Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

ICBC Günlük Para Çekme Limiti 2020

26.01.2020
722

ICBC Bankası’nın müşterilerine 2020 yılında da günlük para çekme hizmetini belirlediği limitler, diğer bankaların koyduğu 1.000 TL ya da 1.500 TL limitlerinin üzerindedir. 13 Kasım 2015 tarihinde açılan ICBC günlük para çekme limitini 2000 TL olarak belirlemiştir. Günümüzde de bu uygulaması devam etmektedir. ATM’ler üzerinden yapılan para çekme işlemlerinde herhangi bir hesap işletim ücreti tahsil edilmez. 2.000 TL ve üzerindeki limitler çekilmek istendiğinde bankanın şubeleri tercih edilmelidir. Şubeler üzerinden hesapta var olan tüm limit ya da 2.000 TL’nin üzerindeki limitler, gişe işlemleri aracılığıyla çekilebilmektedir. Şubeler aracılığıyla yapılan para çekme işlemlerinde de herhangi bir ücret alınmaz. ATM üzerinden ICBC günlük para çekme limiti nasıl artırılır merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz.

ICBC Bank ATM’leri Üzerinden Yapılabilen İşlemler

ICB Bank’ın ATM’leri üzerinden 7 – 24, aşağıda belirtilen tüm işlemler gerçekleştirilebilir. Bu işlemler;

  • Para çekme ve yatırma işlemleri,
  • Nakit avans kullanma işlemi,
  • Tüm para transferleri ( havale, EFT Swift gibi)
  • Kredi kartı borcu ödeme işlemleri,
  • B Tipi Likit Fon alım ve satımları,
  • Döviz alış – satış işlemleri,
  • Hesap hareketlerinin ya da bakiyenin sorgulanması,
  • Şifre işlemleri, şeklindedir.

Yukarıda belirtilen işlemler, istenilen her an gerçekleştirilebilir. Bir başka banka ATM’si üzerinden yapılacak baki ye sorgulama işlemi için herhangi bir ücret alınmaz. Ancak başka banla ATM’si aracılığıyla para çekilmek istendiğinde azami oranı % 1.15 ve azami tutarı 1.04 TL olan ücret alımı yapılmaktadır. Bankanın tüm Türkiye’deki ATM konumları için enyakinatm.bkm.com.tr ziyaret edilebilir. ICBC bankamatiklerinde para yatırma limiti yoktur. Yani kişiler istedikleri tutarda, banka hesaplarına para yatırabilirler. Para yatırma işlemleri için bozuk para kullanılamamaktadır. Sadece kağıt para girişiyle para yatırma işlemi yapılabilir. Ayrıca bankanın henüz şifresiz para çekme uygulaması bulunmamaktadır.  Bu bakımdan ICBC Bank’ın para çekme referans numarası sadece hesap döküm kağıtlarında geçen işlem numaraları olmaktadır.

ICBC Bank Üzerinden Para Transfer İşlemleri

ICBC Bank üzerinden para transferleri, EFT, havale ve Swift şeklinde yapılır. İşlemler, ATM’ler, şubeler ya da internet bankacılığı üzerinden yapılabilmektedir. ICBC’nin kartsız para yatırma ücreti, internet bankacılığı ya da şubeler üzerinden yapılan işlemler için geçerli olmaktadır. Alınan ücretler, yasal sınırlar dahilinde oldukça düşük ücretler olmaktadır.

ICBC Bank Havale – EFT ve Swift İşlemleri

ICBC Bank hava işlemleri, ICBC Banka hesapları arasında TL bazında yapılmaktadır. Havale işlemi hesaptan ya da banka kasası üzerinden yapılabilir. Hesaptan ya da banka kasasından yapılan havale işlemleri için ICBC günlük havale limitini en az 30 TL olarak belirlemiştir. Yine hesaptan ya da kasadan yapılan havale işlemlerinde en yüksek tutar 300 TL olmaktadır. Kasadan ya da hesaptan yapılan yabancı para havaleleri içinse hesaptan en az 20 TL, en fazla 150 TL gönderilebilmekte, kasadan ise en az 25 TL, en fazla 200 TL gönderilmektedir.

Yabancı bankalar ve yabancı paralar üzerinden yapılan para transferi işlemine swift denmektedir. Bankanın swift hizmetinde kısa mesaj üzerinden en az 30 TL, en çok 100 TL olarak belirlenmiştir. Uzun mesaj ücretleri ise en az 60 TL, en çok 150 TL olarak belirtilmiştir.

ICBC Bank para transfer işlemlerinden bir diğeri de EFT olmaktadır. ICBC hesaplarından bir başka banka hesabına para aktarma işlemine EFT denmektedir. ICBC günlük EFT limiti kasadan ve hesaptan ödenebilir. Her ikisinde de en az 35 TL, en çok 350 TL sınırları belirlenmiştir. İnternet bankacılığıyla yapılan EFT işlemlerinde 3 TL hesap işletim ücreti tahsil edilir.

Bir önceki yazımız olan Evlilik Desteği 50 Bin TL Kredi İmkanı Evlilik Desteği Nasıl Alınır ? başlıklı makalemizde Devletten evlilik kredisi, evlilik desteği ve evlilik kredisi almak hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.