Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Cepten Para Gönderme Havale Nasıl Yapılır ? Cepbank

20.02.2020
943

Cepbank Nasıl Yapılır , Cebe havale nasıl yapılır , ceba para transferi nasıl yapılır , cepbank hakkında tüm detaylar ve cep bank kullanımı hakkında ayrıntılar

CEBE Havale Nedir ? Cepbank

2020 yılında bir çok banka bu özelliği taşımaktadır. Mobil bankacılık üzerinden cebe havale , cepbank yapabilirsiniz yada internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken işlem para göndereceğiniz kişinin cep telefonu numarası ve TC kimlik numarasının olması yeterlidir.

Cebe Havale Nasıl Yapılır ? Cepbank

Mobil bankacılık ve bulunduğun ildeki ATM’ler üzerinden cebe havale kolaylıkla yapabilirsiniz. Cepbank üzerinden yapılan para transferlerinde bankalar tarafından komisyon kesilmektedir. QNB Finansbank mobil uygulama üzerinden örnek infografik paylaşıyoruz

cepbank

Finansbank mobil bankacılığa giriş yaptıktan sonra soldaki menüden para transfer bölümüne gelerek cep telefonu sekmesine tıklamanız yeterli olacaktır.

Cepten Para Gönderme Cepbank Nasıl Yapılır?

Bankalar, tüketici ihtiyaçlarının hızla artması sonucunda hızlanan hayata ayak uydurmaya çalışmaktadırlar. İnsanların işlerini hızlı, kolay ve anında gerçekleştirebilmeyi istemektedirler. Bankalar bu tüketici isteklerini karşılamak için cep bankacılığı sistemlerini geliştirerek, her geçen gün güncelleyerek yeni özellikler eklemektedirler. Cepten para gönderme işlemi yapabilmeniz için en başta müşterisi olduğunuz bankada kayıtlı bir cep telefonu numaranız olması gerekmektedir. Cepten para gönderme işleminin nasıl yapıldığı hakkında detaylı bilgi aktarmaya çalışacağım.

cepbank
Başlangıç olarak, cepten para göndere bilmeniz için herhangi bir bankada mevduat hesabınızın veya kredi kartınızın buna ek olarak ta paranızın olması gerekmektedir. Bunların herhangi biri var ise bu hesaplarınıza ait inter aktif bankacılığımıza giriş yaparak. İnternet bankacılığını kullanabilmeniz içinde daha önce de bahsettiğimiz gibi hesaplarınıza kayıtlı cep telefonu numaranızın olması şarttır. Bu işlemi müşterisi olduğunuz banka şubelerinden de yapabileceğiniz gibi ATM’lerden de gerçekleştirebilirsiniz.

Bu adımları yaptıktan sonra İnternet erişimine açık olan cep telefonunuzdan veya bilgisayardan bankanızın İnternet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Bilgisayardan yaptığınız girişlerde herhangi bir mobil uygulama olmadığından direkt olarak İnternet bankacılığından İnternet bankacılığı üyelik işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer ki cep telefonunda giriş yapıyorsanız site sizi otomatik olarak bir mobil uygulamasının olduğu hakkında uyararak ve bu uygulamayı indirerek kolaylıkla mobil İnternet bakanlığı nını kullanabileceğinizi bildirecektir. Uygulamanın giriş yapılan ekranına dikkat ederseniz bir köşesinde kayıt olma seçeneğini görebileceksiniz. Bu sekmeyi seçerek adımları izlemeli ve sizden talep edilen bilgileri girmeniz şarttır. Son olarak kayıtlı olan telefon numaranıza gelecek olan şifre ile İnternet bankacılığı hizmetini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Mobil Bankacılık

İlk kayıt işlemlerini hallettikten sonra, İnternet ve ya mobil bankacılık şubesini kullanacağınız bankanızın kesinlikle EFT/havale, ATM ye havale ve cebe havale gibi birçok seçeneğinizin olduğunu görebileceksiniz. Yapmak istediğiniz işlemi belirledikten sonra, işlem yapmak istediğiniz hesabı da seçerek para göndermek istediğiniz kişinin bilgilerini ve transfer etmek istediğiniz para miktarını girerek para gönderme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Cep telefonunuza gelen onay mesajındaki şifreyi de istenilen bölmeye girdiğiniz de gönderdiğiniz para gönderdiğiniz tarafa ulaşacaktır. Tüm bu işlemler sonucunda işlem dekontunuzu görebilir hatta karşı tarafla da dekontu paylaşa bileceksiniz. Anlattığım bu işlemler hemen hemen her bankada mevcuttur.
Önemli uyarı olarak da İnternet bankacılığı şifrenizi veya cep telefonunuza gelen şifreyi başkaları ile kesinlikle paylaşmamalı, şüpheli bulduğunuz işlemlerde müşterisi olduğunuz bankanın en yakın şubesine başvurmalısınız. Cepten para gönderme işlemi ile anlatacağım bu kadar.

Günlük Dolar Yorumları

Bir önceki yazımız olan Havale (EFT) Kaç Saatte Hesaba Geçer 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.