

Ev Yemekleri Yapmak

Ev Yemekleri Yapmak

Evde yemek yaparak kaza kazanmak isteyenler internet aracılığıyla birçok aileye yemek satışı gerçekleştirebilmektedir. Fakat bunu yaparken tabii ki çok büyük bir titizlik gerekiyor. Özellikle yemek satışı gerçekleştirmek için belirli yerlerden izin alınması söz konusu da olabilmektedir.

Her şey eksiksiz olarak tamamlandıktan satış işlemleri gerçekleştirilebilir. Bakıldığında birçok aile iş yoğunluğundan dolayı evlerinde hazır yemek tüketmektedir. Ayrıca çocukları için de ev yemekleri yapamadıklarından dolayı problemler ortaya çıkabilmektedir.

Durum böyle olunca aileler ev yemekleri açısından büyük bir özlem duyabiliyorlar. Sosyal medya üzerinden veya farklı sitelerden site açarak bu ailelerin ihtiyaçlarını karşılaya bilmek mümkün olmaktadır. Özellikle yakınlarda bulunan bu tarz aileler için ev yemekleri yapmak oldukça güzel olacaktır.

Ayrıca ev yemeği arayan şirketler de bulunmaktadır. Bu tarz şirketleri bulduktan sonra anlaşma gerçekleştirilerek düzenli bir şekilde ev yemeği satışı yapılabilmektedir. Kazanç olarak bakıldığında düzenli olan satışlar bünyesinde aylık ortalama 1500-3000 TL arasında gelir elde edilebilmektedir.

Fakat bir hobi tazında yapılan ev yemekleri satışı aylık 400-700 TL civarında kazanç sağlamaktadır. Yemek konusunda bilgisi olanlar ve yapmayı seven kişiler bu işi gerçekleştirerek para kazanabilirler. Günümüzde doğal ev ürünleri çok önemli olduğundan satışlar da herhangi bir problem yaşanmayacaktır.

Yürüyerek Para Kazanmak

Yürüyerek Para Kazanmak

Para kazandıran uygulamalar içerisinde en dikkat çekenleri yürüyerek para kazandıran uygulamalardır. Kullanıcılar boş zamanlarında birkaç kilometre yürüyerek günlük harçlıklarını çıkartabilmektedir. Yürümenin insan vücudu için önemli olduğu herkes tarafından bilindiği gibi artık gelir elde etme durumu da gerçekleşmektedir.

Sadece yürüme amaçlı olarak uygulamalar değil, aynı zamanda spor yaparak da belirli puanlar kazandıktan sonra paraya çevrilmesi mümkün olmaktadır. Tabii ki bu uygulamalar telefona kurulduktan sonra uydu tarafından takibi yapılmaktadır.

Bu sayede kişinin ne kadar yürüdüğü hesaplanarak çeşitli puanlar verilmektedir. Sweatcoin olarak bilinen bu uygulama tüm kullanıcıları için çeşitli fırsatlar sunarak popüler bir uygulama haline gelmeyi başarmıştır. Ayrıca spora ve yürüyüş için teşvik eden uygulama sayesinde güzel kazançlar söz konusudur.

Para kazanma hususunda sadece yürüme ve koşmanın dışında zayıflayan kişilere de bazı uygulamalar para kazandırmaktadır. Arzu eder herkes internet üzerinden daha pek çok uygulamaları araştırarak para kazanma şansını elde edebilmektedir.

Ancak dikkat edilmesi gereken konu ise, evin içerisinde telefonu alıp sağa veya sola götürmenin yardımcı olmayacağının bilinmesidir. Uygulama sistemi uydu kontrollü  olduğu için mutlaka başlangıç noktasından uzaklaşılması gerekmektedir. Yalnızca bu sayede yürüyerek veya koşarak belirli bir miktarda para kazanılabilmektedir.

Video İzlemek

Video İzlemek

İnternet’ten para kazanma için yapılan en kolay işler arasında video izleme bulunmaktadır. Günlük hayatta herkesin yapmış olduğu video izleme işlemi üzerinden artık para kazanmak mümkün olmuştur. Boş zamanlarını değerlendirmek isteyen kişiler bu işi yaparak kolayca para kazanabilirler.

Birçok site video izleyerek para kazanma şansını kullanıcılar için sunmaktadır. İnternet’ten ufak bir araştırma yapıldıktan sonra onlarca site karşınıza çıkacaktır. İstenilen ve güvenilen bir site seçimi gerçekleştirilerek para kazanmaya başlanılabilir.

Fakat bu iş yapılırken sitenin bazı şartlarına uyulması gerekmektedir. Genellikle bu şartlar videoyu tamamen izlemek ve asla yarıda kesip bırakmamaktır. Ayrıca site bazı videolar için zamanlama sistemi koymuştur. Böylece ne kadar izlenmesi gerektiği konusunda kolaylık sağlamaktadır.

