Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Garanti Bankası Kredi Seçenekleri

01.04.2017
244

Garanti Bankası İle Kredi Çekilebilir mi?

Müşterilerine çeşitli alanlarda kredi ve finansman desteği sağlayan bankalardan birisi de Garanti Bankasıdır. Garanti Bankası pek çok farklı alanda müşterilerine özel; uygun avantajlar ve faiz oranları ile krediler vermektedir. Bu anlamda ülkemizde kredi çekmek isteyenlerin başvurdukları ilk bankalar arasında: güvenilirliği ve ödeme şekillerinin kolaylığı ile Garanti Bankası yer almaktadır. Kurulduğu günden bugüne pek çok kişiye finansman ve kredi desteği sağlayan Garanti Bankası bugünde de çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.

Garanti Bankası Kredi Seçenekleri

Garanti Bankası İle Hangi Krediler Çekilebilir?

Garanti Bankası ile pek çok farklı hesap adına kredi başvurusunda bulunmak mümkündür. Başta özel krediler, kobi kredileri, kurumsal ve iş yeri kredileri, olmak üzere banka müşterilerine kredi çekme imkânı sağlamaktadır. Garanti Bankası müşterilerine bireysel kredi seçenekleri altında ev ve araba ihtiyaçları, kısa süreli ve acil ihtiyaçlar, okul ve tahsil ihtiyaçları gibi çeşitli kredi imkânları sunmaktadır. Bunun yanı sıra küçük işletmeler için özel bir seçenek olarak sunulan kobi kredileri, kurumsal firmalar ve büyük iş yerleri için sunulan krediler de bankanın müşterilerine sunmuş olduğu kredi çeşitleri arasında yer almaktadır.

Kişinin kredi karnesine oranla verilen bu krediler de uzman bankacılar ve kredi uzmanları ile kişiye özel kredi imkânları tanınmakta: ödeme seçenekleri, faiz oranları ve ödeme tarihleri kredi çekmek isteyen kişinin ihtiyaçları ve imkânları çerçevesinde düzenlenebilmektedir. Bu anlamda sadece klasik bir kredi seçeneği tablosunu müşterilerine sunmayan Garanti Bankası bu sebeple; kredi almak isteyenlerin en çok tercih ettiği ve başvurduğu bankalar arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Garanti Bankasının Sunmuş Olduğu Kişisel Krediler Nelerdir?

Birçok banka gibi Garanti Bankasının da müşterilerine en çok sunmuş olduğu kredi seçenekleri arasında kişisel ( özel ) krediler yer almaktadır. Genellikle acil para ihtiyacında, okul dönemlerin de, ev veya araba almak istenildiğinde başvurulan bu kredi türünde Garanti Bankası müşterilerine özel olarak çeşitli kredi imkânları sunmaktadır.

  • Garanti Bankası Taşıt Kredisi

Garanti Bankasının müşterilerine sunmuş olduğu özel kredilerden birisi de taşıt kredisidir. Taşıt kredisi iş makinesi ve araçları dışında yer alan hususi kullanımlar için istenilen araçların finans desteğinin sağlandığı kredilerden birisidir. Her gün yüzlerce insanın başvurduğu taşıt kredisi ile kolay ve hızlı bir şekilde araç almak mümkündür. Bu anlamda Garanti Bankası müşterilerine; 48 aya kadar ödemede vade imkânları ve uygun faiz oranları ile taşıt kredisi imkânını sunmaktadır. Aynı zamanda ödeme tarihlerinin krediye başvuran kişi tarafından ayarlandığı bu kredi türünde: ödeme vadesi ister altı ay ister kırk sekiz ay olsun: 1,44 gibi uygun faiz imkânları ile insanlara ulaşıyor. Aynı zamanda bankaya rehin olarak yeni alınan aracın verilmesi dışında her hangi başka bir rehin veya teminat kişiden talep edilmiyor.

  • Garanti Bankası Konut Kredisi

Bankanın müşterileri için sunmuş olduğu özel kredi seçenekleri arasında konut kredisi de yer alıyor. Yine kişinin kredi karnesi ( kredi puanı ) ‘na uygun olarak belirlenen bu kredi seçeneğinde kişiler diledikleri ev için faklı seçeneklerde kredi başvurularında bulunabiliyor. Garanti Bankasının müşterilerine sunduğu çeşitli ‘mortagege’ sistemlerinde; krediyi alanlar ister diledikleri bir brüt prim üzerinden belirlenen süre kadar ödeme yaparken, dileyenler bu brüt primin üzerine çıkarak vade ( taksit ) sayısını azaltabiliyor. Bu anlamda uzman mortagege uzmanları ile sınırsız hizmet veren Garanti Bankası taksit ve ödeme seçeneklerini tamamen kredi çekmek isteyenler bırakıyor.

