Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Bankaların Çalışma Saatleri 2020 Güncel Mesai Saatleri

27.01.2020
764

Bankaların Çalışma Saatleri

Ülkemizin ekonomisinin oldukça önemli bir parçası olan bankacılık sektörü, her geçen gün gelişmeye ve büyümeye devam etmektedir. Türkiye’de faaliyet gösteren kamu ve özel bankaların Türkiye’nin hemen hemen her ilinde ve ilçesinde şubeleri bulunmakta ve çalışan sayısı ile istihdamı büyük bir katkı sağlamaktadırlar. Müşterilerine oldukça uygun faiz oranları ve geri ödeme seçenekleri ile finansman desteği sunan bankalar ve aralarındaki rekabet sayesinde oldukça cazip kampanyalar sunarak nakit ihtiyacı olan birçok kişinin başvurduğu kurumlar haline gelmiştir. Bankalararası Kart Merkezi’nin 2018 yılı nisan verilerine göre Türkiye’de yaklaşık 64 milyon kredi kartı ve yaklaşık 136 milyon banka kartı kullanılmaktadır. Günümüzde pek çok kişi nakit para kullanmak yerine banka kartlarını kullanmak da ve alışverişlerinde kredi kartı kullanmayı tercih etmektedir. Bunun yanı sıra bankaların sunduğu cazip kampanyalardan faydalanarak konut kredileri, taşıt kredileri ve ihtiyaç kredileri gibi finansman ürünleri oldukça fazla şekilde kullanılmaktadır. Bu durum vatandaşların bankalarla olan iletişimlerinin artmasına ve şubelerin fazlasıyla ziyaret edilmesine sebep olmaktadır. Bankaların sunduğu teknolojik imkanlar sayesinde telefon bankacılığı, internet bankacılığı veya ATM’ler üzerinden birçok bankacılık işlemi gerçekleştirebilmektedir. Bu sayede şubelere gitmeye gerek kalmadan birçok işlem yapılabilmekte fakat yine de şubelere gidilerek yapılan işlemlerin sayısı oldukça fazladır. Şubelere gidilmesi gereken işlemler için birçok kişi bankaların çalışma saatlerini veya öğle arası açık olan şubelerini merak etmektedir. Genel olarak banka şubeleri hafta sonları kapalı olmakta ve hafta içi günlerde bir saatlik öğle molası vermektedirler. Şimdi sizlere bütün bankaların çalışma saatleri hakkında detaylı ve geniş bilgi vereceğiz. Bu yazımızda türkiye deki aktif tüm bankaların mesai saatlerini sizlerle buluşturduk.

Garanti Bankası Çalışma Saatleri

garanti bankasi calisma saatleri

Türkiye’nin 78 ilinde toplamda 937 adet şubesi bulunan Garanti Bankası’nın şube sayısı gün geçtikçe artmaktadır. 1946 yılında Ankara merkezli olarak faaliyete başlayan Garanti Bankası, günümüzde 15 milyondan fazla müşteri portföyü bulunan ve 19 binden fazla kişiyi çalıştıran en büyük özel bankalardan biridir. Türkiye’de faaliyet gösteren özel bankalar arasında en büyük ikinci banka olan Garanti Bankası çalışma saatleri 09:00’da başlamakta olup 17:00’da sona ermektedir. Garanti Bankası 12:30-13:30 saatleri arasında öğle molası vermekte ve bir saatlik moladan sonra mesaiye tekrar devam etmektedir. Garanti Bankası’nın merkezi konumlarda yer alan, havalimanlarında, alışveriş merkezlerinde ve sınır kapılarında bulunan şubeleri öğlen hizmet vermeye devam etmektedir. Garanti Bankası öğle arası açık şube bilgilerini öğrenmek için Garanti Bankası resmî web sitesine girerek hangi şubenin açık olup olmadığını görebilmek için; Şube ve Paramatik arama bölümü üzerinden aramanızı kolayca yapabilir ve öğle arası tatili olup olmadığını görebilirsiniz. Garanti Bankası’nın alışveriş merkezlerinde, havalimanlarında ve sınır kapılarında bulunan şubeleri genel olarak hafta sonları da hizmet vermektedirler. Garanti Bankası hafta sonu açık şube detaylarını yine Şube ve Paramatik arama bölümü üzerinden arama yaparak öğrenebilirsiniz. Garanti Bankası telefon bankacılığı numarası olan 444 0 333’ü arayarak detaylı şube bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri

