Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Kredi Başvurusu Yapmak Artık Çok Kolay!

15.12.2016
475

Hangi Nedenler ile Kredi Kullanıyoruz?

Enflasyon yüksekliği, işsizlik oranı, geçim sıkıntı, okul masrafları, yüksek kira oranları, düğün masrafları, sağlık giderleri vb. sebepler ile bazı zamanlar çoğumuz ekonomik açıdan fırtınalı dönemler geçiriyoruz. Borç almak ve borç alacak birini aramaktansa bankalardan kredi çekerek tam anlamı ile ihtiyacımızı giderebilmek istiyoruz. Bankaların sabit taksitler ile geniş vade sayılarınca ödeme kolaylığı sunması da kredi kullanmak istememizi sağlayan etkilerden birisidir.

Günümüz şartlarında acil ihtiyaçlarımızı karşılamak veya peşin olarak alamayacağımız malları alabilmek için kredilere ihtiyaç duymaktayız. İhtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi kullanan milyonlarca insan bulunuyor. Talebin fazla olması da bankaların iş yükünü arttırmaktadır. Bu neden ile bankalar müşterilerinin kredi başvurusu yapabilmelerini ve kredi faiz oranları hakkında bilgi alabilmelerini kolaylaştırmak adına yeni yöntemler geliştirmeye başlamışlardır. Bu yöntemler ile saniyeler içerisinde istediğiniz bankanın kredisine başvuru yapabilmeniz sağlanacaktır.

Kredi Başvurusu Yapmak Artık Çok Kolay

Online İşlemler ile Banka Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kullanmak isteyen ama işleri dolayısı ile banka şubelerine uğramakta güçlük çekenlerden biri iseniz sizi sevindirecek kredi başvuru imkânları mevcuttur. Öncelikle bankalar arasında internet sayfaları aracılığı ile faiz oranı ve masraf araştırması yapın. Bankalar arasında en ucuz kredi vereni belirleyin. Bundan sonra tek yapmanız gereken internet üzerinden online kredi başvurusu yapmaktır. Kredi başvurunuzda sizin ile ilgili temel bilgiler yer alır. Bu bilgiler ışığında banka değerlendirmesini yaparak istediğiniz tutar için size kredi verip veremeyeceğini belirler. Evinizden, ofisinizden veya yoldayken bile kredi başvurunuzu online uygulamalar ile kolayca yapabilirsiniz.

İhtiyaç kredisi kullanmayı düşünüyorsanız hem banka şubelerinden hem ATM aracılığıyla hem telefon ve internet aracılığı ile başvurunuzu yapabilirsiniz. İhtiyaç kredileri için banka şubelerinden TC kimlik numaranız ile kolayca başvurunuz gerçekleştirilir. ATM’de para çekerken mutlaka görmüşsünüzdür. Hızlı ihtiyaç kredisi butonu vardır. O buton ile başvuru yapmanız mümkün olacaktır. Bazı bankalar ihtiyaç kredisi başvurusunu telefonunuzdan göndereceğiniz kısa mesajlar aracılığı ile almaktadır. Kısa mesaj içerisinde TC Kimlik numaranız mutlaka yer alır ve banka tarafından verilen numaraya bu mesaj gönderilir. Mesaj kısa süre içerisinde banka yetkililerince cevaplandırılır. Mesajınıza olumlu veya olumsuz cevap alabilirken bankanın size ne kadar kredi kullandırabileceklerine de mesaj içeriğinde yer verebilirler. Online kredi başvurunuzu internet aracılığı ile istenen bilgileri eksiksiz doldurup yaparak banka tarafından onay verilmesini bekleyebilirsiniz.

Hangi Nedenler ile Kredi Kullanıyoruz

Online başvuru yapabilmeniz için bankanın müşterisi olmanız şart değildir. Banka müşterisi olmadan da çeşitli kişisel bilgilerinizi girerek online başvuru yapmanız sağlanmaktadır. Eğer kredi kullanmak istediğiniz bankadan var olan internet bankacılığınız bulunuyorsa oradan da kolayca başvuru yapma imkânınız bulunmaktadır.

Kredi başvurusu öncesinde kısa çaplı yapacağınız araştırmalarla en uygun ihtiyaç kredisi hangisiyse ona başvuru yapmanızı öneriyoruz. Özellikle çalıştığınız veya çalışmakta olduğunuz bankalar ile görüşmeler yapmalısınız. Çünkü bankalar kendi müşterilerine özel faiz oranlarında indirim yapabiliyorlar. Böylece zaman kaybetmeden şartları ve kolaylığı size uygun olan krediye başvurmuş olmanın mutluluğunu yaşarsınız.

Kredi Başvurusu Sonrasında Yapılacak İşlemler

Başvurunuz onaylandıktan sonra evrakların hazırlanması ve sözleşmenin imzalanması aşamasına başlar. Bu aşamada kredi için gerekli görülen nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi vb. evrakların tamamlanması ve kredi sözleşmelerinin imzalanması işlemleri tamamlanır. Kredi miktarınıza göre aylık ödeme tablonuz oluşturulur ve kredi tutarı size teslim edilir. Böylece bankada sizin adınıza bir hesap açılır ve aylık taksitlerinizi o hesap numarasına göndererek ödemenizin banka tarafından tahsil edilmesi sağlanır.

Bir önceki yazımız olan İhtiyaç Kredisi Hesaplama Tablosu başlıklı makalemizde İhtiyaç kredileri verilmesinin koşulları, internet sitelerine girerek kredi hesaplama ve Kredi hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.