Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Ucuz Kredi Bulmanın Püf Noktaları

14.12.2016
432

Bankaların En Gözde Ürünleri Krediler

Bankacılık ürünleri arasında en çok tercih gören ürünler elbette kredi ve finansman ürünleridir. Her bankanın kendine özgü uyguladığı faiz oranları ve geri ödeme koşulları bulunmaktadır. Faiz oranları kredi türüne ve vade sayısına göre farklılık göstermektedir. İhtiyaç kredisi faiz oranları diğer krediler için sunulan faiz oranlarından daha yüksek olmaktadır. Merkez Bankası tarafından belirlenen alt ve üst limitler arasında bankalar kendi faiz oranlarını kendileri belirlerler. Bu yazımızda sizlere vereceğimiz püf noktalarla ucuz kredi bulmanıza yardımcı olmaya çalışacağız.

Ucuz Kredi Bulmanın Püf Noktaları

Kredi Ararken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

  • Bazı bankalar öğretmen, memur, kamu çalışanı, emekli, ev hanımı ve kendi müşterisi olanlara özel kredi faiz oranı belirleyebiliyor. Yılbaşı, bayram, karne tatili gibi zamanlarda da bankalar faiz oranlarında indirimler yapabiliyor. Bu tarz bir ayrıcalıktan yararlanabilmek için kampanyaları bankaların sitelerinde haftalık olarak takip etmek gerekir.
  • Bankaları resmi internet sayfalarından, şubelerindeki bireysel müşteri temsilcilerinden veya telefon bankacılığı yoluyla görüşmeler yaparak verdikleri faiz oranlarını araştırın. Faiz oranlarını banka isimleri ile mutlaka not almalısınız. Eğer bankanın müşterisi iseniz faiz oranında indirim talebinde bulununuz.
  • Bankadan bankaya farklılık gösteren kredi çekimi esnasında ortaya çıkmakta olan masrafları araştırmak gerekir. Sadece faiz oranını araştırmak doğru bir davranış olmamaktadır. Mutlaka kredi kullanırken alacağınız bankaya kredi çekimi esnasında ne kadar bir masraf oluşacağını sormalısınız. Bu masraflar genellikle ihtiyaç kredisi için hayat sigortası, konut kredisi için ev sigortası, taşıt ve konut için ekspertiz masrafı gibi ücretler olmaktadır. Örneğin ihtiyaç kredisi alacaksınız. İki banka var aynı faiz oranını uygulamaktalar. Ancak hayat sigortası olarak birisi sizden 35 TL isterken diğeri sizden 350 TL istiyor. Bu durumda 315 TL zarar etmeden az masraf isteyeni seçersiniz. Konut ve taşıt kredilerinde bu masrafların çok daha yüksek olduğunu düşünürsek tabii ki masraflar bizim için oldukça belirleyicidir. Mutlaka masrafları araştırma esnasında önemseyin ve bilgi talep edin. Masrafları da faiz oranları ile ilgili aldığınız notlara mutlaka ekleyin.
  • Bankadan çekmek istediğiniz miktar ve vade doğrultusunda aylık ne kadar ödeme yapmanız gerekeceği hakkında bilgi alın ve bilgileri not kâğıdınıza ilave edin. Böylece elinizde oluşan karşılaştırma sayesinde size en uygun krediyi büyük bir rahatlıkla bulabilirsiniz.
  • Kredinizin oranına göre devlete verilecek olan vergileri banka sizden tahsil eder. Bu vergile faiz oranına göre değişiklik gösteren vergilerdir. Bu nedenle faiz oranınız ve vadeniz arttıkça vergi miktarları da artar.
  • Faizsiz kredi almak istiyorsanız katılım bankacılığı seçeneğini düşünmelisiniz. Katılım bankaları konut finansmanı, taşıt finansmanı ve ihtiyaç finansmanı olmak üzere müşterileri için 3 tür faizsiz kredi sunmaktadır. Finansman kullanımında banka İslami usule uygun olmak için kar payı koyarak size finansman verir. Faize karışmadan kredi almış olursunuz. Kredi araştırması yaparken bu bankaların kar yüzdelerini ve masraflarını kıyaslayarak karar verirsiniz. Ülkemizde sayıca az olan bu bankaların şubelerine giderek detaylı bir araştırma sonucu kullanmak istediğiniz bankanın finansman ürününe karar verebilirsiniz.
uygun-krediler

En Ucuz Kredi

En ucuz ve en hızlı kredi bulabilmek için iyi araştırma yapmak ve değindiğimiz noktaları not almak sizin için yeterli olacaktır. İhtiyacınız için en uygunu araştırmak sizin göreviniz. Küçük püf noktaları ile büyük zararlardan korunmanız aile bütçeniz için oldukça önemli yer tutar. Ani karar vermek yerine piyasadaki parametreleri değerlendirerek akıllıca kararlar almanızı dileriz.

Bir önceki yazımız olan Acil Kredi En Kolay Nasıl Çekilir 2020 başlıklı makalemizde en iyi kredi kartı ve kredi kartı sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.