Video izleyerek para kazanma konusunda şartlara uymak oldukça önemlidir. Video başladıktan sonra ekranda geri sayım sayacı otomatik olarak belirecektir. Sayaç dolduktan sonra videoyu kapatmak serbest bırakılmıştır. Önemli olan istenilen saniye kadar videonun izlenmesi olmaktadır.

Kullanıcıların bilmesi gereken bir diğer konu videoların ufak miktarlarda para sunmasıdır. Site ne kadar video koyarsa o kadar para kazanma şansı yakalanmaktadır. Bu nedenle birkaç site üzerinden bu işin yapılması kazanç açısından önemli olmaktadır.

Günlük kazanca bakıldığında 5-10 TL civarında kazanç elde edilebilir. Ancak birkaç site kullanıldığında bu kazan elbette artacaktır. Üstelik site içerisine kaç tane video bulunduğu ve ne kadar güncel video geldiği de önemli konulardan bir tanesi olmaktadır.

Bakıcılık Yapmak

Bakıcılık Yapmak

Bakıcılık yapmak deninde elbette akla pek yatkın gelmiyor olabilir. Fakat bu iş sayesinde kişi geçinecek kadar para kazanma şansını yakalayabilir. Özellikle ev hanımları için bu iş gayet ideal olmaktadır. Çünkü boş zamanlarında çocuk bakıcılığı yaparak ek gelir elde edebilirler.

Bulunulan bölgeye göre sosyal medya platformlarından bu işin yapıldığına dair bilgi sunulabilir. Böyle bir durum gerçekleştirilemeyecekse, komşuların çocukları veya tanıdıklarının çocukları için bakıcılık yapıldığı söylenebilir. Evin bir odası ise çocuklara özel olarak tasarlanması gerekmektedir.

Çünkü çocukların vakit geçireceği oda eğlenceli ve oyuncak dolu olmalıdır. Bu işi yapmak isteyen hanımlar internet üzerinden araştırma yaparak devlet onaylı bir çocuk evi de açabilirler. Çeşitli işlemlerden sonra onay gerçekleştikten sonra yönlendirmeler sayesinde evde çocuk bakımı gerçekleşmektedir.

Bu sayede evde para kazanma olayı bir nevi gerçekleştirilmiş olacaktır. Evi müsait olan ve çocukları ayrı bir seven herkes, çocuk bakımı yaparak aylık ortalama 2500-3000 TL gelir elde etme şansına sahip olmaktadırlar. Elbette işe başlamadan önce dikkatli olunması gereken noktalarda bulunmaktadır.

Evin odasının yeteri kadar büyük olması, evin bakıcılık için müsait olan eşyaları bünyesinde barındırması ve istenen düzeyde temiz olması gerekmektedir. Bu şartlar hazır olduktan sonra çocuk bakımı işine rahatlıkla başlanabilmektedir. Bakıcılık yapacak kişilerin isteğine göre bakılacak çocuk sayısı da değişebilir.

Evde Ders Vermek

Evde Ders Vermek

Para kazanma konusunda bir diğer önemli yol, evde çocuklar için ders vermektir. Kendisine ek gelir sağlamak isteyenler ya da işten ayrıldıktan sonra kendisine yeni bir iş arayanlar, çocuklara evde ders vererek kazanç elde edebilirler.

Çocuklar İngilizce, matematik ve Türkçe dersi konusunda biraz sıkıntı çekebiliyorlar. Böylece bu konu hakkında iyi bilgiye sahip olan kişiler tanıdıklarının çocuklarına ders verebilirler. Ayrıca internet üzerinden ilan da gerçekleştirilebilir.

Evde birkaç öğrenciye ders vererek önemli kazançlar elde edilebilmektedir. Kişiler kendi tercihlerine göre haftada kaç adet ders verebileceğini ayarlayabilmektedir. Haftada en az 2 gün ve 2 saat süren dersler verildiği düşünülürse aylık en az 800 TL gelir elde edilebilecektir.

Bu hesaplama sadece 1 öğrenci açısından yapılmaktadır. Tabii ki fiyat kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Ciddi derecede kazanç sağlayan bu işi yapan kişiler geçimlerini dahi ders vererek sağlayabilmektedir. Ama sadece ders vermek önemli olmamaktadır.

Belirli bir seviyeye gelmiş kişiler sadece ders verebilmektedir. İstendiği takdirde internet üzerinden de toplu olarak ders verilebilir. Online para kazanma açısından önemli bir adım olacaktır. Aynı şekilde ev ortamında ders verirmiş gibi online şekilde ders eğitimi gerçekleştirilmektedir.

