Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Denizbank Günlük Para Çekme Limiti 2020

18.01.2020
1.587

FastPay Denizbank günlük para çekme limiti diğer yıllarda olduğu gibi 2020 yılında da hem banka müşterileri için hem de banka müşterisi olmayan kişiler için uygulanmaktadır. FastPay uygulaması, bankanın ATM’leri üzerinden kullanılabilir. ATM’ler aracılığıyla FastPay ile bir banka müşterisi işlem başına 1.000 TL olacak şekilde, en fazla 1.990 TL nakit çekebilmektedir. Şayet kişi banka müşterisi değilse bu oran işlem başına 490 TL olacak şekilde, en çok yine 1.990 TL olarak belirlenmiştir. 2020 Yılında Denizbank sıkça sorulan sorular arasında denizbank günlük para çekme limiti gelmektedir.

Denizbank Günlük Para Çekme Limiti

Acil nakit ihtiyacı doğduğu ve bankanın sunduğu 1.990 TL limitin bu ihtiyacı karşılamadığı zaman Denizbank günlük para çekme limitini arttırma talebi oluşturulması gerekmektedir. Talep, bankanın şubeleri aracılığıyla ya da telefon bankacılığı kullanılarak oluşturulur. Kişinin hesap durumuna ve yasal çerçeveler dâhilinde, banka limit artırım talebini 24 saat içinde onaylar. Kişi, çekmek istediği tutarını banka ATM’lerinden ya da şubelerinden alabilir.

denizbank gunluk para cekme limiti

Denizbank FastPay İle Kartsız Yapılan İşlemler

Denizbank’ın FastPay hesaplarıyla nakitle yapılan işlemler kartsız bir biçimde de gerçekleştirilebilmektedir. Kişiler kartlarını yanlarına almadıkları zaman da ATM’ler üzerinden kartsız para çekebilirler. Bunun için öncelikle Denizbank ATM’sinden giriş kısmına basılıp, ardından sms ile giriş menüsü seçilmelidir. Ardından kişinin cep telefonuna Denizbank para çekme referans numarası gönderilecektir. Gelen numara ATM ekranına girildikten sonra para çekem işlemi gerçekleştirilebilir. Bu işlem istenilen her an, haftanın 7 günü 24 saat boyunca ATM’ler üzerinden yapılabilmektedir. FastPay ile kartsız işlemler olarak;

  • Para gönderme,
  • SMS şifresiyle para çekme,
  • Mobil şifreyle para çekme, işlemleri de yapılabilmektedir.

Denizbank Para Yatırma İşlemleri

Denizbank FastPay ile ATM’ler üzerinden para yatırma işlemleri de güvenilir ve hızlı bir biçimde yapılabilmektedir. Denizbank bankamatiklerinde para yatırma limiti banknot olarak belirlenmiştir. Bir seferde bankanın ATM’leri üzerinden 40 banknotluk yatırma işlemi yapılabilir. Tutar olarak bir limit belirlenmemiştir. ATM’ler üzerinden bozuk parayla para yatırma işlemi gerçekleştirilemez. Başka bir bankanın ATM’sinden Denizbank hesabına para yatırma işleminde % 1.15 oranında bir komisyon bedeli tahsis edilmektedir.

Denizbank para yatırma işlemlerinde gerek mobil bankacılık gerek ATM üzerinden yapılan işlemlerde denizbank günlük para çekme limiti olduğunu unutmamak gerekmektedir.

Denizbank FastPay uygulamasıyla kartsız bir şekilde para yatırma işlemi de yapılabilmektedir. Bankanın ATM’leri aracılığıyla kartsız para yatırma işlemi için Denizbank kartsız para yatırma ücretini günlük 19.990 TL olarak belirlemiştir. Bu tutar, kredi kartı ödemeleri için de geçerlidir. Yabancı para birimlerinden EUR, USD, RUB için günlük para yatırım limiti 19.990 TL’ye karılık gelecek şekilde tercih edilen para birimi kadar yapılır.  Para çekme işlemlerinde olduğu gibi yatırma işlemleri de ATM’ler aracılığıyla 7 – 24 yapılabilmektedir.

Denizbank Para Gönderme İşlemleri

Denizbank aracılığıyla havale ve EFT gibi para gönderme işlemleri de yapılır. İşlemler, bankanın şubeleri, internet ya da mobil bankacılığı ya da ATM’leri aracılığıyla yapılabilir. İşlemlerin yapılma ve ücretlendirme detayları;

Denizbank EFT: Denizbank günlük EFT limitini en çok 5 bin TL olarak belirlemiştir. ATM’ler üzerinden en çok 5 bin olacak şekilde, bir başka banka hesabına para gönderme işlemi yapılabilir. EFT işlemi internet bankacılığı kullanılarak yapıldığında, işlem için tahsis edilen komisyon bedeli, 5 TL olmaktadır. EFT yapılacak kişinin hesabına, ismine ya da kredi kartına para gönderme işlemi yapılabilir. 50 bin TL ve üzerindeki EFT işlemleri için tahsis edilen bedel, 6.3 TL olmaktadır.

Denizbank Havale: Denizbank günlük havale limiti de ATM’ler üzerinden en çok 5 bin TL olmaktadır. İnternet üzerinden yapılan havale işlemleri için 2.2 TL, mobil uygulama üzerinden yapılan havale işlemi için de 1.75 TL komisyon ücreti alınmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Denizbank Bonus Kampanyaları 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.