Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Acil Kredi En Kolay Nasıl Çekilir 2020

26.01.2020
697

Acil Kredi En Kolay Nasıl Çekilir

Acil kredi ihtiyacı olan kişilerin bankalardan en hızlı şekilde nasıl kredi çekebileceğini merak ediyorsanız bu yazımız tam size göre. Acil kredi en kolay nasıl çekilir ilk yapmanız gereken işlem kredi notunuzu sorgulamaktır, kredi notunuz yüksek yada iyi durumda ise bütün bankalar size kredi verebilmek için sıraya girecektir. Eğer kredi notunuz düşük ise hızlı ve pratik bir şekilde kredi çekemezsiniz

Yaşadığımız dönemde artık neredeyse tüm insanlar bankalara bağlı yaşamaktadırlar. Ev almak, araba almak gibi yüksek tutarlı ihtiyaçlarını ve hatta yeni bir cep telefonu almak gibi küçük tutarlı harcamalarını bile kredi ile gerçekleştirir olmuş, en küçük market alışverişini dahi nakit para yerine kredi kartından yapar hale gelmişlerdir. Bu bazı insanlar için bir zorunluluk olmakla beraber bazıları için ise artık bir alışkanlık haline gelmiştir. İnsanlar bazı ihtiyaçlarını karşılamak için bir süre para biriktirip sabretmek yerine bankanın yolunu tutup kredi başvurusu yapmayı daha kolay bir yol olarak kabul etmişlerdir. Hatta bankalarla kredi ya da kredi kartı ürünleri ile çalışmamış olanlar bile en azından maaşlarını çekmek için bankalar ile bir iletişim halindedirler. Hal böyle olunca bankalar insan hayatında küçümsenemeyecek bir yer kaplamaktadır.

Acil kredi en kolay nasıl çekilir

Nasıl hızlı kredi kullanabilirim?

Bankaların sunduğu bazı kredi işlemleri, konut kredisi gibi, uzun bir süreç gerektirebilmektedir. Sonuçta konut kredisinde yapılan işlem sadece kişinin sözleşmeye imzasının alınması ve parasının ödenmesi değildir. Ortada bir ev alış satışı ve bir ipotek işlemi olduğundan işlemler uzun sürebilir. Ancak küçük tutarlı ihtiyaçlarda farklı durumlar söz konusudur. Böyle durumlarda hem bankalar hem de müşteriler işlerin daha çabuk ve kolay yürümesini arzu ederler. Bunu gerçekleştirebilmek için de bankalar hızlı kredi, anında kredi, acil kredi gibi isimler ile çabuk ulaşılabilir kredi imkanları sunmaktadırlar. Bu kredi imkanlarını, diğer krediler gibi banka şubelerinden ya da kredi kartına bağlı olarak kart limitleri dahilinde kullandırabilmektedirler. Genelde tatil harcaması, eşya alımı vb. düşük tutarlı harcamalarda başvurulan bu kredi türünde çoğunlukla kredi kartından çekilen krediler tercih edilmektedir. Hal böyle olunca insanın aklına en iyi kredi kartı hangisidir sorusu gelmektedir. Aslında burada hangi kredi kartının daha iyi olduğunu, müşterinin işleminin hangi kredi kartı ile daha çabuk sonuçlandığı belirlemektedir. Birçok kredi kartından, herhangi bir banka şubesine gitmeden, sadece atm kullanılarak kredi çekilebilmektedir. Küçük miktarlı ihtiyaçlarda bu en fazla tercih edilen yöntemlerden birisidir.

Kredi kartım yok, hızlı kredi çekemez miyim?

Herkes kredi kartı kullanmıyor olabilir ya da kredi kartı sorgulama sonucu olumsuz çıkmış ve banka tarafından kişiye kart verilmemiş olabilir. Bu durumlarla karşılaşan kişiler de elbette hızlı kredi imkanından faydalanabilmektedirler. Ancak burada tabiki atm değil, banka şubesi ya da bankaların internet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmetleri kullanılabilmektedir. Bankacılık sektörünün içinde olduğu rekabet, bankaların farklı çözümler üretmesine neden olmuş ve bankalar daha fazla müşteri bulabilmek için daha kolay ve hızlı çözümler ile işlemler yapmaya başlamışlardır. İnternet üzerinden ya da cep telefonundan kredi kullandırmak da bunlardan birisidir. İnsanlar artık elindeki cep teefonundan bankanın uygulamasına giriş yaparak kredi başvurusu yapmakta ve ortalama 5 dk içinde kredisinin sonucunu öğrenip, sistem üzerinden gerekli evraklara onay verip ihtiyacı olan paranın hesabına geçmesini sağlayabilmektedir. Üstelik online kredi adı verilen bu krediler de şubedeki krediler gibi aynı taksit sayısında vadelendirilmekte ve şube kredilerinden daha düşük faiz oranları ile kredi imkanı sağlanmaktadır. Bu da insanların, işleri acil olmasa bile online krediye yönelmelerine sebep olmaktadır. Bankacılık işlemlerinin bu şekilde hızlanması ve internet ortamından kolayca tamamlanabiliyor olması da bankaların eski bilindik şube yoğunluğunu azaltmış, buna bağlı olarak da bankalar, şubelerinde eskisi kadar çok personel çalıştırmamaya başlamışlardır. Personel maliyetinin azalması da bankaların online kredilere neden düşük faiz verdiklerini açıklamaya yetmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Başvurusu Neden Reddedilir 2020 (GÜNCEL) başlıklı makalemizde kredi başvuru red, kredi başvurusu ve Kredi başvurusu reddedilme nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.