Ödev Yapmak

Ödev Yapmak

Öğrenciler için en önemli kazanç kapısı elbette ödev yapmaktır. Kısa yoldan para kazancını gerçekleştirmek isteyen kişiler, öğrencilerin ödevlerini yaparak kazanç sağlayabilmektedir. Önemli olan ödevi yapılacak öğrencilerin bulunmasıdır.

Lise ve üniversite öğrencileri bu konuda yardım isteyebiliyorlar. Ödev yapmak için vakit harcamak istemeyen öğrenciler bir başkalarına ödevlerini teslim ederek tamamlıyorlar. Ödev yaparak 1 saatte para kazanma olayını gerçekleştirmek için internet ortamında bazı sitelerin takip edilmesi gerekmektedir.

İnternet’te ödev yapma konusunda pek çok site yer almaktadır. Bu sayede isteyen herkes ufak bir araştırma yaparak öğrencilerin istedikleri ödevleri yapabilirler. İnternet üzerinden ödev yapmanın dışında tanıdıkların ya da arkadaşların ödevleri de yapılabilir.

Genel olarak ödev yapmanın kazancına bakıldığında 30-150 TL arasında farklılık göstermektedir. Bu fiyat ödevin hangi türden olduğuna ve kaç sayfa tuttuğuna göre hesaplanmaktadır. İnternet üzerinden ödev yapmak için müşteri aranacaksa eğer bahsettiğimiz gibi bu işi gerçekleştiren sitelere üye olduktan sonra belirli bir profil ismi açılmaktadır.

Açılan profil ismiyle birlikte hangi ödevlerin yapıldığı, hangi konu üzerinde durulduğu ve hangi şartlarda bu ödevin gerçekleştireceği yazılmaktadır. Ödev yaptırmak isteyen öğrenci ise bu şartları okuduktan sonra kişiyi seçtiğinde site üzerinden iletişim gerçekleştirilmektedir.

İnternet’ten para kazanma şeklinin en iyi hali sayılabilen ödev yapma işi, cep harçlığı çıkarma konusunda oldukça garanti sunmaktadır. Herhangi bir ders açısından kendisini ileri derecede bulan herkes bu özel sitelere üye olduktan sonra öğrencilerin ödevlerini rahatlıkla yapmaya başlayabilecekler.

Bu konuda önemli olan nokta ise site içerisinde en iyi fiyat teklifi sunmak ve kendisini iyi derecede pazarlamaktır.

Hayvan Bakıcılığı

Hayvan Bakıcılığı

Para kazanma konusunda en kolay işlerden bir tanesi hayvan bakıcılığı olmaktadır. Kedi, köpek ve kuş fark etmeksizin hayvan seçmeden bakıcılık yapmak isteyenler internet üzerinden kişiler ile kolayca iletişime geçebilmektedir.

Sosyal medya platformu üzerinden ilanlar gerçekleştirilebileceği gibi yaşanan bölgede çeşitli reklamlar yaparak gereken yerlere asılabilir. Bu şekilde hayvan bakıcısı arayan herkes iletişime geçebilecekler. İnternet’te olan iş ilanları arasında da hayvan bakıcısı arayan kişiler bulunabilir.

Özellikle iş gezisi, tatil, bayram ziyareti ve iş yoğunluğu gibi durumlarda evcil hayvanlara bakım biraz zorlaşabilmektedir. Bu fırsatı değerlendirmek isteyen hayvan severler ise bakıcılık yaparak ek gelir elde edebilmektedir. Kolay para kazanma açısından tercih edilen bu iş düzenli yapıldığı takdirde destek olacaktır.

Tabii ki bakıcılık yapmak için önemli kurallarda bulunmaktadır. Hayvanların davranışı ve genel huyları mutlaka bilinmesi gerekmektedir. Hayvanlar ile güzel iletişim kurmak, güzel oyunlar oynamak, ihtiyaçlarını düzenli karşılamak, ilaçlarını zamanında vermek ve neler istediğini anlamak şartlar arasındadır.

Hayvan bakıcılığı yapmak için adım atanlar hayvanlar işe iyi anlaşabilmesi adına bu şartlara mutlaka uygun olması gerekmektedir. Gelir açısından bakıldığında düzenli olan bir bakıcılık işinde ortalama 1800-2200 TL kazanç sağlanabilmektedir.

Ev Temizleyiciliği Yapmak

Ev Temizleyiciliği Yapmak

Bayanlar için kolay para kazanma yolları açısından oldukça önemli olan bir diğer iş ise ev temizleyiciliği yapmaktır. Bolca boş zamanı olan titiz ev hanımları ek gelir elde etmek amacıyla ev temizliğine çıkabilirler. Genel bir rutin olan ev temizliği üzerinden kolaylıkla para kazanılması mümkündür.

