Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Online Kredi Notu Öğrenme Ve Kredi Hesaplama İşlemleri

26.12.2016
337

Kredi çekmeden önce öğrenmeniz gereken önemli bilgiler vardır. Bu bilgiler sizi kredi alıp almama noktasında karar kılacak durumdur. Peki, notunuzu nasıl öğrenebilirsiniz. Bu konuda online kredi notu öğrenme ile direkt olarak notunuzun kaç olduğu ve risk değerlendirmesinin kaç olduğunu öğrenebilirsiniz. Öğrenmiş olduğunuz not ile başvurmadan önce ne kadar şansınız olduğunu da tespit etme imkanına sahip olacaksınız. Değerlendirmeye göre kredi başvurusundan olumlu ya da olumsuz cevap alma ihtimalini de bilmiş olacaksınız.

Peki, bu kredi notu neye göre hesaplanır. Kredi notu kişinin geçmişinde çekmiş olduğu kredileri ödeme düzeni ve kredi kartı ödemelerini düzenli yapıp yapmadığına bağlı olarak değişen puan türüdür. Bu puana göre kredi alıp alamayacağınız belirlenmektedir.


Kredi Notu Öğrenme

Yaşadığımız dünyamızda hayatımızı devam ettirebilmek ve çocuklarımıza ve ailemize iyi bir hayat sunabilmek ve de kendimizi gerçekleştirebilmek adına çeşitli işlerle meşgul olarak para kazanmaya çalışırız. Kazandığımız bu para ile de kısmen hayatımızı devam ettirebilmek adına ihtiyaçlarımızı karşılamak için kullanırken kısmen de mevcut işimizi büyütmek adına yatırımlar yaparız. Bazen de işleri büyütmenin yanında yeni bir sektöre atılım yaparak kazancımızın daha fazla artmasını isteriz.

Dolayısıyla çalışarak kazandığımız paranın akışının bir düzene girmesini ve bu düzen içinde kurduğumuz sistemin adeta saat gibi işlemesini isteriz. Bu sistemin işlemez hale gelmemesi için de elimizden gelen en büyük gayretleri göstererek hareket ederiz. Bazen gecemizi gündüzümüze katarak çalışırız ve yıllarımızın birikimlerini korumak adına fedakarlıklar yapmaya devam ederiz. Dolayısıyla mevcut birikimlerimizi korumanın yanında yeni yatırımlar için de planlar kurar dururuz. Sonuç olarak ise amacımız şirket olarak büyümek büyümek ve daima büyümek olur.

kredi notu öğrenme
Bu genel strateji altında iş ve işlemlerimizi sürdürmekte iken hayat bize her zaman iyi tarafı ile gülümsemeyebilir. Yani demem o ki bazı anlarda zor durumlara düşebiliriz. Ya da nakit akışımızda bizden kaynaklı olmayan sıkıntılar meydana gelmiş olabilir. Yani hesapta olmayan nedenlerden dolayı işlerimiz sekteye uğrayabilir. Ya da bu tamamen işlerimizden bağımsız olarak ailevi nedenlerden olabileceği gibi kişisel ihtiyaçlardan da kaynaklı nakit ihtiyacımız olabilir. Sonuç olarak öyle ya da böyle bir nakit ihtiyacımız olabilir. Bu nakit ihtiyacımızı eş dost tanıdıktan karşılama imkanımız varsa ne mutlu… ancak herkes o kadar şanslı olamayabilir bilindiği gibi… çünkü herkesin kendisine göre hesapladığı ayrı bir bütçe planı mevcuttur. Bu bütçe planını bozmamak adına size yardımcı olmak isteseler bile yardımcı olamayabilirler. Bu nedenle bazı durumlarda kredi çekme ihtiyacımız olmaktadır.
kredi çekebilmek için yapılması gereken rutin işlemler aşağı yukarı her bankada aynı özellikler içermektedir. Bankaya gitmeden çekebileceğiniz kredinin maksimum miktarını öğrenmek istiyorsanız internet üzerinden de bunu yapabilmeniz mümkündür. Nasıl mı?

Şöyle ki internette yapacağınız araştırmalar ile temel kimlik bilgilerinizi ilgili bankanın ilgili menüsüne girip görebilirsiniz. Bu menüye girdiğinizde bankalar genellikle sizinle telefondan iletişime geçerek kredi puanı öğrenme ya da kredi notu öğrenme işlemlerinizi yapabilmektesiniz. Ancak kredi puanınızı öğrenmek sizin için çok fazla anlamlı bir durum olmayabilir. Çünkü bu puanlama sisteminden genellikle bankada size kredi verecek makamlar anlamakta ve ona göre size verilebilecek kredi miktarı ve vadesi belirlenmektedir. Ancak bu da zaman zaman değişkenlik gösterebilmektedir. İnternet üzerinden çekebileceğiniz kredi miktarı ve öğreneceğiniz kredi notu size tam ve sağlıklı bir bilgi sağlamayabilir. Yani aslında kredi hesaplama işlemleri için yapılması gereken en iyisi bir banka şubesine gidip o şube yetkilisinden yeterli ve net bilgi alma imkanınız bulunmaktadır. bu nedenle İnternet’ten yapacağınız hesaplama işlemi ya da kredi notu öğrenme işlemi sağlıklı sonuç doğurmayacağından dolayı en iyisi ilgili banka şubelerine gidip kredi yetkilileri ile yapacağınız görüşmeler neticesinde plan ve program yapmanız daha net ve sağlıklı olacaktır. Herhangi bir nedenle ihtiyaç kredisi ihtiyacınız olabilmesi gayet normaldir. Ya da bir araç alma ihtiyacınız mevcuttur veya ev almak istiyorsunuz ve bu ihtiyaçlarınızı karşılamaya yeterli nakitiniz yok bu durumda kredi çekme ihtiyacınız doğdu. Bu durumlarda bankadan işlemlerinizi öğrenmek ve hesap ve planlama yapmak aslına bakarsanız en net ve sağlıklı hareket olacaktır. Bir bankada istediğiniz sonucu alamıyorsanız başka bankaları da denemeyi sakın aksatmayın.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileridir ? başlıklı makalemizde Banka kredileri için başvuru, en uygun kredi ve Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.