Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Ziraat İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır ? Ziraat İnternet Bankacılığı

18.04.2021
998

Ziraat internet bankacılığı ile tüm zamanınız size kalır. Ziraat internet bankacılığı hayatınızı kolaylaştırır ve ödemeleriniz düzenli olarak gerçekleşir. Ziraat bankası internet bankacılığı hakkında tüm detayları sizler için derledik.

Ziraat İnternet Bankacılığı Giriş

ziraat internet bankacılığı

Ziraat internet bankacılığına buradan giriş yapabilirsiniz. Önünüze gelen sayfa da TC ve Şifre bilgilerinizi girerek Ziraat internet bankacılığı na başlayabilirsiniz. Ziraat internet bankacılığı ile bankalarda yapabileceğiniz tüm işlemleri yapma imkanına sahip olursunuz.

İnternet Bankacılığı İle Şu İşlemler Yapılabilir

Ziraat internet bankacılığı ile yapabileceğiniz işlemler sırası ile şu şekildedir.

1-  Hesaplarım Sekmesi

Yeni Hesap Açma , Vadesiz Hesaplarım , Vadeli Hesaplarım , Yatırım Hesaplarım , Altın Hesaplarım , Kredi Hesaplarım , Pos , Çek Senet İşlemleri , Saklama , Kiralık Kasa , OTC Türev

2- Para Transferleri

Hesaplarım Arası Transfer , Başka Hesaba Havale EFT , Kolay Adres İle Hızlı Transfer FAST , Transfer Talimatlarım , Son 20 Transfer , Cebe Havale , Kredi Kartına Transfer , Döviz Transferi Giriş SWIFT , Western Union , KKTC Banka Hesabına ÖES , Toplu Transfer , Kayıtlı Alıcılarım , Raporlar , İthalat Dosya Açılış ve Transfer , Kolay Adreslerim

3- Kartlarım

Kredi Kartlarım , Banka Kartlarım , Sanal Kartlarım , Kart Özellikleri , Kampanyalarım , Kart Gönderi Takip

4- Ödemeler

Otomatik Talimatlarım , Kayıtlı Ödemelerim , Fatura Ödemelerim , Cebe TL Yükleme , Kendi Ziraat Kartıma Ödeme , Başka Kredi Kartına Ödeme , Vergiler ve Resmi Kurumlar , SGK Prim Tahsilatları , Belediye Vergileri , Trafik Ödemeleri HGS / OGS , Eğitim Sınav ve Üniversiteler , Bağış , Sigorta ve Emeklilik , Kredi Ödemeleri , DBS / IDBS , Diğer Ödemeler , Senet Tahsilatı , İkinci El Araç Alış Satış

5- Krediler

Kredi Hesaplarım , Kredi Fiyat ve Oranlar , Toki Kredi Taksit Ödeme , Bireysel Kredi İşlemleri , Dijital Kredi , Mikro DBS , MDBS Ödeme Planı İzleme

6- Döviz ve Altın

Döviz İşlemleri , Altın İşlemleri

7- Yatırım

Yatırım Hesaplarım , Yatırım Hesabı Ekstre Talebi , Bono ve Tahmil , Yatırım Fonu , Yabancı Para Tahvil , Repo , Eurobond , Elüs İşlemleri , Kira Sertifikası ,  Yatırım Vergi Raporu , Bilgi ve Anket , Ziraat Yatırım BORSA , Talimatlarım , Halka Arz

8- Sigorta ve Emeklilik

Türkiye Sigorta Prim Ödeme , Türkiye Hayat Emeklilik Prim Ödeme , Hayat Poliçelerim , Hayat Dışı Poliçelerim , Türkiye Sigorta DASK , BES Sözleşmelerim

Bu işlemlere kolayca ulaşabilirsiniz ve tümü ile işlem yapabilirsiniz. Bir bankadan daha fazla işlem için Ziraat İnternet Bankacılığı yeterli olur.

ziraat internet bankacılığı

Farklı Bir Bankaya  Para Transferi Nasıl Yapılır ?

Ziraat internet bankacılığına giriş yapıp , Sol kısımdaki sekmeden Para Transferleri bölümüne giriş yapıyoruz. Başka Hesaba Havale / EFT yazısına tıklıyoruz.  Bu kısımda kayıtlı alıcılar var ise karşınıza çıkacaktır. Kayıtlı alıcılardan birine para gönderilecekse , kişi işaretlenip para transferi sağlanır.

