Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Kapatılan Kredi Kartı Tekrar Nasıl Açılır?

28.09.2017
1.376

Günümüzde kredi kartı kullanımı oldukça yaygın olup, özellikle ülkemiz bu oran çok daha yüksek seviyelerdedir. Doğru ve makul kullanılmayan kredi kartları hem müşteri hem de banka açısından sorunları da beraberinde getirmektedir. Kimi zaman bu sorunlardan dolayı kişiler kredi kartlarını iptal ettirmek zorunda kalmaktadır. Bu noktada şunu da belirtmek gerekir ki kredi kartını iptal ettirmek, almaktan çok daha zordur. Tabi ki bunlara ek olarak, iptal edilen kredi kartınızı tekrar almak da mümkündür. Bu yazımda da iptal edilen kredi kartını yeniden nasıl alınır kısaca bahsedeceğim.

Kapatılan Kredi Kartı Tekrar Nasıl Açılır

Kredi Kartını Kapattırdıktan Sonra Tekrar Açma

Her şeyden önce, iptal edilen kredi kartınızı, bilgilerinizin çalınmaması için, okunmayacak şekilde imha etmeniz veya bankanıza teslim etmeniz gerekmektedir. Diğer bir seçenek ise, iptal olan kredi kartınızı ATM ye taktığınız kartınız bankamatik tarafından alınacaktır ve geri verilmeyecektir. Daha önce iptal ettirdiğiniz kredi kartınızı muhafaza etmenize ve iptal olan kredi kartınızı kullanıma tekrar açtırmanıza rağmen aynı kartı tekrar kullanamayacağınızı da belirtmekte fayda var.

Bankanıza giderek Kredi Kartınızı Tekrar Açtırabilirsiniz

Asıl konumu olan, iptal edilen kredi kartını tekrar açtırma konusuna gelecek olursak, bunun için üç alternatifiniz olduğunun söyleyebiliriz. Bunlardan birincisi, bankanızın şubesine giderek müşteri temsilcisine iptal ettiğiniz kredi kartını tekrar açtırmak istediğinizi belirtmeniz yeterlidir. Böylece müşteri temsilcisi işlemlerinizi kısa sürede halledecek ve kredi kartı başvurunuzu tekrar alacaktır. Daha sonra kredi kartınız sizin tercihinize göre ya adresinize ya da ilgili banka şubesine gönderilecektir. Kartınızı teslim aldıktan sonra kullanamaya başlayabilirsiniz. Bankanızın Müşteri Hizmetlerini Arayıp Kredi Kartınızı Kullanıma Açtırabilirsiniz Bir diğer seçenek de, bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartı bölümünde bağlanacağınız müşteri temsilcisine daha önce iptal ettirdiğiniz kredi kartınızı tekrar açtırmak istediğinizi belirtmeniz yeterlidir.

Kaybolan ve Daha Sonra Bulunan Kredi Kartı Nasıl Kullanıma Açılır.

Kartınızı kaybettiyseniz ve bankayı arayarak şüpheli kayıp işlemleri bölümünden Kartınızı iptal ettirdiyseniz fakat daha sonrasında kartınızı bulduysanız, tabii ki yine müşteri bankanızın müşteri hizmetlerine bildirmelisiniz. Ancak bu noktada şunu belirtelim, şüpheli kayıp işleminden sonra uzun süre geçmediyse diğer kayıp işlemlerinizi durdurarak kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer ki aradan uzun zaman geçtikten sonra kartınızı bulduysanız, bu durumda da hiçbir kaybınız olmadan banka tarafından gönderilen yeni kartınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu durumda eski kartınız kullanıma kapalı olacaktır.

Borç Yüzünden Kredi Kartınız İptal Edildiyse

Kredi kartınız ödenmemiş borçlarınızdan dolayı banka tarafından iptal edildiyse, bu durumda da kredi kartınızı tekrar kullanıma açtırma talebinde bulunabilirsiniz. Yukarıda saydığımız yöntemler bu durum için de geçerli olmakla birlikte, talebiniz banka tarafından incelenecek, durumunuz tekrar gözden geçirilecek ve kredi notunuzun durumu gözden geçirilecektir. Eğer ki kredi notunuz düşükse ve bankalara ödenmemiş borçlarını var ise, kredi kartınızı tekrar kullanıma açtırmanız oldukça zor olacaktır. Yine de durumla ilgili mantıklı bir açıklamanız varsa bunu ilgili kişiye aktarmanız da fayda vardır. Son olarak, bu durumla karşılaşmamanız için kredi kartı borcunuzun asgari ödeme miktarını ödemeniz yeterli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır ? Garanti Yöntem başlıklı makalemizde Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.