Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Küçük Yatırımcılara Yatırım Önerileri

15.12.2016
432

Yatırım yapmaktaki en büyük amacımız elbette ki kar elde etmek. Ancak ekonomi piyasasının bu kadar değişkenlik göstermesi elbette bütün yatırımcıları düşündürmektedir. İster çok fazla deneyiminiz olsun ister acemi olun  fark etmez  finans piyasasında her zaman risk vardır. Bu riskler bazen çok bazen az olabilir bu tamamen size bağlı bir durum . Ancak eğer çok fazla birikiminiz yoksa  veya birikiminiz var ancak risk almak istemiyorsanız  küçük miktarlarla da yatırım yapmanız elbette mümkün . Yatırım her zaman büyük miktarlarda olmalı diye bir şart yok . Son zamanlar çok fazla yatırım araçları oluşmaktadır . Bu yatırım araçları küçük yatırımcılar için de oldukça avantajlı fırsatlar sunmaktadırlar. Sizde bu avantajlardan yararlanarak küçük yatırımlarınız değerlendirip sermayenizi büyütebilirsiniz.

Biz de sizlere için birkaç yatırım önerileri sunmak istedik .

Yatırım Araçları

Daha önce de bahsettiğimiz gibi artık pek çok yatırım aracı siz yatırım yapmak isteyenlere güzel fırsatlar sunmaktadır. İster bireysel , ister şirket olarak bu araçlar sayesinde kar sağlamınız mümkün. Yapmanız gerek bu araçları araştırmak ve güvenli olanı tercih etmek . Forex, son zamanlarda yatırımcıların gözdesi durumunda . Küçük yatırımcılar için de oldukça ideal bir yatırım aracı .Ancak dediğimiz gibi , yatırım yapmadan önce bu araçları araştırmayı unutmayınız.

Eğer bir uzmandan yardım alarak yatırım yapmayı planlıyorsanız çok daha dikkatli olmalısınız. Bu kişiler her zaman sizlere kar sağlama amacı gütmelidir. Sizlere her zaman yatırım yapacağınız ürün hakkında hem pozitif hem de negatif yönleri gösterebilmeli . Yani kısaca gerçekçi olmalıdır.

Küçük Yatırımcılara Yatırım Önerileri

Ne Üzerine Yatırım

Siz küçük yatırımcılara önerilerimizi sunarken en önemli nokta ne üzerine yatırım yapacağınızdır. Eğer ticaretle uğraşıyorsanız veya gıda sektörü ile ilgileniyorsanız araştırmalarınız sadece yatırım yapacağınız döneme yönelik değil, geçmişe yönelik olarak da yapmalısınız. Bu şekilde  fiyatlardaki dalgalanmaları görebilir ileriki dönemler için de tahmin yürütebilirsiniz.  Bu şekilde riskleri birazda olsa azaltmış olursunuz .Ancak dikkat etmeniz gereken başka bir nokta ise , nasılsa küçük yatırım yapacağım diye çok fazla kar sağlamayan önemsiz şeylere yatırım yapmaktan kaçının. Büyümeyi düşünmeli her daim ileriye doğru yol almayı seçmelisiniz.

Kontrol

Yapacağınız yatırım miktarı ne kadar olursa olsun kontörlü elden bırakmayın . İşlerinizi büyük bir titizlikle takip edin . Ufak dalgalanmalarda paniğe girmeyin . Eğer paniğe girer gereksiz olarak korkarsanız yanlış kararlar alabilirsiniz. Bu yüzde her zaman sakinliğinizi koruyun ve kararlarınızı doğru verebilmek için piyasayı sürekli takipte olun.

Fırsatları Değerlendirin

Yatırım yapacağınız ürün ne üzerine olursa olsun kendinize uygun fırsatları değerlendirin. Ancak tekrar ediyoruz kendinize uygun olan fırsatları değerlendirin . Yatırım yaparken sürü psikolojisine uymamak size artı kazançlar sağlar . Eğer yukarıda belirttiğimiz gibi kontrolü elden bırakmazsanız size en uygun fırsatları görmeniz mümkün .

Bir önceki yazımız olan Otomatik Ödeme Talimatı Nedir ? Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir ? başlıklı makalemizde Ödeme talimatı nedir, otomatik ödeme ve Otomatik ödeme talimatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.