ziraat bankasi calisma saatleri

Türkiye’de faaliyet gösteren 3 kamu bankasından biri olan Ziraat Bankası; 1888’de kurulmuş olup günümüzde yurtiçinde yaklaşık 1780 şubesi ve 23 yurtdışı şubesi bulunan bir banka olarak hizmet vermektedir. Ziraat Bankası çalışma saatleri sabah 09:00’da başlamakta olup 17:30’da sona ermektedir. Ziraat Bankası hafta sonu açık şube bulundurma kararı alan bir banka olarak şubelere yalnızca hafta içi hizmet vermektedir. Ziraat Bankası şubeleri öğle tatiline 12:30’da başlamakta ve bir saatlik öğle molası vermektedirler. 13:30’da tekrar hizmet vermeye başlayan Ziraat Bankası öğle arası açık şube bulunmamaktadır. Şubeler kapalı olduğunda birçok bankacılık işlemi ATM, telefon bankacılığı veya internet bankacılığı üzerinden yapılabilmektedir.

İş Bankası Çalışma Saatleri

is bankasi calisma saatleri

1924 yılında kurulan ve cumhuriyet döneminin ilk ulusal bankası olan İş Bankası, Türkiye’de hizmet veren en büyük özel bankadır. Türkiye’de 25’i yurtdışında olmak üzere toplamda 1350 adet şubesi bulunan İş Bankası, 24 binden fazla personel çalıştırarak oldukça büyük bir istihdam sağlamaktadır. İş Bankası çalışma saatleri sabah 09:00’da başlamakta olup 17:30’da sona ermektedir. İş Bankası öğle molası tatili 12:30’da başlamakta olup 13:30’a kadar devam etmektedir. Genel olarak yoğun olan merkezi konumda yer alan şubeler, havaalanlarında yer alan şubeler ve AVM’lerde yer alan şubeler öğle arası mola vermemektedir. İş Bankası öğle arası açık şube bilgilerinin ayrıntılarına İş Bankası resmî web sitesi üzerinde yer alan şube arama motoru üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra İş Bankası’nın bazı şubeleri hafta sonu da hizmet vermektedir. İş Bankası hafta sonu açık şube ayrıntıları şöyledir;

 • İş Bankası İstanbul şubeleri;
  • Atatürk Havalimanı İş Bankası şubesi her gün 7/24 kesintisiz hizmet vermektedir.
  • Cevahir Alışveriş Merkezi İş Bankası şubesi her gün, pazar günü dahil 10:00’da açılmakta ve 19:30’a kadar hizmet vermektedir.
  • Arena Park AVM İş Bankası şubesi hafta içi her gün 10:00-18:30 saatleri arasında hizmete açık bir şube olarak cumartesi günleri 10:00’da açılmaktadır ve 18:30’a kadar hizmet vermektedir.
 • İş Bankası Ankara şubeleri;
  • CEPA AVM Ankara şubesi pazar hariç her gün 10:00’da açılıp 18:30’a kadar hizmet vermekte olup 13:30-14:30 saatler arasında öğle molası vermektedir.
  • Bilkent Ankara İş Bankası şubesi pazar günü hariç haftanın her günü 10:00’da açılmakta olup 18:30’a kadar hizmet vermektedir.
 • İş Bankası İzmir şubeleri;
  • Büyükçiğli Kipa AVM İzmir şubesi her gün, pazar günü dahil 10:00-18:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.
  • Balçova Kipa AVM İzmir şubesi her gün, pazar günü dahil 10:00’ açılıp, 18:30’a kadar hizmet vermektedir.

