Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Ön Ödemeli Kart Nedir? Nasıl Kullanılır?

01.12.2016
507

Günümüzde internet üzerinden alışverişin yaygınlaşması, daha güvenli hale gelmesi ile birlikte artık günlük hayatta kullanabileceğimiz hemen hemen her türlü araç gereç ve temel besin ihtiyaçlarımızı internet üzerinden alır olduk. Yapılan araştırmalara göre artık dünya üzerinde alışveriş yapan insanların yüzde altmışa yakını internetten alışverişi tercih ediyor, kullanıyor. Hal böyle olunca tatbikî internetten alışverişin bir numaralı aracı olan kredi kartı kullanımı da büyük önem kazanıyor. Bu nedenle hiç kredi kartı kullanmayan veya yaşı kredi kartı kullanımına el vermeyen kişiler bu kolay alışveriş, nakitsiz alışveriş fırsatından yararlanamıyor. Bu insanlar internetten veya başka bir yerden yapacağı alışverişte kartın çalınması, kart bilgilerinin ele geçirilmesi gibi durumlar hakkında şüpheleri olduğu için tercih etmiyor fakat ön ödemeli kart tüm bu güvenlik ve yaş sorunlarını ortadan kaldırıyor.

Ön Ödemeli Kart Nedir

Ön Ödemeli Kart Nasıl Çalışır?

Ön ödemeli kartlar tamimiyle kontör usulüne göre çalışır. Bir ön ödemeli kartınız var ise gidersiniz kartınıza yapacağınız alışveriş kadar para yüklemesi yaparsınız ve kart çalınsa, kaybolsa bile sizi büyük bir ekonomik dara sokacak borç altına girmenizden kurtarır. Eğer ön ödemeli kart iyi mi kartınıza yükleme yapmaz iseniz kesinlikle ve kesinlikle kart içerisinden harcama yapılamayacak ve nakit çekimi mümkün olmayacaktır. Bu şekilde bütün güvenlik açıklarını bertaraf etmiş olursunuz

18 Yaşın Altındayım Ön Ödemeli Kart Alabilir miyim?

Sorunuzun cevabı tabii evet olacaktır. Bir ön ödemeli karta sahip olmak için on sekiz yaşının üstünde olmanıza gerek yoktur ön ödemeli kartta yaş sınırı on ikidir ve on iki yaşını dolduran herkes bir ön ödemeli kart sahibi olabilir.

Ön Ödemeli Kart Her Yerde Kullanılabilir mi? Nereden Alabilirim?

Ön ödemeli kartınızı dünyanın her yerinde,  internette mağazalar da yurt içi, yurt dışı, kısaca açıklamak gerekirse bir kredi kartı veya banka kartının kullanılabildiği her yerde kullanabilirsiniz.

Ön ödemeli kartları nereden ön ödemeli kart temin edebileceğinize gelirsek en bilindik ve tanınmış ön ödemeli kart markalarının çoğunda PTT ve Migros’tan temin edebilirsiniz. Ön ödemeli kartların bir güzel özelliği de servis ve kullanım ücretinin değişken olmamasıdır. Bir ön ödemeli kartın içinde para yok ise her hangi bir servis ve kullanım ücreti tahsil edilmez. Eğer kartın içinde bir bakiye var ise aylık 2 TL ( bu değişebilir) ortalama ücret kesintisi yapılır fakat ön ödemeli kartı alma sebebinizin tek seferlik alışveriş olduğunu düşünür isek zaten içerisinde her hangi bir bakiye bulunmayacağından bu ücreti de vermenize gerek kalmayacaktır.

Ön Ödemeli Kart Nasıl Kullanılır?

Günümüzde birçok internet dolandırıcısı veya kart hırsızlarının olduğu bir sistemde gerçek bir kredi kartı veya banka kartından çok daha güvenli çok daha işlevsel bir yapıda olduğu su götürmez bir gerçektir. Eğer bir ön ödemeli kartınız var ise sizi güvenli bir şekilde alışveriş etmenizi sağlayacak internetten alışverişe teşvik edecek bu kart türünü kullanmanız ileride bu kartların kullanım alanlarının daha çok yaygınlaşmasına neden olacak, daha hızlı daha güvenli alışverişin yolunu açarak insanların güven sorunlarına çözümler üretecektir. Bence sizde hala bir ön ödemeli kartınız yok ise bu yazıyı okuduktan sonra bir ön ödemeli kart başvurusu yapmanız noktasında ön ödemeli kart ne işe yarar düşünmenizi öneririm. Yapacağınız bütün alışverişlerde ön ödemeli kartların kredi kartları veya banka kartlarına nazaran daha çok seçenek ve kolaylık sağladığını unutmayınız. Ön ödemeli kartlar yaşı on sekizden küçük olsa bile size internet üzerinden alışveriş imkânı sunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Otomatik Ödeme Talimatı Nedir ? Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir ? başlıklı makalemizde Ödeme talimatı nedir, otomatik ödeme ve Otomatik ödeme talimatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.