Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

İnternetten Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

28.11.2016
525

Son yıllarda tüketicilerin kredi kartı ve krediye yönelimi oldukça fazlalaşmıştır. Gerek maddi imkansızlığın doğurduğu sonuçlar gerekse eldeki nakdin bir anda yok olmasını önlemek amacıyla tüketiciler kredi kartı kullanımına ağırlık vermektedir. Günümüzde tüketiciler genelde bankaya gitmek yerine internetten tüm işlerini halletmek isterler. Akıllarda “İnternetten kredi çekebilir miyim ? İnternetten kredi kartı çıkarabilir miyim? İnternetten nasıl kredi kartı alınır?” gibi sorular oluşmaktadır. Bugün sizlere “internetten kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?” onu açıklayacağız.

İnternetten Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

Kredi Kartı Nasıl Kullanılır?

Günümüzde birçok insanın cüzdanında, cebinde en az bir tane kredi kartı bulunmaktadır. Hatta gittikçe bu sayı artmaktadır. İnsanlar bilinçli olarak kullandıkları takdirde kredi kartlarının yararlarını görmektedir. Burada önemli olan tek nokta bilinçli olarak kullanmaktır. Örneğin bir buzdolabı satın almak istiyorsunuz ve bunun için bir mağazaya girdiniz. Fiyatı sordunuz ve buzdolabı için söylenen fiyatı tek seferde ödemek sizi nakit sıkıntısına sokacağını düşündünüz. İşte tam bu anda yardımınıza kredi kartı yetişiyor. Misal, size buzdolabı için bir defada 2000 TL nakit ödemek yerine ayda 200 TL, 10 ay ödeme gibi bir imkân sunuyor. Bu hem cebinizi rahatlatıyor hem de almak istediğiniz şeyden vazgeçmemenizi sağlıyor. Dediğimiz gibi, kredi kartı kullanımında önemli olan tek şey bilinçli kullanmak.

İnternetten Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

Hangi Bankalardan Kredi Kartı Alabilirim?

2016 yılında olmamız itibari ile hemen hemen her bankadan kredi kartı alabilirsiniz. Yalnız bu noktada önemli olan tek şey aylık geliriniz. Çünkü bankalar aylık gelirinize göre kredi kartı limiti belirler ve sizlere sunar. Gelirinizden az ya da fazla limitli kredi kartı sunmamaya özen gösterirler ki sizler ödemede, onlar ise tahsilatta sorun yaşamasınlar. Günümüzde internet üzeri kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz bankalar:

 • ING Bank
 • İŞ Bankası
 • Finansbank
 • Garanti Bankası
 • Akbank
 • Denizbank
 • TEB
 • Yapı Kredi
 • HSBC
 • Vakıfbank
 • Halkbank

Bu bankaların hemen hemen hepsinde internet üzeri kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

İnternetten Yapılan Kredi Kartı Başvuru Süreci

Belirttiğimiz bankalardan biri için internetten kredi kartı başvurusu yaptığınızda büyük çoğunluğu ad soyad, tc kimlik numaranız, doğum tarihiniz vs. gibi bilgiler ister. Bu bilgileri verdiğiniz zaman genellikle verdiğiniz telefon numarasından size dönüş yaparlar ve bilgilerin doğruluğunu teyit edip lazımsa başka bilgiler isterler ve kredi kartı başvurunuzu tamamlarlar. Bundan sonraki aşama ise başvurunuzun onaylanıp onaylanmayacağıdır. Onaylandığı takdirde kredi kartınız adresinize kurye tarafından teslim edilir ve şifre aldıktan sonra kullanmaya başlarsınız. Bu sayede bankanın yorucu kalabalığından, uzun süre sıra bekleme derdinden kurtulur evde otururken bile kredi kartına sahip olabilirsiniz.

İnternetten Yapılan Başvuru İle Şubede Yapılan Başvuru Arasında Fark Var Mıdır?  

Bankalara internet üzeri yapılan başvuru ile şubede yapılan başvuru arasında neredeyse hiçbir fark yoktur. İnternet üzeri başvuru yaptığınızda siz ve banka otomatikman baş başa olursunuz ve sitedeki üstün güvenlik önlemleriyle başvurunuzu yapar, tamamlar, onay beklersiniz. Şubede ise sıra numarası alır, sıranızı bekler, başvurunuzu forma doldurur imzanızı atarsınız. Banka çalışanı bunları ya sisteme geçer ya da merkeze fakslar. Merkezde onay sürecine alınır ve minimum 1 hafta, 10 gün içinde onaylanıp onaylanmadığı hakkında size bilgi verilir. İnternet üzeri yapılan başvuruda ise bu süre daha az olup en fazla 1 hafta içerisinde dönüş yapılır.

Başvurunun Onaylanmama İhtimali Var Mıdır?

İnternet üzeri yaptığınız başvuruda onaylanmama ihtimali gelir durumunuza veya önceki kredi ve kredi kartı kullanım düzeninize göre onaylanmayabilir. Bundan dolayı kredi ve kredi kartları ödemelerinde titiz davranmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Evlilik Desteği 50 Bin TL Kredi İmkanı Evlilik Desteği Nasıl Alınır ? başlıklı makalemizde Devletten evlilik kredisi, evlilik desteği ve evlilik kredisi almak hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.