Başka bir kişiye para göndermek için bu kısımda sağ tarafta bulunan Yeni Bir Alıcı seçilmelidir. Alıcının İBAN numarası ve Adı Soyadı girildikten sonra Devam Butonu tıklanır. Para göndereceğiniz hesabınızı bu kısımda seçmeniz gerekiyor ve sonrasında tekrar Devam Butonuna basınız.

Tutar belirleme sayfasında gönderi yapmak istediğiniz tutarı girin ve Devam butonuna tekrar basın. Farklı bankalara yapılan para transferleri hafta sonlarına denk gelirse , para gönderme işlemi hafta içinin ilk mesai günü başlangıcına kadar beklemede olur. Yani hafta sonu EFT işlemi ile para göndermeniz mümkün değildir. Fakat para gönderme işlemi hafta sonu yapılıyor ise önünüze gelen onay sayfasında FAST ile şimdi gönder seçilebilir ve paranız hangi gün olursa olsun karşı tarafa çok hızlı bir şekilde ulaşır.

Cebe Havale CEPBANK Nasıl Yapılır ?

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ile cepbank cebe havale işlemi için , ziraat internet bankacılığı na giriş yapıp. Sol kısımda bulunan sekmelerden para transferi bölümüne giril yapıyoruz. Bu bölümde yer alan Cebe havale bölümünü seçiyoruz. Açılan sayfa da para göndermek istediğiniz kişinin TC kimlik numarasını ve Cep telefonu numarasını tuşlayarak Devam butonuna basıyoruz.

Sonrasında açılan sayfada paranın gönderileceği hesabınızı seçip tekrar Devam butonuna tıklıyorsunuz. Bu kısımda göndermek istediğiniz para miktarını yazıp devam butonuna tekrar basıyorsunuz ve para gönderi yapmış olduğunuz kişinin cepbank ına ulaşıyor.

Ziraat Cebe Havale CEPBANK ile ATM den Nasıl Para Çekilir ?

Size en yakın herhangi bir ziraat bankası atm sine gidin ve kartsız işlemler ile ATM ye giriş yapın. Kartsız işlemler girişi yaptıktan sonra cebe havale bölümünü göreceksiniz. Cebe havale kısmını seçip sizden istenen bilgileri doğru bir şekilde girip paranızı çekebilirsiniz.

Ziraat İnternet Bankacılığı ile Fatura Nasıl Ödenir ?

Ziraat İnternet Bankacılığı na giriş yapıp , sol kısımda bulunan sekmelerden ödemeler bölümünü seçin. Açılan pencerede Fatura Ödeme sekmesini göreceksiniz ve ona tıklıyoruz. Açılan sayfa da kurum seçimi bölümü var yani bu kısımda ödemesini yapmak istediğiniz kurumu seçip işlemlere devam etmelisiniz. Bu kısımda hemen hemen her türden faturanızı ödemeniz mümkün.

Ziraat Bankası Bağış Nasıl Yapılır ?

Ziraat İnternet Bankacılığı kullanarak bağış yapmak çok basit. İnternet bankacılığa girip sol kısımdaki sekmelerden ödemeler bölümünü seçin ve açılan sayfada Bağış sekmesine tıklayın.  Bu kısımda onlarca bağış toplayan kurum göreceksiniz. Hangi birine bağış yapmak istiyorsanız ismi üzerine tıklayıp , açılan pencerede göndermek istediğiniz tutarı girmeniz ve devam butonuna basmanız yeterli olacaktır. Ziraat Bankası ile bağış yapmak bu kadar kolay.

Ziraat İnternet Bankacılığı İle Kredi Erteleme Nasıl Yapılır ?

Ziraat bankası internet bankacılığı ile kredi kartı ödemesi erteleme ve taksitlendirme işlemleri kolayca yapılabilmektedir. Fakat Ziraat bankasına ait bir kredi kullanılmış ise bu kredinin ertelenmesi ziraat internet şubesinden direk olarak yapılamamaktadır. Ziraat bankası kredi erteleme işlemini Ziraat bankası şubelerine giderek yapabilirsiniz. Kullanılan kredi tutarının ertelenip , ertelenemeyeceğine banka şubesi , merkez bağlantılı olarak karar vermektedir.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ? Bankaya Gitmeden

Ziraat İnternet Bankacılığı şubesine giriş yaparak menülerden krediler sekmesini seçiniz. Ziraat bankası krediler bölümünde detaylar karşınıza gelecektir. Detaylar şu şekilde olacak ;

Kredi Hesaplarım

Dijital Kredi

Bireysel Kredi İşlemleri

Toki Kredi Taksit Ödeme

Kredi hesaplarım sekmesine girdiğinizde eğer bankada mevcut bir krediniz aktif olarak işlemdeyse durumu hakkında bu bölümden bilgiler alabilirsiniz.