Bu işi yapmak isteyen hanımlar ilk olarak etraflarına sorup soruştura ile temizlik gereken evleri bulabilirler. Özellikle yaşlılar için zor bir durum haline gelen ev temizliği, bu işi yapmak isteyenler için çok büyük fırsat olmaktadır. İstendiği takdirde internet üzerinden çeşitli sitelere ulaşıp üye olunarak da ev temizlik işçisi olunabilmektedir.

Ama bu işin profesyonel bir şekilde yapılması adına bazı kurallara uyulması da gerekmektedir. İnternet üzerinden şirkete bağlı olarak çalışan kişiler hijyen dersi almak zorundadır. Bu dersler alındıktan sonra çalışma izni verilmektedir. Fakat amatör olarak bu işi yapmak isteyenler yalnızca kişinin evini istediği gibi temizlemesi yetecektir.

Para kazanma hususunda ev temizleyiciliği gayet dikkat çekici bir iş olmaktadır. Tatile giden, bayram ziyaretine giden, iş yoğunluğu fazla olan veya farklı sebeplerden dolayı evini düzenli şekilde temizlemeyenler temizlikçi aramaktadırlar.

Gelir elde etme açısından aylık olarak bakıldığında ortalama 2000-2500 TL civarında değişmektedir. Her gün bir adet ev temizliğine gidildiği düşünülürse evin büyüklüğüne göre fiyat değişikliği üzerinden bu fiyatlar meydana gelmektedir.

Eşya Alıp Satmak

Eşya Alıp Satmak

İnternet’te para kazanma konusunda en ön plana çıkan işler arasında eşya alım ve satımı bulunmaktadır. İsteyen herkesin yapabileceği alım satım işi sadece ticari zekâya bakan değerleri taşımaktadır. Ticaret seven kişiler bu işi gerçekten başarılı bir şekilde yapabilmektedir.

İnternet üzerinden herhangi bir teknolojik aletin alınıp satılacağı gibi makyaj malzemesi de alınıp satılabilir. Önemli olan burada hangi eşyanın alındıktan sonra karlı bir şekilde satılacağı konusudur. Sadece yeni eşya alıp satmanın dışında ikinci el eşyalarda aynı şekilde değerlendirilebilmektedir.

Günümüzde artık yeni eşyalardan daha çok ikinci el eşya satımı oldukça dikkat çekmektedir. Kıyafet, teknolojik alet, mutfak gereçleri ve bakım setleri gibi daha pek çok grupta bulunan eşyalar kolayca satılabilmektedir. İnternet üzerinden iyi bir araştırma yapılarak kar ettirecek eşyalar satın alınabilir.

Sonrasında ise aynı şekilde üzerine ekstra fiyat koyarak müşteri bulunabilir. Böyle bir çalışma ortamı arayan kişiler sadece kar edebilecek olan eşyaları bulmak zorundadırlar. İnternet siteleri haricinde çeşitli uygulamalar da bu konu hakkında gayet yardımcı olmaktadır.

Ticaret ile para kazanma olayını gerçekleştirmek isteyen kişiler bu yerlerden kolaylıkla yararlanabilmektedir. Kazanç konusundaki duruma baktığımızda ise bu işi iyi yapabilen kişiler aylık 2500- 3500 TL arasında gelir elde edebilmektedir.

Tabii ki bu durum satılan eşyaların fazlalığına ve satma yeteneğine göre değişmektedir. Amatör olarak başlayan kişiler içi bu fiyatlar oldukça fazla yukarıda olmaktadır. İşe yeni başlayanlar ayda 400- 800 TL arasında ufak kazançları rahatlıkla elde edebilmeleri mümkün olmaktadır.

Taşımacılık Yapmak

Taşımacılık Yapmak

Taşımacılık işi yazlık alanlarda en fazla aranan işlerden olmaktadır. Yaz geldiğinde pek çok kişi yazlıklarına geleceğinden bavullarını taşımak için ufak çaplı taşımacılık işi yapılabilir. Özellikle bu işe müsait elektrikli motoru olan kişiler kolay bir şekilde bu işe başlayabilirler.

Para kazanmanın yolları arasında bulunan ufak çaplı taşımacılık işi kazanç açısından oldukça etkili olmaktadır. Yerli ve yabancı turist seçmeden bu işin yapılması mümkündür. Sadece bavul taşıma işinin dışında farklı ufak çaplı eşya taşıması da yapılabilir.

Üstelik market ya da pazar alışverişi yapmak isteyen kişiler için de taşımacılık gerçekleştirilebilir. En basit yol üzerinden ek gelir kazanmak isteyen kişiler bölgede kendilerini göstererek bu işe adım atabilirler. Fakat bu işi yapabilecek bir elektrikli motorun olması şarttır.