Vakıfbank Çalışma Saatleri

vakıfbank calisma saatleri

1954 senesinde kurulan Vakıfbank, Türkiye’de hizmet veren üç kamu bankasından bir tanesidir. Vakıfbank çalışma saatleri 09:00’da başlamakta olup 17:00’da sona ermektedir. Vakıfbank hafta sonu açık şube bulundurmama kararı alan bir banka olarak öğle arası tatili 12:30- 13:30 saatleri arasında yapılmaktadır. Vakıfbank öğle arası açık şube bulmak mümkün olmamaktadır.

Halkbank Çalışma Saatleri

halkbank calisma saatleri

1933 yılına kadar uzanan bir tarihe sahip olmasıyla Türkiye’nin en eski bankalarından bir tanesi olan Halkbank, Türkiye’de faaliyet gösteren kamu bankalarından bir tanesidir. Türkiye’de 963 şubesi ve yurt dışında 6 şubesi bulunan Halkbank çalışma saatleri hafta içi her gün 09:00’da başlamakta olup 17:00’da sona ermektedir. 12:30-13:30 saatleri arasında öğle molası veren Halkbank şubeleri, 13:30’dan sonra mesaiye devam etmektedir. Halkbank hafta sonu açık şube bulundurmamaktadır. Mesai saatleri dışında bankacılık işlemleri için Halkbank hizmetlerine ihtiyaç duyarsanız internet bankacılığı veya telefon bankacılığını kullanabilirsiniz. Halkbank öğle arası açık şube bulundurmaktadır.

Yapı Kredi Bankası Çalışma Saatleri

yapıkredi bankasi calisma saatleri

Yapı Kredi Bankası 1944 yılında kurulan ve Türkiye’de kurulan ilk özel banka olma özelliğine sahip Yapı Kredi Bankası, Türkiye’nin dördüncü en büyük özel bankasıdır. Türkiye’de 908 şubesi bulunan Yapı Kredi’nin yurt dışında da 6 adet şubesi bulunmaktadır. Yapı Kredi çalışma saatleri 09:00’da başlamakta olup 17:00’a kadar olan hizmetine sadece 12:30-13:30 öğle molası sırasında ara vermektedir. Yapı Kredi hafta sonu açık şube yalnızca Carrefour İstanbul şubesi olup bu şube 10:00-21.30 saatler arasında kesintisiz olarak hizmet vermektedir. Yapı Kredi öğle arası açık şube yalnızca Carrefour İstanbul şubesidir.

QNB Finansbank Çalışma Saatleri

qnb finansbank calisma saatleri

QNB Finansbank Türkiye’de halka açılan ilk özel banka olarak 1987 yılında kurulmuştur.2016 yılında Katar’ın seçkin bankalarından biri olan Qatar National Bank tarafından satın alınmıştır ve ismi QNB Finansbank olarak değişmiştir. İlk taksitli kredi kartını piyasaya süren QNB Finansbank’ın Türkiye’de 630’dan fazla şubesi ve 12 binden fazla çalışanı bulunmaktadır. QNB Finansbank çalışma saatleri 09:00’da başlamakta olup 17:30’da bitmektedir. Öğle tatilinde bir saat mola veren Finansbank şubeleri, 12:30-13:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. QNB Finansbank hafta sonu açık şube detaylarına bankanın resmî web sitesi üzerinden ulaşabilir ve ayrıntılarını görüntüleyebilirsiniz. QNB Finansbank öğle arası açık şube seçenekleri oldukça az sayıdadır. QNB Finansbank hafta sonu açık şube detayları şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Aksaray İstanbul QNB Finansbank şubesi pazar günleri kapalı olup cumartesi günleri 09:00-17:00 mesai saatleri arasında hizmete açıktır.
 • Laleli İstanbul QNB Finansbank şubesi pazar günleri kapalı olup cumartesi günleri 09:00-17:00 mesai saatleri arasında hizmete açıktır.