Dijital Kredi sekmesine tıkladığınızda ise banka size otomatik olarak bir kredi tanımlamışsa , banka ile ödeme sorunu gecikme veya benzeri bir durum ile karşılaşmamışsanız. Bu bölümde hazır kredi olur ve tek tıkla hesabınıza aktarabilirsiniz.

Bireysel Kredi sekmesine tıkladığınız an itibari ile eğer ziraat bankasından kullanılmış aktif olarak ödemeleri yapılan bir kredi mevcut değil ise bu bölümden yeni bir kredi başvurusu yapmanız mümkündür. Eğer bankada henüz taksitleri bitmemiş bir kredi borcunuz var ise  Bireysel Kredi sekmesine tıkladığınızda karşınıza , taksit ödeme seçeneği otomatik olarak çıkacaktır.

Ziraat İnternet Bankacılığı İle Ziraat Kredi Kapatma Nasıl Yapılır ?

Ziraat bankasında mevcut bir krediniz var ise ve bu krediyi kolaya kapatmak istiyorsanız , bankaya gitmenize hiç gerek yok. Ziraat bankası kredi hesabını kapatmak için , ziraat  bankası internet bankacılığına giriş yapıyoruz. Açılır menüden KREDİLER sekmesine tıklıyoruz. Önümüze gelen sayfada KREDİ HESAPLARIM sekmesine tıklıyoruz. Açılan sayfada kredi hesaplarınızı göreceksiniz. Aynı banka da birden daha fazla kredi var ise hepsi karşınıza ayrı ayrı çıkacaktır. Kapatmak istediğini kredi hesabına giriş yapalım. Kalan borç Kısmında yazan tutar , kredinizin toplam borç oranıdır. Ziraat bankası kredi kapatma işlemine devam ediyoruz.

Açık olan internet bankacılığı sayfasında Taksit Öde butonuna tıklıyoruz. Daha sonrasında kredi borcunun ödeneceği hesabı seçiyoruz ve ödeme yapacak olduğunuz tutarı , toplam kredi tutarı ne kadar ise o kadar yazıp onaylıyoruz. Toplam kredi tutarınızı , taksit ödeme ekranından ödeyip Kredinizi tamamen kapatabilirsiniz. Bir başka yöntem ise ziraat bankası internet bankacılığı içerisinde kredilerim bölümünde taksit öde butonuna basarak tüm taksitleri teler teker ödemektir. Bu yöntem de işinize yarayacaktır. Fakat eğer kredinizi erken kapatmak istiyorsanız , öncelikle ziraat bankası ile iletişime geçip sonra bu işlemi yapmanız daha karlı olacaktır. Erken ödenen krediler için indirim söz konusudur.

Ziraat İnternet Bankacılığı Üzerinden Kripto Para Nasıl Alınır ?

Kripto para piyasası son 10 yıl içerisinde tüm dünyayı etkisi altına aldı ve gencinden yaşlısına herkesin yatırım aracı haline geldi. Fakat kripto paralar gerçek para olmadığından dolayı güvenilir limanlar aranıyor ve güvenilir yerler ile iş birliği yapılmaya çalışılıyor. Bu güvenli limanlardan biri ziraat bankası olsa da , ziraat bankası kripto para alımı veya satımını hiç bir mecrasında yapmamaktadır. Sizler için kripto para işlemleri yapabileceğiniz güvenilir yerleri araştırdık.

BTC TÜRK , PARİBU , COİNBASE , BİT TÜRK , KOİNİM , BLOCK CHAİN , KRAKEN , BLOCKFOLİO şeklinde. Bu firmaların ziraat bankası ile hiç bir ilgisi bulunmamaktadır.

ziraat internet bankacılığı altın hesabı

Ziraat İnternet Bankacılığı İle Altın Alım Satım nasıl Yapılır ?

Ziraat Bankası üzerinden bir altın alım , satım işlemi yapmak istiyorsanız. Mutlaka öncelikle bulunmuş olduğunuz il de ziraat bankası merkezine gitmelisiniz. Ziraat bankası merkezinde kendinize bir altın hesabı açtırmalısınız. Altın hesabı vadeli ve vadesiz olarak iki şekilde sunulmaktadır. Daha sonrasında ziraat internet bankacılığı ile altın alım , satım yapmak için şu adımları izleyiniz.

