Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Senetle Motor Satan Yerler ( 36 AY TAKSİTLE ) 2021

26.02.2020
1.970

Senetle Motor Almak bu kadar kolay olmadı. Bu yazımızda sizler için Senetle Motor Satan Yerler hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Senetle motor satın almak için motor satışlarında peşinatsız ve elden taksit yöntemini kullanan bayiler tercih edilmelidir. Her motosiklet satışı yapan firma, senetle alışveriş yöntemini kullanamayabilir. Bunun için iyi bir araştırma yapılması gerekmektedir. Bununla birlikte senetle motor satışı yapan firmaların da iyi tercih edilmesi önemlidir. Çünkü bazı firmalar senetle satış yaptığı için motor fiyatlarına yüksek oranda faiz uygular. Bu da motorun çok yüksek fiyatlarda alınmasına neden olur.

Senetle Satışı Yapılan Motor Modelleri

Taksitle motor satanlar ve özellikle güvenilir firmalar motor tutkunları için pek çok markanın birden fazla modelini sunmaktadır. Sunulan önemli motor markaları ise; Yamaha, Bisan, Honda, Mondial ve Kanuni olmaktadır. Sayılan markaların da birbirinden farklı modelleri yer alır. Modeller senetle motosiklet satan yerlerde 24 ay ile 48 ay vade arasında taksit seçeneklerine sahiptir. Marka ve model kararı verildikten sonra en uygun fiyatı sunan bayi üzerinden istenilen taksit seçeneğinde, güvenilir motosiklet alışverişi yapılabilir.

senetle motor

Senetle Motor Alınabilecek Yerler

Senetle motor satanlar; günümüz teknolojisinin ilerlemesiyle şubeleri üzerinden hizmet verdikleri gibi online olarak internet üzerinden de satış yapmaktadırlar. İnternet üzerinden yapılan motosiklet satışlarını da yine senetli olarak gerçekleştirirler. Senetle motor sahibinden.com üzerinden yapılmaktadır. Sahibinden.com üzerinden senetli motor satışı yapan firmalar;

 • sahibinde.com: Özellikle 3 – 4 yıldan bu yana senetli motor satışlarından önemli bir firma haline gelmiştir. Motor fiyatları 4.500 TL ile 24.000 TL arasında değişmektedir.
 • sahibinden.com: satışlarını sadece online olarak yapan bir firmadadır. 9 bin TL ile 20 Bin TL arasında değişen fiyatlarda senetli olarak motosiklet satışı yapmaktadırlar.
 • sahibinden.com: 19 farklı modelde senetle satış yapan bir firmadır. 4.500 TL ile 45.000 TL arasında değişen fiyatlarda model satışı yapılmaktadır. Kendi web siteleri üzerinden de senetli motor satışı yapan firmaya ulaşmak için 0 216 412 10 02 numarası kullanılabilir.
 • Cınarmotor.sahibinden.com: Sahibinden.com üzerinde en çok motosiklet ilanı bulunan firmadır. 37 motosiklet ilanları vardır. En uygun fiyatlarda senetli motosiklet satışı yapan firma üzerinden 6 – 7 bin TL arasındaki fiyatlarda motor alışverişi yapılabilir. 0 212 274 44 44 numarası kullanılarak firmaya ulaşılabilir ve detaylı bilgi alınabilir.

Senetle Alışverişlerde Nelere Dikkat Etmeliyiz

Senetle Motosiklet Satan Yerler aracığıyla senetli motosiklet alışverişi yapılmak istendiğinde; alışverişler senet üzerinden olacağı için birtakım noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Senet üzerinde dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekilde olmaktadır:

 • Motosiklet alışverişleri başta olmak üzere tüm senetli alışverişlerde; alışveriş yapılan firmaya boş imzalı senetlerin verilmemesine özen gösterilmelidir.
 • Senet üzerine yazılan tüm bilgilerin aynı kalemle yazılmış olduğundan emin olunması gerekmektedir.
 • Senetlerde yazılan taksit tutarları, senet üzerindeki uygun yerlere hem sayıyla hem de yazıyla ve yine aynı kalemle yazılmalıdır.
 • Her taksit için alınan senetlerin üstünde ve arkasında yazılan bilgiler kapa işareti ile kapatıldıktan sonra teslim alınmalıdır.
 • Her taksit için imzalanan senetlerin bir fotokopisini de alışveriş yapan kişi mutlaka almalıdır.
 • Her ödenmiş senet için ödendi şerhinin düşülüp düşülmediği kontrol edilmelidir. Verilen senetlerin hepsi, ödeme zamanı bitene kadar güvenli bir yerde saklanmalıdır.
 • Senetlerin ödemesi yapıldıktan sonra senet üzerinde yer alan imzaların alışveriş sahibine ait olduğundan emin olunmalıdır.

Yukarıda verilen bilgilere senetli alışverişlerde dikkat edilmesi çok önemlidir. Ödeme dönemlerinde yaşanabilecek herhangi bir olumsuz durumda, sayılan önlemlerin alınması olumsuzlukların da önüne geçer. Taksit ödemeleri bittikten sonra motosikletin garantisi bitene kadar da senetlerin saklanması önemlidir.

Güncel Dolar Yorumları

Taksitli Motor Satan Yerler

Bir önceki yazımız olan Peşinatsız İkinci El Araba Veren Yerler (GÜNCEL) 2021 başlıklı makalemizde Galeriden Senetle İkinci El Araba, İkinci el taksitli araba satışı ve Peşinatsız taksitle araba veren galeriler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar