Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Kredi Nasıl Alınır? Şartları Nedir?

19.11.2020
287

Kredi Nasıl Alınır ; Her geçen gün vatandaşların ihtiyacı arttığı gibi bankalar bu durumda müşterilerine özel sunduğu faiz oranları ile ihtiyaç kredisi sunmaktadır. İhtiyaç kredisi diğer kredilere göre çok daha kolay alınırken, her bankanın kredi alma şartları farklı olduğunu da hatırlatalım.

Kredi isteyen müşterilerine özel uygun faiz ve vade oranları sunan bankalar, müşterisinden önce kendisini garanti altına almak ister. Bundan dolayı en çok istenen şartlardan bir tanesi kefildir. Kredi miktarı ne kadar artarsa kredi alma şartları buna göre değişmektedir. Tabi bankadan ret yemeden onay almak istiyorsanız öncelikle kredi notu yüksek olması gerektiğini de unutmayın.

Kredi Nasıl Alınır ? Kredi Alma Şartları

kredi nasıl alınır

Kredi alma şartları nedir sorusunun cevabını her banka kendisine özgü şartlar söylerken, genel olarak şu şartlar istenmektedir.

• İpotek
• Kredi puanı
• Kefil
• Gelir ve gider belgesi
• Maaş bordrosu
• Kişisel bilgiler (TC, adres, telefon vs. gibi)

Şeklinde şartlar bankaların kredi alınırken istediği şartlar arasındadır. Buna ek olarak istenen şartlar bankalara göre değiştiğini tekrar hatırlatalım. Şartların hepsi sağlansa bile kredi alıp almamanız en çok kredi notunuza bağlı olurken, kredi affı kampanyalarından yararlanarak kredi notunuzu yükseltebilir, borçlarınızı temizleyebilirsiniz.

Bunun için bankaların duyurularını takip etmeniz gerekiyor. Kredi alma şartları detaylı bilgi isterseniz, size en yakın olan bankanızın şubesine giderek almak istediğiniz kredi türünü söylerseniz banka size şartları belirtecektir. Araç, konut ve ihtiyaç gibi kredi türlerine göre şartlar değişebilmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Peşinatsız İkinci El Araba Veren Yerler (GÜNCEL) 2021 başlıklı makalemizde Galeriden Senetle İkinci El Araba, İkinci el taksitli araba satışı ve Peşinatsız taksitle araba veren galeriler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.