Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

İnternet Bankacılığı Kapatma

01.12.2019
561

İnternetin yaygınlaşması ile internet bankacılığı kullanımı çok büyük bir ölçüde artış gösterdi. Her ne kadar kolaylıkla işlem yapılmasına olanak tanısa da, bazı internet bankacılığı kullanıcıları güvenlik ya da başka bir sebepten ötürü internet bankacılığı kapatma İşlemi gerçekleştiriyor.

Banka müşterilerinin internet bankacılığı sevisini tamamen kapatmak ya da devre dışı bırakmak için uygulamaları gereken bir takım adımlar bulunmakta. Bu adımlar bankadan bankaya farklılık gösterse de, temelde aynıdır. Akıllı telefonların kullanım oranının artması, internetin yaygınlaşması ile beraber; akıllı telefon kullanıcılar ve banka müşterileri, müşterisi oldukları bankanın mobil uygulaması vasıtası ile birçok bankacılık işlemlerini şubeye gitmeden oldukça hızlı bir şekilde yapabilmeye başlamıştır.

Öte yandan banka hesabının internet tarayıcısı üzerinden kullanılabilir olmasına sözleşmede onay veren müşteriler, yalnızca bankanın mobil uygulaması üzerinden değil, bankanın web sitesi üzerinden de online şube aracılığı ile işlem yapabilirler.

İnternet Bankacılığı Nasıl Kapatılır?

İnternet bankacılığı hizmetini ve aboneliğini kapatmak isteyen banka müşterileri; bir takım adımları izledikten sonra kapatma işlemini gerçekleştirebiliyorlar. Bankadan bankaya değişiklik gösterse de, temelde aynı işlemler uygulanarak internet bankacılığı servisi kapatılır.

İnternet bankacılığını kapatabilmek için izlenebilecek en kolay yol, müşterisi olunan bankaya giderek, banka hesabının internet ortamında kullanılmasını ve internet bankacılığı hizmetinin kapatılmasını talep etmektir.

Birkaç dakikalık işlem ile, söz konusu olan internet bankacılığı özelliği mevcut banka için kapatılacaktır. Yeniden talep edilmediği sürece, banka hesabı internet üzerinden kullanılabilir olmayacaktır.

Öte yandan belirtilmesi gereken bir diğer konu ise; internet bankacılığının kapatılması, banka hesabı ile internet üzerinden alışveriş yapılmayacağı anlamına gelmemektedir. Yani, talep doğrultusunda yalnızca internet bankacılığı kapatılmış olur. İnternet alışverişlerine kapatabilmek için ayrıca bir başvuru yapılması gerekmektedir.

Garanti Bankası İnternet Şubesi Kapatma

Türkiye’de yer alan en hızlı internet bankacılığı hizmeti veren bankalardan birisi olan Garanti Bankası’na ait internet şubesini kapatabilmek için; şubeye giderek ya da telefon üzerinden müşteri hizmetleri ile görüşerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Talebiniz kısa süre içerisinde işleme alınarak, Garanti Cep uygulamasına ve internet şubesine erişiminiz kapatılacaktır.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Kapatma

Ziraat Bankası, şubeye gitmeden ve müşteri hizmetlerini aramadan; uygulama üzerinde yer alan güvenlik ayarları bölümünden, internet bankacılığına dair bir takım servisleri kapatmanıza olanak tanımaktadır. Eğer isteğiniz internet bankacılığını tamamen kapatmak ise, en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek başvuru yapabilir, internet şubesi kapatma işleminizi birkaç dakika içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası İnternet Şubesi Kapatma

Hızlı bir şekilde bankacılık işlemlerinizi yapmanıza olanak tanıyan İş Bankası Bireysel İnternet Şubesi ve İşCep uygulaması; Türkiye İş Bankası’na ait İnternet şubeleridir. Eğer İş Bankası internet bankacılığını kapatmak istiyorsanız, size en yakın İş Bankası Şubesine giderek, talepte bulunabilir, kısa süre içerisinde İnternet bankacılığı hizmetinizi sonlandırabilirsiniz.

Yapı Kredi İnternet Şubesi Kapatma

Yapı Kredi Bankası müşterisiyseniz ve Yapı Kredi internet bankacılığı hizmetini bir takım sebeplerden dolayı kapatmak istiyorsanız; bankayı arayarak müşteri hizmetlerine talebinizi iletebilir ya da size en yakın Yapı Kredi banka şubesine giderek; İnternet şubesi kapatma talebinizi iletebilirsiniz. Talebiniz işleme alındıktan kısa bir süre sonra, Yapı Kredi internet şubesi özelliğiniz tamamen kapatılacaktır. Yeniden açtırabilmek için, başvuru yapmanız gerekmektedir.

QNB Finansbank İnternet Şubesi Kapatma

QNB Finansbank İnternet bankacılığını kullanmak istemediğiniz için ya da güvenlik ile alakalı endişeleriniz sebebi ile kapatmak istiyorsanız; bankaya direkt müracaat edebilir ya da müşteri hizmetlerini arayarak internet bankacılığı kapatma talebinde bulunabilirsiniz.

KAYNAK: https://www.kredivepara.com

Bir önceki yazımız olan Evlilik Desteği 50 Bin TL Kredi İmkanı Evlilik Desteği Nasıl Alınır ? başlıklı makalemizde Devletten evlilik kredisi, evlilik desteği ve evlilik kredisi almak hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.