  • Garanti Bankası Avans Hesabı ve Eğitim Kredisi

Garanti Bankası konut ve taşıt kredilerinin yanı sıra müşterilerinin acil finans ihtiyaçlarında onlara yardımcı olmak amacı ile avans hesabı ve eğitim kredisi imkânlarını da sunuyor. Acil nakit para ihtiyacında bankanın sanal şubesi, cep şubesi, merkez binası ve şubeleri aynı zamanda ATM’leri üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde avans hesabı açılabiliyor. Bu hesaplar 1,84 faiz oranı ile işlem görürken, ödemeler aylık taksitler halinde kredi çeken kişiye yansıtılıyor. Bununla birlikte eğitim kredisi imkânı da sağlayan Garanti Bankası 12.000 TL’den başlayarak 25.000 TL’ye kadar öğrencilere eğitim ve öğretim kredisi imkânı da sağlıyor. Uygun faiz oranları ve geri ödeme koşulları ile de öğrenciler ve eğitimciler bu krediden yararlanabiliyor.

Garanti Bankasının Sunmuş Olduğu Kobi Kredileri Nelerdir?

Garanti bankasının müşterilerine sunmuş olduğu kredi seçeneklerinden birisi de Kobilere özel kredilerdir. Genel hatları ile incelendiğinde küçük ve orta çaplı, yerel sermayeli işletmelerin yararlandığı bu kredi seçenekleri ile uygun faiz oranları ve ödeme koşullar kobilere tam destek vermek amacı ile sunulmaktadır.

  • Hazır Hesap Kredisi

Garanti Bankasının kobiler için sunmuş olduğu kredi çeşitlerinden birisi de hazır hesap kredisidir. Hazır hesap kredisi, kobi işletmecilerinin hesaplarında para bulunmasa bile çeşitli çeklerini, vergileri ve devlete ait ödemelerini, fatura ve acil borçlarını ödeyebilecekleri bir kredi türüdür. Bu sayede kobilerin hesaplarında paraları olmadığında bile işlerini kolaylıkla yürütebilmeleri ve devam edebilmeleri sağlanabilmektedir.

  • Kobilere Özel Taşıt Kredisi ve Ticari Taksitli Krediler

Kişisel taşıt kredileri ile aynı özellikler sahip kobilere özel taşıt kredisi, en uygun faiz oranları ve ödeme imkânları ile kobilerin ihtiyaçları olan araçları alabilmesine olanak tanımaktadır. Kişisel taşıt kredilerinin aksine bu kredi de ödemeler 60 aya kadar uzatılabilmektedir. Kobiler için Garanti Bankası tarafından sunulan kredilerden bir diğeri ise ticari taksitli krediler olmaktadır. Bu kredi türünde kobilere özel olmak kaydı ile 1.000 TL’den 50.000 TL’ye kadar destek imkânı sağlanmaktadır. Her ay düzenli taksitler şeklinde ödenebilen bu kredi türünde vadeler 1 aydan başlayarak 48 aya kadar uzatılabilmektedir.

Garanti Bankasının Sunmuş Olduğu Kurumsal ve Ticari Krediler Nelerdir?

Garanti Bankasının ticari firmalar ve büyük kurumlar için sunmuş olduğu pek çok faklı kredi türü bulunmaktadır. Küçük veya orta çaplı işletmelerin aksine büyük çaplı işletme ve kurumların faydalanabildiği bu krediler ile tüm para ve sermaye ihtiyaçları kolay bir şekilde karşılanabilir.

  • Aktif Hesap Kredisi

Kurumlar ve büyük ölçekli firmalar için sunulan aktif hesap kredisi, Garanti Bankasının sunmuş olduğu en büyük kredi desteklerinden birisidir. Bu kredi seçeneği sayesinde kurumlar hesaplarında hiç bakiyeleri olmasa bile daha önceden tutarı, ödeme koşulları ve faiz oranları belirlenen şekilde hesaplarından para çekebilmektedir. Garanti Bankası ATM’leri kullanılarak çekilebilen aktif hesap kredisi ile birlikte kurumların tüm acil ihtiyaçları kolay ve hızlı bir şekilde karşılanabilmektedir.

  • Spot Kredileri

Garanti Bankasının müşterilerine sunmuş olduğu spot kredileri, tüm kurum ve büyük ölçekli firmaların acil para ihtiyaçlarında, ihtiyaç duyulan finans desteğinin kolay ve hızlı bir şekilde giderilmesini; aynı zamanda kredinin çekildiği günün borsa ve finans endeksleri göz önüne alınarak vadelere bölünen ve borsada ki dalgalanmalardan etkilenmeden kredi vadesinin ödenmesini sağlayan kredi türüdür.

Özel banka ve kredi uzmanları tarafından hesaplanan ve daha öncesinde kredi almak isteyen firmanın talebi doğrultusunda pek çok farklı opsiyon ve çeşitlilikte spot krediler düzenlenebilmektedir. Bu kredilerin limiti ve vade seçenekleri Garanti Bankası uzmanları tarafından değerlendirilmekte ve kabul görmesi halinde kredi çekmek isteyen firma olanak tanınması şeklinde gerçekleşmektedir.

Bir önceki yazımız olan Acil Kredi En Kolay Nasıl Çekilir 2020 başlıklı makalemizde en iyi kredi kartı ve kredi kartı sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.