Çünkü hızlı ve seri olmak fazla iş yapma ve para kazanma anlamını taşımaktadır. Bundan dolayı mutlaka şartlara uygun olan bir motorun olması gerekir. Taşımacılık işi yapanların kazançları ise yaz sezonunda aylık olarak 1500-2500 TL arası değişiklik gösterebilir.

Zamanla bu işte tecrübeli olan kişiler bahsetmiş olduğumuz miktarların üzerine çok fazla çıkabilirler. Önemli olan çabuk müşteri bulmak ve seri bir şekilde verilen işi yerine getirmektir. Sonrasında ise kazanç istenen miktarlara otomatik olarak yükselecektir.

Site Tıklaması Yaparak Para Kazanma

İnternet’te para kazanma işleri arayan kişiler site tıklaması yaparak oturdukları yerden para kazanabilirler. Günlük kazanç bakımından gayet tutulan site tıklaması işi, birçok site üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Bu şekilde ek gelir elde etmek isteyenler site dışında uygulamalar aracılığıyla da kazançlarını katlayabilmektedir.

Fakat site üzerinden tıklama yapmak için internet ortamında bu işi sunan onlarca site ile irtibata geçilebilir. Genel olarak üyelik isteyen bu sitelerin bünyesinde müşterilerin istediği sitelere tıklama yapılmaktadır. Tıklama başına 0.5-0.10 kuruş kazanç sağlanabildiği gibi bu değerler zamanla değişebilmektedir.

Bu iş sadece bir site üzerinden yapılırsa kazancı az olacaktır. Fakat birkaç site üzerinden gerçekleştirilen bu işte hatırı sayılır kazançlar elde edilebilmektedir. Üstelik sosyal medya üzerinden de bu işler için elemanlar aranmaktadır. Aktif bir sosyal medya kullanıcısı kolayca bu işleri bulabilir.

Tıkla kazan usulü çalışan bu sistemde site tıklamasının yanı sıra reklam tıklaması da yapılabilmektedir. Bazı kişiler sitelerinin reklamlarını tıklatarak tanıtma yapmaktadır. Bu tıklama işlemi üzerinden de site tıklaması gibi ufak kazançlar elde edilmektedir.

Fakat dikkat edilmesi gereken konu ise güvenilir siteler üzerinden bu işleri gerçekleştirmektir. Çünkü bazı siteler tıklama işlerini yaptırdıktan sonra para ödemesi gerçekleştirmeyebiliyor. Böyle bir durumun yaşanmaması için kesinlikle bilinir, güvenilir ve iş devamlılığı olan siteler üzerinden çalışılması gerekmektedir.

Reklam İzleyerek Para Kazanma

Reklam İzleyerek Para Kazanma

Online para kazanma işlerinden en önemlileri arasında reklam izleme işi dikkat çekiyor. Bu işi yapmak isteyenlerde bahsettiğimiz site tıklama işi gibi belirli siteler üzerinden reklam izleme işlemini gerçekleştirmektedirler. Ancak biraz farklı olarak sadece reklamların tamamen izlenmesi gerekmektedir.

İşin yapılması için ilk olarak güvenilir bir sitenin bulunması şart olmaktadır. Genel olarak reklam izleme siteleri yabancı olduğundan, çeşitli problemler ile karşılaşılabilmektedir. Güvenilir birkaç site bulunduktan sonra reklam izleme işlemleri gerçekleştirilerek günlük harçlıklar çıkartılabilmektedir.

Tabii ki sadece internet siteleri üzerinde bu iş yapılmamaktadır. Reklam izle para kazan uygulaması üzerinden de aynı şekilde kazançlar elde edilebilmektedir. Bu tarz site ve uygulamalarda reklam izlemenin dışında site tıklama, video izleme, müzik dinleme ve anket doldurma gibi ek işlerde bulunmaktadır.

Boş zamanlarını doldurmak isteyenler böyle bir iş yaparak cep harçlıklarını çıkartabilecekler. Elbette zaman içerisinde profesyonel olarak bu işin yapılma olasılığında kazanç aylık olarak 1000-1500 TL civarına çıkacaktır. Ama bilinmelidir ki bu kazançlar çok kolay elde edilmemektedir.

Plan Proje Yapmak

Plan Proje Yapmak

Herhangi bir projesi olan kişiler 3D teknoloji ile çeşitli türden planlarını satabilirler. İnşaat konusunda veya bu konuya benzer bilgisi olan kişiler üç boyutlu modelleme programlarıyla birlikte şirketlere yaptıkları projeleri tanıtabilirler.

Kazanç bakımından oldukça yüksek miktarları bulunan plan proje işi elbette bilgi ve beceri gerektiren bir yapıyı içerisinde bulundurmaktadır. İnşaat projeleri dışında araç, gemi, iç mimar, eşya ve buna benzer pek çok önemli gruplarda proje işleri evden para kazanma açısından yapılabilmektedir.

