Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi (Hibe Kredi)

20.09.2018
621

Ziraat evlilik kredisi, tüketici kredisi adı altında yeni evlenecek çiftlere verilmekte olan bir kredi türüdür. 48 ay süreli geri ödeme seçeneği ve uygun faiz oranları ile Ziraat Bankasından evlilik kredisi alabilmektesiniz. Ayrıca Ziraat Bankası müşterilerine aylık ya da 3 aylık ödemeler yapmaları için fırsatta sunmaktadır. Ziraat Bankası evlilik kredisi faiz oranları ise oldukça uygun oranlara sahiptir. Bu sebeple Ziraat Bankası evlilik kredisi alacak kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Faizsiz Evlilik Kredisi: Ziraat Bankası

Ziraat Bankası yeni evlenecek çiftlere faizsiz ve devlet destekli evlilik kredisi seçeneği de sunmaktadır. Halk arasında çeyiz desteği adı ile de bilinen evlilik parası Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilmekte olan bir kredidir. Düğünlerinde 3 ila 7 bin arasında açıkları olan çiftlere Ziraat Bankası başta olmak üzere Türkiye’de yer alan birçok kamu ve özel banka destek olmaktadır. Vakıfbank, Garanti Bankası, İş Bankası ve Akbank tarafından faizsiz evlilik kredileri verilmektedir. Faizsiz evlilik kredilerinin miktarı düşük olup en fazla 48 aya kadar vade yaptırılmaktadır.

Evlilik Kredisi Başvuruları

Ziraat Bankası evlilik kredisine başvuracak kişilerin öncelikle çeyiz hesabı açmaları gerekmektedir. Devlet desteksiz kredi alacak kişilerin ise herhangi bir çeyiz hesabı açmalarına gerek bulunmamaktadır. Devlet destekli evlilik kredisi alacak kişiler çeyiz hesabı açtıktan sonra evlilik kredisi için başvuru yapabilirler.
Düğün kredisi, evlilik kredisi ve çeyiz kredisi bu kredinin diğer isimleri olup tüm şartlar ve belgeler geçerliliğini korumaktadır. Ziraat Bankası çeyiz kredisi kampanyaları her yıl mayıs ve eylül aylarında başvuruya açılmaktadır. Bu tarihleri kaçıran kişiler bir sonraki dönemi beklemeli ya da devlet desteksiz evlilik kredisine başvuru yapmaktadır.

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi Başvuru Evrakları

Ziraat Bankasından evlilik kredisine başvuracak kişilerin kredilerinin onaylanması için tamamlaması gereken evraklar bulunmaktadır. Bu evraklar aracılığı ile Ziraat Bankası müşteri temsilcinize gittiğinizde başvuru işlemleriniz hızlı bir şekilde yapılacaktır. Ziraat Bankası evlilik kredisi gerekli evrakları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvurabildiği evlilik kredisi için kimlik fotokopisi gerekmektedir.
  • Kimliği olmayan kişiler pasaport ya da ehliyet ile başvuru yapabilmektedir.
  • Adres beyanı gerekmektedir. İkametgâh belgesi ya da elektrik, su, doğal gaz, internet ya da telefon gibi adres gösteren faturalar da kabul edilmektedir. Faturaların son 3 ay içinde ödenmiş olması gerekmektedir.
  • Başvuru yapacak kişilerin başvurularını şahsen yapmaları gerekmektedir. Aracı ile yapılan başvurular kabul edilmemekte olup işlem başlatılmamaktadır.
  • Gelir durumunu gösteren belge (maaş bordrosu, maaş kartı ya da Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan hizmet dökümü)

İlgili Konu: Evlilik Kredi Veren Bankalar Hangileri

Evlilik Kredisi Veren Diğer Bankalar

Evlilik kredisi veren birçok banka bulunmaktadır. En uygun evlilik kredisi veren bankalar arasında başta Ziraat Bankası olmak üzere Türkiye’de yer alan birçok bankada listede yer almaktadır. Evlilik kredisi veren bankaları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Yapı ve Kredi Bankası Evlilik Kredisi: Yapı Kredi tarafından verilen evlilik kredisi bir kampanya kredisi olup belli dönemlerde başvuru kabul etmektedir. SMS aracılığı ile de başvuru yapılabilmektedir.
  • Vakıfbank Evlilik Kredisi: 18 aylık bir vade seçeneği ile kredi veren Vakıfbank, 20 bin Türk Lirasına kadar evlilik kredisi vermektedir. Vakıfbank’ın evlilik kredisi faiz oranı ise %1.55 olarak belirlenmiştir.
  • Akbank Evlilik Kredisi: 75 bin Türk Lirasına kadar düğün kredisi veren Akbank en fazla kredi veren bankalardan biridir. %1,19’luk faiz oranı ve 36 aylık vade seçeneği ile de sıkça tercih edilen bir bankadır.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Bankkart Şifre Alma Öğrenme ve Değiştirme başlıklı makalemizde ziraat bankası bankkart şifre alma ve Ziraat Bankası Bankkart Şifresi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.