Ziraat internet bankacılığına giriş yapınız  , açılır menü de döviz ve altın sekmesine giriş yapınız. Karşınıza çıkan seçeneklerde Altın İşlemleri ne tıklayınız. Yapacağınız işlemi vadeli mi yoksa vadesiz mi olacağına siz karar vermelisiniz. Bu sayfa üzerinden yapacağınız altın işlemleri direk dolarak hesabınıza tanımlanır. Ziraat altın alış satış işlemleri bu şekilde kolaylıkla yapılmaktadır.

Ziraat İnternet Bankacılığı İle Hisse Alım Satım nasıl Yapılır ?

Hisse senedi alım satım yapabilmeniz için mevcut piyasalarda halka arz talepleri şirketler tarafından oluşturulmuş olmalıdır. Bu hisse senetleri belirli tarihler aralığında halka arz edilir yani alım işlemleri aktif hale gelir. Öncelikle hisse senedi alabilmeniz için bir yatırım hesabına ihtiyacınız bulunmaktadır. Yatırım hesabı açmak için ziraat internet bankacılığı kullanarak bu işlemi kolayca halledebilirsiniz.

Ziraat Bankası Yatırım Hesabı Nasıl Açılır ?

Ziraat bankası internet şubesine giriş yapıp , açılır menü den YATIRIM sekmesine tıklayınız. Açılan menü de YATIRIM HESAPLARIM a tıklıyoruz ve YENİ HESAP AÇ yapıyoruz. Ziraat internet bankacılığı ile Yatırım hesabı açmak bu kadar kolay.

Ziraat Bankası Hisse Senedi Alım Satım Nasıl Yapılır ?

Ziraat internet bankacılığına giriş yapıyoruz ve açılır menüden YATIRIM sekmesini tıklıyoruz. Daha sonra HALKA ARZ sekmesine girerek , açılan sayfa da Hisse senedi halka arz talep girişi yani Hisse senedi satın alma işlemi yapabilir. Yada Hisse senedi halka arz işlemleri listesi ne tıklayarak güncel hisse senetlerini görebilirsiniz.

Ziraat İnternet Bankacılığı İle Borsa Hesabı Açma Nasıl Yapılır ?

Ziraat borsa hesabı açma işlemini kolayca ziraat internet bankacılığı ile yapabilirsiniz. Ziraat internet bankacılığına giriş yapınız , YATIRIM sekmesine tıklayınız , Ziraat Yatırım borsa sekmesine tıklayınız , ZRY Borsa Hesap Açılışı sekmesine tıklayınız ve Ankete giriş yaparak hesap açılışınızı destekleyiniz. Ziraat internet bankacılığı ile Ziraat borsa hesabı açmak bu kadar kolay.

Ziraat İnternet Bankacılığı İle Ziraat Kredi Kartı Borç Ödeme

Ziraat kredi kartı borcunuzu , internet bankacılığı ile ödemek için ziraat hesabınızda para bulunmalıdır.  Ziraat internet bankacılığına giriş yapalım , Açılır menüde kartlarım sekmesine tıklayalım , yenilenen sayfa da kredi kartlarım yazısına tıklıyoruz ve borcunu ödemek istediğiniz kartı seçiyoruz. Açılan sayfa da Kart Hareketleri bilgilerine , Borç Ödeme ve Kredi Kartından Nakit ve Taksitli Avans bölümlerine ulaşabilirsiniz.

Borç ödemek için Borç Ödeme yazısına tıklıyoruz ve TL ise TL ,USD ise USD seçilmelidir. Daha sonrasında TL BORÇ ÖDE butonuna tıklayarak , paranın aktarılacağı ziraat hesabını bu bölümde seçiyoruz. Ziraat bankası kredi kartı borcuna ödemek istediğiniz tutarı bu bölüme yazarak , devam ediyoruz. Ziraat bankası kredi kartı borcunuz artık ödenmiştir. Bankaya gitmeden ziraat kredi kartı borcu ödemek bu kadar kolay. Tüm zamanınız size kaldı.

 

Güncel Dolar Yorumları

En Uygun Kredi Hesaplama Aracı

 

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Temassız Kart Özelliği Aktif Etme başlıklı makalemizde ziraat bankası temassız kart hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.