Ancak projenin yapılması için mutlaka kullanılacak olan sistemin her konuda profesyonelliği bulunması gerekmektedir. Tabii proje yapıldıktan sonra pazarlama kısmı da bu iş için oldukça büyük önem taşımaktadır. Çünkü yapılan projeler firmalar tarafından bazen istenmemektedir.

Böyle bir durumla karşılaşmamak için profesyonellik en üst sevide olması gerekir. Plan proje hakkında önemli seviye de eğitim alan kişiler firmalarda çalışarak kolay yoldan para kazanma sistemini rayına oturtabilmektedirler. Elbette bu işe yeni başlayacak olan kişiler reklam konusuna da dikkat etmelidirler.

Bir site ve sosyal medya platformu açılacaksa eğer kesinlikle iyi bir reklamın yapılması şarttır. Ancak bu sayede insanların dikkati çekilerek müşteri bulunabilir.

Oyun Oynamak

Oyun Oynamak

Oyun oynamak elbette çok eğlencelidir. Fakat bu bolca zamanı sadece oyun oynayarak vakit geçirmek yerine para kazanma gibi durumlar da söz konusu olmaktadır. Oyun oynamayı bir iş olarak gören ve çok büyük miktarlarda kazanç gerçekleştiren kişiler mevcuttur.

Bazı online oyunlar dünya çapında oyuncuya sahip olduğundan oyun içi karakter satışları gerçekleştirilebiliyor. Oyuncu karakteri dışında “İtem” olarak adlandırılan oyucu malzemeleri de çok yüksek fiyatlara alıcı bulabiliyor. Bu nedenle oyun oynamak da bir iş haline gelmiş durumda görünüyor.

Oyun oynamayı sevenler ve oyunlar konusunda usta olmuş kişiler boş zamanlarını hem oyun oynayarak hem de oynadıkları karakterleri satarak değerlendirebilirler. Gereken sadece oyun oynamayı bilmek ve birçok oyunun iyi anlayarak istenilen eşyaları bulabilmektir.

Bazı oyun karakteri veya eşyası alan kişiler 1000-5000 TL arası harcama yapabilmektedir. Harcama oyuna ve oyunun özelliğine göre değişir. Oyun oyna para kazan düşüncesiyle oyuna başlayan kişilerin bilmesi gereken sabırlı olmalarıdır.

Sabırsız olan kişiler zaten belirli bir zaman sonra oyun oynamayı bırakacaklardır. Çünkü oyunu anlamak ve neyin önemli olduğunu bilmek oyun konusunda en önemli konulardan bir tanesi olmaktadır.

Online Animasyon İşi Yapmak

Online Animasyon İşi Yapmak

İnternet’te para kazanma konusunda online animasyon işi oldukça fazla tercih ediliyor. Günümüzde online işlerinde artması sebebiyle artık animasyonlar da online bünyesine geçmiş durumda. Eğlenmeyi ve eğlendirmeyi seven kişiler animasyon gurubuna katılabilirler.

İnternet üzerinden eğlence gerçekleştiren bu gruplar, çocukları eğlendirmek için pek çok karaktere bürünebilmektedir. Bazı aileler çocukların daha fazla eğlenmesi açısından online olarak animasyon ekibine danışarak zaman geçirtmektedir.

Çocuğun doğum gününde, bazı özel günlerde, sıkıldığında ve aileler çocuklarını oyalamak istediklerinde online animasyon ekibi gereken eğlenceyi düzenlemektedir. Animasyon ekibine katılmak için bazı önemli firmalar bu konu hakkında yardımcı olmaktadır.

Para kazanma kısmını biraz unutup işin eğlencesine varmak isteyenler, mutlaka bu firmalara katılarak çocukları internet üzerinden eğlendirebilirler. Eğer herhangi bir firmaya katılmak istenmezse birkaç arkadaş toplanarak bu iş yapılabilir.

Fakat işe kendisi ve yeni başlayanların reklamlarını mutlaka iyi yapmaları gerekir. Aileler genel olarak firmaların animasyon ekibini tercih ettiği için kendi başına bu işi yapanlar biraz sıkıntı yaşayabilir. Bu nedenle mutlaka bir animasyon ekibine katılım gerçekleştirilerek bu iş yapılmalıdır.

