Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Akbank SMS ile kredi başvurusu nasıl yapılır ?

25.11.2020
559

Bankacılık teknoloji denince Akbank’ı göz önüne getirmeden olmaz. Akbank alanı ile ilgili olan bütün yeniliklerden önce haberdar olan ve ülkemizde hemen harekete geçiren bankalardan bir tanesi. Akbank teknolojide attığı adımlar sayesinde şubeye gitme ihtiyacını da ortadan kaldırıyor. Akbank SMS ile kredi paketi edinebiliyor, direkt internet sitesini kullanabiliyorsunuz. Söz konusu durum kredi olsa da durum pek değişmiyor.

SMS İLE BAŞVURU NASIL YAPILIR ?

akbank sms kredi

Cep telefonunuzdan çok kısa bir zaman içerisinde çok kolay bir şekilde işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Gönderdiğiniz SMS ile kredinize ön onay verilirse şubelerden işlemlerinizi daha kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyor, hemen hesabınıza aktarabiliyorsunuz.

Akbank’tan kredi başvurunuzu SMS ile gerçekleştirmek istiyorsanız cep telefonunuzun mesaj bölümünü açarak nakit yazıp TC kimlik numaranızı yazarak tamamlamış olduğunuz mesajı 4425’e göndermeniz durumunda işleminizi gerçekleştirmiş bulunuyorsunuz.

NE KADAR BEKLEYECEĞİM

Geri bildirim içinde saatlerce, günlerce beklemiyorsunuz. Dakikalar içerisinde mesajını gönderdiğiniz numaraya Akbank tarafından cevap kısa mesajla bildiriliyor. Eğer kredi başvurunuz banka tarafından onaylanırsa yine bir ön onay gelecektir. Ön onay mesajının içeriği başvurunuzun olumlu bir şekilde cevaplandırıldığı, kredi için gerekli olan evrakları ayarlayarak şubeye gitmeniz durumunda aynı gün istediğiniz krediye ulaşabilecek olduğunuzun göstergesidir.

SMS İLE NE KADAR KREDİ ALABİLİRİM ?

SMS ile yapılan başvurularda dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Akbank’a SMS ile kredi başvurusunda bulunuyorsanız banka tarafından konulan bir kısıtlama ile karşılaşacak olmanızdır. Akbank SMS ile 20 bin TL’ye kadar kredi seçeneği sunar. Eğer istediğiniz miktar 20 bin TL’nin üzerinde ise başvuru işleminizi şubeye giderek gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Ayrıca bir başka husus, Vodafone ce Avea aboneleri Akbank kredi SMS seçeneğinden faydalanırken yazmış oldukları kısa mesajı 0532 750 25 25 numaraya göndermelidir. Akbank tarafından sunulan ihtiyaç kredisinde vade süresi 36 aya kadar çıkabilmektedir. Eğer tutar 20 bin TL ve aşağısında ise banka dakikalar içerisinde tüketiciye geri bildirim sağlayacaktır. Eğer Akbank kredi başvurunuza olumsuz bir cevap verirse kredi notunuzu göz önünde bulundurarak meblağı daha az olan bir kredi için farklı bir form doldurmanız gereklidir.

SMS KREDİ

Kimlik bilgilerinizi kullanarak SMS kredi ile anında başvuru yapın. SMS kredi 4425 servisini kullanarak Akbank’ın size ne kadar kredi olanağı tanıdığını hemen öğrenin.

-kredi yaz bir boşluk bırak,

-Vatandaşlık numaranı yaz,

-4425’e gönder.

4425’e İhtiyaç kredisi için gerçekleştireceğiniz işlemler sadece ihtiyaç kredisi için kullanılabilir. Eğer SMS kredi kullanarak kredi çekmek istiyorsanız talep ettiğiniz tutar 20 bin TL üzeri olmamalıdır. İhtiyaç kredilerinden Akbank’ın sunduğu vade oranı en fazla 36 aydır. Eğer 20 binden fazla krediye ihtiyacınız varsa başvurunuzu SMS üzerinden değil Akbank şubelerinden gerçekleştirmeniz gerekir.

-Eğer Türk Telekom veya Vodafone hat kullanıyorsanız yaptığınız SMS ile kredi başvurusunu 0532 750 25 25 ‘e göndermeniz gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.