Akbank Çalışma Saatleri

akbank calisma saatleri

Türkiye’de 1948 yılından beri faaliyet gösteren Akbank, en büyük özel bankalardan bir tanesidir. Türkiye’de 900’ün üzerinde şubesi bulunan Akbank’ın 15 binden fazla çalışanı vardır. 2017 yılında dünyanın en değerli 500 banka markası araştırmasında dünya genelinde 94. olan Akbank, 15 milyondan fazla müşteri portföyü ile hizmet vermektedir. Akbank çalışma saatleri 09:00’da başlamaktadır. 12:30-13:30 saatleri arasında öğle molası veren Akbank şubeleri 13:30’dan 17:30’a kadar hizmet vermeye devam etmektedir. Akbank’ın bazı şubeleri hafta sonu açık olmakla birlikte Akbank öğle arası açık şube bilgilerine Akbank’ın resmî web sitesi üzerinden ayrıntılı şekilde ulaşabilirsiniz. Akbank hafta sonu açık şube seçenekleri şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Carrefour Bursa Akbank şubesi haftanın her günü, pazar günü dahil olarak 10:00-22:00 mesai saatleri arasında hizmete açıktır.
 • Carrefour Adana Akbank şubesi haftanın yedi günü 10:00-22:00 saatleri arasında hizmete açıktır.
 • Akmerkez İstanbul Akbank şubesi haftanın her günü 10:00-22:00 mesai saatleri içerisinde hizmet vermektedir.
 • Carrefour Haramidere İstanbul Akbank şubesi haftanın her günü, pazar günü dahil olarak sabah 10:00’da hizmete açılarak 22:00’a kadar açık kalmaktadır.
 • Capitol İstanbul Akbank şubesi haftanın 7 günü 10:00’da mesaiye başlayarak 22:00’ye kadar hizmete açıktır.
 • Carrefour Kozyatağı İstanbul Akbank şubesi Haftanın 7 günü 10:00-22:00 mesai saatleri arasında hizmete açıktır.
 • Carrefour İstinye İstanbul Akbank şubesi haftanın 7 günü sabah 10:00’da açılmakta olup 22:00’a kadar hizmet vermektedir.
 • Carrefour İzmit Akbank şubesi haftanın her günü 10:00-22:00 mesai saatleri arasında hizmete açıktır.

TEB Bankası Çalışma Saatleri

teb bankasi calisma saatleri

1927 yılından günümüze kadar gelen ve eski bir tarihe sahip olan Türkiye Ekonomi Bankası hızla gelişen bir şube ağına ve hizmet çeşitlerine sahiptir. Türkiye Ekonomi Bankası çalışma saatleri 09:00’da başlamakta olup 17:00’da sona ermektedir. 12:30 ve 13:30 saatleri arasında öğle molası veren Türkiye Ekonomi Bankası şubeleri, Türkiye’nin hemen hemen her yerinde hizmet vermektedirler. Türkiye Ekonomi Bankası hafta sonu açık şube yalnızca İstanbul Atatürk Havalimanı’nda bulunan şubedir. Türkiye Ekonomi Bankası öğle arası açık şube yalnızca bu şubedir. İstanbul Atatürk Havalimanı Türkiye Ekonomi Bankası şubesi 07:00’de açılmakta olup 01:00’e kadar hizmet vermektedir. İstanbul Atatürk Havalimanı TEB şubesi haricinde diğer tüm TEB şubeleri hafta sonları kapalı olmakta ve öğle arası mola vermektedirler. Şube sayılarını hızla arttıran TEB bankası, Türkiye’nin her ilinde ve ilçesinde şube bulundurmayı hedeflemektedir

Bir önceki yazımız olan Evlilik Desteği 50 Bin TL Kredi İmkanı Evlilik Desteği Nasıl Alınır ? başlıklı makalemizde Devletten evlilik kredisi, evlilik desteği ve evlilik kredisi almak hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar
 1. Songül dedi ki:

  Oldukça detaylı ve aydınlatıcı bir yazı olmuş, emeğiniz için teşekkürler