 

Bir önceki yazımız olan Cepten Para Gönderme Havale Nasıl Yapılır ? Cepbank başlıklı makalemizde cebe havale ve cepbank hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar
 1. enes dedi ki:

  faydalı ama zor iş başarılarınızın devamını dilerim

  1. Finans Krediler dedi ki:

   Teşekkurler Enes Bey İnternetten Para Kazanma Konusunda Yararlı Olmuşsak Ne Mutlu Bize

 2. Barış eren Türk dedi ki:

  Sağolun çok faydası olduu😊😊

  1. Finans Krediler dedi ki:

   Para kazanma yolları hakkında detaylı bilgi vermişsek ne mutlu bize barış bey

 3. Taha Murat dedi ki:

  Güzel içerik tebrikler 😀

 4. Burak Yılmaz dedi ki:

  Mobil uygulamalardan para kazanmak..

 5. Ayşegül dedi ki:

  Kimse yorum yapmamış ben o tlf istiyorummm

 6. Mehmet Kılıç dedi ki:

  Askerim kazanırsam sevinirim

 7. Umut dedi ki:

  ilginc bilgiler …

 8. Betül dedi ki:

  İşe yarıyor

 9. Emre tasa dedi ki:

  Getirisi ne oluyor

 10. Bilal dedi ki:

  Tam benim işime yarayacak bilgiler çok teşekkür ederim

 11. me53677 dedi ki:

  ben p20 ben istiyom allah icin ilk yorumcuyum

 12. me53677 dedi ki:

  telefonu kazandimizi nerden bilcez inş dogrudur cunki dogruysa kesin aliyoeum ve askere gitcem seneye ins alirim

 13. Gökmen BABA dedi ki:

  P20 istiyorum. İnstagram: gb.baba

 14. Arif Ahmet kaya dedi ki:

  İyi ama zor iş . ( p20 alıyım ) .d
  inanmayıp yapanar +1

 15. Hilal dedi ki:

  İnşallah doğrudur. Ve o telefonu kazanırım. Eğer kazanırsan ilk telefona kazanmış olacağım 😊

 16. Öznur Uğur dedi ki:

  P20 istiyorum

 17. Öznur dedi ki:

  P20 istiyorum

 18. Öznur uğur dedi ki:

  P20 istiyorum.

 19. aliri,a dedi ki:

  bence cok mantikli dogru soyluyor

 20. Hüseyin Can dedi ki:

  Çok yararlı teşekkürler

 21. Hüseyin Can dedi ki:

  Çok yararlı teşekkürler p20 istiyorum

 22. me53677 dedi ki:

  INATAGRAM ME53677 BARAKLI LAR LUTFEN VERILSIN

 23. Serhat bayram dedi ki:

  Pek ihtimal vermesemde olursa sevinirim tabi

 24. Furkan Sunter dedi ki:

  Son zamanların en iyi telefonu! @furkansunter

 25. Hakan Topaloğlu dedi ki:

  Yararlı makale.. çekilişe katılıyorum.

 26. Osman Bölükbaşı dedi ki:

  Bu kadar kolay olacağını düşünmüyorum.

 27. Sami dedi ki:

  P 20içinn

 28. Sami Levent Instagram samilvnt dedi ki:

  P20verinnn

 29. Selin dedi ki:

  İnş kazanırız

 30. Baran dedi ki:

  Ben 23 . Kisiyim istiyorum instagram:lio._.baran

 31. Baran topac dedi ki:

  Ben istiyorum lio._.baran insta adresim

 32. Melih dedi ki:

  P 20 istiyorum

 33. Ahmet Çelik dedi ki:

  İnternetten de deli para kaldırıyor adamlar askerdeyim deneyebilirim bazılarını

 34. Ahmet Çelik dedi ki:

  Milletin kafası çalışıyor

 35. Oğuzhan Özhan dedi ki:

  P20 için buradayım ama bilgiler için teşekkürler!

 36. Selin dedi ki:

  İnş kazanırız

 37. Beyza dedi ki:

  🌷🌷

 38. Muhammet dedi ki:

  Güzelve yararlı bir makale

 39. Kubra tasoglu dedi ki:

  P20 istiyorum instagram ( kbrtsglu )

 40. Emre dedi ki:

  Bende istiyorum

 41. Ibrahim özer dedi ki:

  Süper

 42. Abdullah dedi ki:

  P20 istiyorum tel. ‘um 5 yıllık.
  İnstagram: @abdullah.demir1

 43. Kubra dedi ki:

  P20 istiyorum instagram (kbrtsglu)

 44. Ibrahim özer dedi ki:

  Bende istiyorum

 45. Aslihan dedi ki:

  Bu telefondan çok istemişimdir hep malesef alamıyorum inşallah banada çıkar

 46. Safa Çalgın dedi ki:

  İnstagram s4fa.c inşallah gelir telefonumuz

 47. Eray göksu dedi ki:

  Bilgiler iyi ama uygulayabilene😊

 48. Hde dedi ki:

  İşallaahhhhh Allah’ım bana gelir (aminn) Bu arada 24. Yorumu ben yaptımm son 5 kişi den sıyırdım yhaaaa🙏🙏🙏🙏🙏

