Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

ING Bank Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar ? Limit Güncelleme

22.02.2020
1.685

ING Bank Günlük Para Çekme Limiti

ING Bank mevduat olan müşterilerine 2020 yılı için günlük para çekme limiti ni ATM’ler üzerinden 1.000 TL olarak belirlemiştir. Banka ATM’leri üzerinden tüm para çekme işlemleri, istenilen her an, 7 – 24 yapılabilmektedir. Kişinin hesabında 1.000 TL üzerinde bir tutar varsa, 1.000 TL üzerindeki nakit ihtiyaçları bankanın şubeleri üzerinden giderilmelidir. Şubeler aracılığıyla hesaptaki tüm para ya da 1.000 TL’nin üzerindeki istenilen tutar çekilebilir. Şubeler üzerinden yapılacak para çekme işlemi için banka herhangi bir ücret talep etmez. ING Bank bankamatiklerinde para yatırma limiti ise belirlenmemiştir. Yani kişi kendi hesabına, istediği oranda para yatırabilir.

ING Bank ATM Para Yatırma Limiti

24 saat içerisinde ATM’lerde para yatırma ve çekme limiti uygulayan bankalardan bir tanesine ING Bank’tır. Gün içerisinde hesabınıza yada bir başka kişinin hesabına 40 adet banknot yatırma hakkınız vardır. İkinci bir işlemde aynı gün içerisinde yatırma yada çekme işlemini gerçekleştirmeyecektir.

ING Bank Günlük Para Çekim Limitini Arttırma Yöntemleri

Günlük para çekme limitini 1.000 TL olarak belirleyen ING Bank’ta, bu tutar kişiler için yeterli olmadığında günlük para çekme limitini arttırmak için iki yöntem kullanılabilir. ING Bank günlük para çekme limitini arttırmak için kullanılabilecek ilk yöntem, bankanın müşteri temsilcileri ile iletişime geçmektir. Telefon bankacılığı aracılığıyla limit arttırma talebi oluşturulabilir. Kullanılabilecek bir diğer yöntem ise, bankanın şubeleri olmaktadır. Şubeler üzerinden de para çekme limiti arttırılabilir.

ING Bank ParaMara Uygulaması

ING Bank mobil uygulaması olarak kullanılan ParaMara, bir kişiye cep telefonu numarası üzerinden para gönderme esasına dayanmaktadır. Tüm akıllı telefonlara uygulama indirilerek kullanılabilir. Para gönderilen kişinin banka müşterisi olmasına gerek yoktur. Banka müşterisi olunmadan da ING Bank ATM’leri üzerinden gönderilen para çekilebilir. Mobil uygulama içindeki para gönder kısmı seçilip, bu alan para gönderilecek kişinin cep telefonu numarası girilmelidir. Para gönderimi yapıldıktan sonra banka müşterisinin güvenliği için 0850 222 0 600 numarası tarafından kişi aranır. Telefon bankacılığı hizmetiyle para gönderiminin onayı alınır. Onaylanmayan işlemlerde, para gönderimi gerçekleşmez. İşlem onayından sonra para transferi gerçekleşecektir.

Para transferi yapılan kişi ING Bank ATM’sinde giriş tuşuna bastıktan sonra kartsız para çekme menüsünden, gönderilen tutarı çekebilir. İşlem yapılırken para gönderilen kişinin cep telefonuna ING Bank para çekme referans numarası gönderilmiş olacaktır. Bu numara ile beraber, kişi kendi T.C numarasını, parayı gönderen kişinin cep telefonu numarasını ve de gönderilen tutarı, ATM ekranındaki alanlara girmelidir. Ardından para çekilebilir. Gönderilen para 7 gün içinde çekilmediğinde, parayı gönderen kişiye tutar iade edilir.

ING Bank’ta Para Gönderme İşlemleri

ING Bank aracılığıyla para transferler, EFT, havale ve swift olarak yapılabilir.

ING Bank Havale: ATM’ler üzerinden kişi kendi hesapları arasında para transferi yapmak istediğinde, havale işlemini kullanabilir ve bunun için herhangi bir ücret alınmaz. Ancak para transferi ATM’ler üzerinden bir başka hesaba yapılmak istendiğinde, ING Bank günlük havale limiti için 8 TL’lik bir ücret alınmaktadır. Eğer işlem internet bankacılığı aracılığıyla yapılırsa, ING Bank kartsız para yatırma ücreti olarak 2.20 TL almaktadır.

ING Bank EFT İşlemi: Diğer bankalara yapılacak para gönderimini kapsayan EFT işlemi, bankanın şubeleri, telefon bankacılığı, internet bankacılığı ve mobil uygulaması üzerinden yapılabilmektedir. Belirlenen ING Bank günlük EFT limiti için en uygun hesap işletim ücreti, internet bankacılığı ve mobil uygulamalardan alınmaktadır. İnternet bankacılığında 4.90 TL, mobil uygulama üzerinden ise 4.50 TL işlem ücreti alınır.

ING Bank Swift İşlemi: Bankadan valörlü giden ileri günlük düzenli yabancı para transferi için 36.75 TK işlem ücreti alınır. İşlem başında, sonrasında ya da işleme ilişkin oluşabilecek durumlar için masraflar müşteri hesabından tahsil edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan ING Bank Kredi Kartı Başvurusu Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde İNG Bank Kredi Kartı Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.