Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Denizbank EFT (Havale) Ücretleri Ne Kadar Oldu 2020

19.02.2020
978

Denizbank EFT Ücreti 2020

Denizbank üzerinden EFT yapmak İsteyen kişilerin mobil bankacılıkta 4.5 TL gibi EFT ücreti ödemeleri gerekmektedir. Eğer bu işlemi şubeden yapmak isterseniz en yüksek 55 TL ye kadar Denizbank EFT ücreti almaktadır. Konumuzun en alt kısmında sizler için bir tablo oluşturduk.

Denizbank EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

EFT işlemi mesai saatleri içerisinde olmak zorundadır. Hafta sonları yada resmi tatillerde yapacağınız para gönderme işlemi hesaba geçmeyecektir, çalışma saatleri içerisinde yapılan EFT işlemi yaklaşık 10-15 dakika arasında karşı tarafın hesabında olur.

Denizbank EFT İptali Nasıl Yapılır?

Yapmış olduğunuz yanlış EFT işleminde yapmanız gereken işlem ilk önce müşteri hizmetlerini arayarak EFT iptalini isteyebilirsiniz. 444 0 800 ve 0850 222 08 00 çağrı merkezi arayarak hatalı işlemleri iptal ettirebilirsiniz yada düzeltebilirsiniz. Bu işlem ortalama 5-10 dakika gibi bir zaman almaktadır.

Denizbank EFT Saatleri

Denizbank mesai saatleri içinde yapılan her işlem ortalama 15 dakika sonra karşı tarafa geçmiş bulunuyor, o yüzden Denizbank EFT saatleri de mesai saatleri içerisinde olmak zorundadır. Yani sabah 09.00 akşam 17.00 arasında yapılmalıdır.

Denizbank Havale Ücreti Ne Kadar?

Denizbank üzerinden yapacağınız havale işlemleri aynı gün içerisinde ortalama 1-3 dakika arasında gerçekleşmektedir. İnternet ve mobil bankacılık üzerinden işlem yaparsanız havale ücreti 2.50 TL’dir. ATM’ler üzerinden yapılan havale işlemlerinde ise 9 TL gibi bir ücret alınmaktadır, şubelere giderek isme yada tc kimlik numarasına yapılacak havale işleminde ise 50 TL gibi bir rakam alınmaktadır.

Türkiye’de hizmet veren çeşitli bankalar mevcut. Banka sayısı fazla olunca tüketiciler için de karar vermek epey zor bir hale geliyor. Bütün bankalar kendilerini kanıtlamak için uğraşırken, birbirinden farklı kampanyalara da imza atarak müşteri portföylerini genişletmek için uğraşıyorlar. Bu bankalardan bir tanesi de Denizbank. Denizbank yıllardır Türkiye’de bankacılık sektöründe hizmet veren, çalışan her geçen gün daha iyi yerlere gelmek için uğraşan markalardan bir tanesi. Denizbank tüketicilerinin her işine koşabilmek için de çeşitli kampanyalar hazırlayarak hizmete sunuyor. Tabi ki her bankada olduğu gibi Denizbank’ta verdiği hizmetler karşılığında hanesine bir ücret eklenmesini talep ediyor. Bireyler bankalar ve tahsis ettikleri ücretler hakkında eğer bir bilgi sahibi iseler işleri daha kolay oluyor, çünkü işlemlerini daha bilgili bir şekilde gerçekleştiriyorlar. Eğer birey işlemlerini yaparken fiyatlar konusunda henüz bir bilgi edilmediyse onun işin daha zor çünkü işlemden sonra fiyatı öğrenerek hoşnut kalmamak gibi bir durumda var. İşlemlerden sonra eğer herhangi bir sorunla karşılaşmak istemiyorsanız sizde öncesinden Denizbank EFT Ücreti Ne Kadar 2020 konusu hakkında bir araştırma gerçekleştirin. Bu sayede hem kendini bütçenizi korumuş olursunuz hem de bilinçli bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirirsiniz.

Denizbank EFT Ücretleri

Denizbank EFT Ücretleri

Denizbank EFT ücreti için net bir fiyat belirtme gibi bir lüksümüz yok. Çünkü Denizbank’ın EFT için belirlemiş olduğu sabit bir ücret söz konusu değil. Ayrıca EFT işlemini hangi kanal arayıcılığı ile gerçekleştirirseniz fiyatta bu bağlamda değişiyor. Bu nedeni de göz önüne alarak tüketicilerin önce kendilerine uygun olan kanalı seçmeleri ve fiyatı da göze alarak işlem yapmaları gerekiyor. Eğer EFT kanalı için internet yolunu seçiyorsanız Denizbank’a ödeyeceğiniz tutar 3.75 TL, mobil olarak EFT işlemi gerçekleştiriyorsanız ücretiniz 2 TL, Denizbank ATM’lerinden EFT işlemi gerçekleştiriyorsanız ödeyeceğiniz EFT tutarı 6 TL’dir. Eğer EFT için geç ödeme talimatı veriyorsanız ödeyeceğiniz tutar belirttiklerimizin 2 katına çıkmaktadır. EFT için ödeyeceğiniz en yüksek meblağ ise şubelerden işlem için alınır.

Bir tablo ile Denizbank EFT ücretlerini gösterelim;

  • Denizbank ATM’lerinden gerçekleşen EFT işlemleri için masraf:6 TL
  • Denizbank Çağrı merkezlerinden gerçekleşen EFT işlemleri için masraf: 21,60 TL
  • Denizbank İnternet şubelerinden gerçekleşen EFT işlemleri için masraf:3,75 TL
  • Denizbank mobil bankacılık üzerinden gerçekleşen EFT işlemleri için masraf: 2 TL
  • Denizbank şubeleri kullanılarak hesaptan gerçekleşen EFT işlemleri için masraf: 42 TL ile 420 TL arasında
  • Denizbank şubeleri kullanılarak kasadan EFT ile gerçekleşen işlemlerde masraf: 60-480 TL’dir %0,05 azami)

Denizbank müşterileri hafta içi her gün 05.30-17.00 diğer bankalara EFT işlemi gerçekleştirebiliyor. Mesai saatleri içerisinde yapılan EFT’lerde, havaleler ve EFT’ler 5-10 dakikada gönderilen bankanın hesabına geçmektedir. Bankaların yoğun olma durumları da göze alındığında EFT süresi 30 dakikaya ulaşmaktadır. Eğer EFT işlemleri belirtilen saatlerde yapılmazsa diğer gün hesaba geçirilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Denizbank Bonus Kampanyaları 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.