 49. Hande dedi ki:

  İsallahh ya kazanırım bu arada 5 kişiden yırttım son anda bende 24. Yorum Yapan kişi oldum isallah yhaa(aminn )

 50. Ayşenur dedi ki:

  Son yıllarin en iyi markasi 👌

 51. Muhammet Ali Özkan dedi ki:

  P20 . Nerde bende o şans

 52. Muhammet Ali Özkan dedi ki:

  Çıksa ne güzel olur da o şans bizde yok dmfmfnnf

 53. yakup dedi ki:

  ben kazanmak istiyorum öğrenciyim

 54. Alperen dedi ki:

  İnş çıkar

 55. Misafir dedi ki:

  Bence güzel bilgiler ve telefonun verileceğine inanmıyorum.

 56. Batuhan dedi ki:

  P20 istiyorum da nasıl kazanıyoruz yeterli mi bu yaptığımız?

 57. Batuhan çam dedi ki:

  P20 istiyorum lütfen

 58. evren dedi ki:

  faydalı

 59. Ebubekir dedi ki:

  P 20 için

 60. Ramazan dedi ki:

  Pro20 istiyorum.

 61. Tuba dedi ki:

  Bu bilgiler bir çok kişiye fayda sağlayacaktır

 62. romet dedi ki:

  Çok iyi instagram hesabi: rometkll891

 63. romet dedi ki:

  Çok iyi ya instagram hesabi :rometkll891

 64. romet dedi ki:

  Çok iyi ya ama işler belli olmaz instagram hesabi :rometkll891

 65. Romet dedi ki:

  Belli olmaz bu işler

 66. Osman güvendi dedi ki:

  24.üncüyüm p20 istiyorum nolur

 67. Bkr Gnr dedi ki:

  En sevdiğim telefon

 68. Mevlüt Bilban dedi ki:

  Kaznmak kolay ise kazanalim + telefon verirseniz sevinirim

 69. Hasan Gönen dedi ki:

  Telefona ihtiyacım var ogrenciyiz

 70. Tuğçe K. dedi ki:

  P20 ❤️

 71. Mehmed Sabri dedi ki:

  Getirisi ne ?

 72. İbrahim Halil Çetiner dedi ki:

  Kazandık galiba

 73. Ebubekir çakıcı dedi ki:

  Bende p20 istiyorum

 74. Bende p20 istiyorum ve kamerası gerçekten çok iyi bir telefon

 75. Talha dedi ki:

  Bende telefon istiyorum ilk 29 dayım

 76. Görkem Atlayan dedi ki:

  Konu süper, inşallah P20 de gelir.

 77. Talha dedi ki:

  O telefonu istiyorum ilk29 dayım

 78. Tuncay dedi ki:

  En iyi telefon 👍ins bize çıkar

 79. Harun dedi ki:

  Huawei p20

 80. Harun yıldırım dedi ki:

  P20 instagram harun.y

 81. Muhammed Eren BALIBEY dedi ki:

  Sa

 82. kyra dedi ki:

  29 kisi demiş 23 kisi yorum yapmış. Baya baya sazanız suan 👍

 83. Serkan dedi ki:

  İnşallah gelir telefon bilgileri güzel ama

 84. Sanem dedi ki:

  Telefonu istiyorum

 85. Furkan berat güneri dedi ki:

  Bundan bir iki ay önce evimize hırsız girdi. Vr telefonu mu tabletimi ve bilgisayarımı çaldı. Bakalım inşallah bana çıkar ne bileyim belki i şanslı kişi belki benim

 86. Riza dedi ki:

  Yukarıda paylaşılan ilgi gerçekten harika evde oturup para kazanmak isteyen veya ek iş yapmak isteyenler için harika bilgi

 87. deniz kaya dedi ki:

  çok iyi telefon

 88. Tolga dedi ki:

  İsalah bana cikacak

 89. Mustafa demir dedi ki:

  Selamun aleykum gayet guzel
  İnsta: themamiii

 90. Muhammed dedi ki:

  gayet guzel bir telefon

  @themamiii

 91. Muhammed Mustafa Demir dedi ki:

  Gayet muhtesem bir telefon

  @themamiii

 92. Mamii dedi ki:

  Efsaneeee

 93. Muhammed Mustafa Demir dedi ki:

  Efsaneeee

 94. Mustafa dedi ki:

  P20 istiyorum

 95. Muhammed Mustafa Demir dedi ki:

  Efsaneee bir telefon

  @themamiii

 96. Muhammed Mustafa Demir dedi ki:

  Supersiniz bea

  @themamiii

 97. dilek dedi ki:

  Güzel ve yararlı bir site

 98. Güven dedi ki:

  Site çok faydalı tesekkurler