Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Akbank EFT (Havale) Saatleri FAST Yöntemi İle Para Gönderme

22.02.2020
987

Akbank EFT Saatleri

Hızlı Havale ve EFT’nin Adresi Akbank !

Nakit para artık olmazsa olmazımız değil. Bu sebeple her zaman da yanımızda taşımıyoruz. Gerek gördüğümüz noktalarda ise yardımımıza hızlı havale veya EFT geliyor. Sizde hızlı havale ve EFT olmazsa olmaz diyorsanız adresimiz Akbank. Akbank ile para gönderme işlemlerinizi kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

Akbank şubeleri arasında, başka bankalara, aynı şube içerisine havale işlemlerinizi kolaylıkla ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. EFT işlemleri için eskisi kadar katı şartlar bulunmuyor. Akbank hesabınızdan başka bir hesaba havaleleri de çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek nokta işlem saati için 17.15’i geçmemek. Yani Akbank EFT saatleri sabah 09.00 akşam 17.15 arası yapılmaktadır.

EFT ve havale işlemleri saatleri hakkında bilgi verdik ancak EFT ve Havale kavramlarını açıklamadık. Şimdi bu konular üzerinden konuşalım.

Havale Nedir ?

İstediğiniz para birimi ile Akbank hesaplarınız arasında yada diğer hesaplara yapacağınız para gönderme işleminin adı havaledir.

Para havale işlemi için banka şubesine kadar gitmeme gerek var mı sorusunu düşünüyorsanız yok! Eğer internetiniz varsa dilediğiniz yerde Akbank Direkt ile para gönderme işleminizi sağlayabilirsiniz. Eğer para göndermek istediğiniz kişinin ismi bankada kayıtlı değilse bile işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Havale yapmak için kişinin adı ve soyasından farklı olarak hesap numarasını veya IBAN numarasını bilmeniz gerekiyor. Eğer isterseniz bir sonraki işlemde kolaylık olması adına gerçekleştirdiğiniz havaleyi kayıt altına da alabilirsiniz. Kayıt altında tutmanız halinde diğer işlemlerde kolaylık sağlamış olur ve kısa sürede işlemi yapabilirsiniz. Otomatik havale teminatı ile de kendinize bir kolaylık daha sağlamış olursunuz.

Havale işlemlerinizi;

Akbank mobil veya direkt arayıcılığı ile,

Akbank’ın telefon şubesi arayıcılığı ile,

Akbank ATM’leri veya Akbank şubelerinden yapabilirsiniz.

Eğer gerçekleştireceğiniz işlem ATM’den cebe havale ise para göndermek istediğiniz kişinin bankada hesabı olmaması durumu etkilemiyor. Kişinin TC kimlik numarası, cep telefon numarası ile halledebilirsiniz.

EFT Nedir ?

Sıra EFT’ye geldi. EFT işleminde havaleden farklı bir durum söz konusu ki sadece Türk lirası üzerinden işlem gerçekleşebiliyor. Akbank hesaplarından Akbank hesaplarına veya diğer hesaplara yapacağınız para gönderme işleminin ismi EFT’dir.

Eğer bankada hesabınız bulunuyorsa hesabınızdan gerçekleştirebildiğiniz gibi olmasa da durum değişmiyor. Kredi kartınızla IBAN numarasına veya müşteri numarasına, isme EFT yapabilirsiniz.

Her işte kolaylık sağlayan Akbank EFT işlemlerinde de müşterilerine kolaylık sağlıyor. Akbank Direkt kullanarak işleminizi kısa sürede yapabilirsiniz. Ayrıca, havalede olduğu gibi işleminizi kaydederseniz diğer işlemde vakit kaybı yaşamıyorsunuz. Bankaya düzenli EFT için bilgi vermeniz de işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır.

Akbank EFT saatleri

EFT işlemlerinizi;

Dilerseniz Akbank Direkt İnternet yada Akbank Direkt mobil arayıcılığı ile,

Dilerseniz, Akbank telefon şubesi hizmetini kullanarak,

Dilerseniz de şubelere giderek yada ATM’lerden gerçekleştirebilirsiniz.

Artık EFT Zamanı ve Günü Yok

EFT bekleme derdi bitti. Artık gönderilen ve alınan EFT ler günün her saatinde , hafta içi ve hafta sonu olmaksızın her an kullanılabiliyor. EFT nizi ister İBAN , ister Hesap Numrası , İsterseniz Telefon numarası ve mail adresine gönderebilirsiniz. Gönderilen ve alınan paralar anında hesabınızda oluyor.

Bir önceki yazımız olan Akbank Başvurum Nerede? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.