Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Para Nasıl Biriktirilir ? Para Biriktirme Yolları

18.11.2020
281

PARA NASIL BİRİKTİRİLİR

Bu yazımızda para nasıl biriktirilir tüm etkin yöntemleri sizler için yazacağız. Evin bütçesini siz yönetiyor elinize gelen paranın nasıl birden yok olduğunu anlamıyor ve para biriktirme yolları arıyorsanız, birkaç püf noktası ile sizde ay sonunda birikmiş para sahibi olabilirsiniz.

1- Var Olan Tüm Borçlarınızı Kapatarak Para Nasıl Biriktirilir ?

Borç demek elde hiç para kalmaması demek bir nevi. Para biriktirme yolları eğer yüklü borcu olan biriyseniz öncelikle borcunuzu kapatmalısınız. Yüksek bir geliriniz yoksa , borcunuz varken para biriktirmek çok zordur. Borcu kapatın önünüzü açın.

2-Plan Yaparak Para Nasıl Biriktirilir ?

Para biriktirme yollarını arayan biriyseniz bir not defteri edinin. Aylık gelirinizi, giderinizi, borçlarınızı en ufak harcamalarınızı bile yazın. Harcamalarınızı yazmak farkındalık yaratır. Hepsini görmek kendinizi frenlemeniz için iyi bir yoldur.

3- Kendinize Bir Hedef Koyarak , Nasıl Para Biriktirebilirsiniz ?

Her ay maaşınızı almadan önce kendinize bir hedef koyun. Maaş elinize ulaştığında hedeflediğiniz parayı hemen kenara koyun ve onu yok sayın. O parayı unutmalısınız, yoksa ilk sıkıştığınız da o paraya eliniz gider ve para biriktiremezsiniz.

4- Kötü Alışkanlıklarınızı Bırakarak Para Nasıl Biriktirilir ?

para nasıl biriktirilir

Aylık hesaplandığında sigaraya alkole giden para azımsanmayacak kadar çoktur. Para biriktirmenin yollarından en sağlıklısı bu alışkanlıkları bırakmaktır. Ay sonunda eliniz de kalan paraya siz bile şaşıracaksınız.

5- Harcamalarınızı Sınırlandırarak Para Nasıl Biriktirilir ?

Tatile gitmek, uzun yola çıkmak bilindiği gibi çok masraflıdır. Eğer illa uzaklaşmak istiyorsanız biletinizi aylar öncesinden almak çok ekonomiktir.

6- Kampanyaları Takip Ederek Para Nasıl Biriktirilir ?

Her marketin, mağazanın belirli dönemlerde düzenlediği kampanyaları, indirim günleri vardır. Eğer bir şeye çok ihtiyacınız varsa bu günleri takip edip alacağınız ürünü çok daha uyguna alabilirsiniz.

7- Kaliteye Para Harcayarak Para Biriktirin

Ucuzu almak iyi gibi görünse de para biriktirme yolları arasında kaliteye para vermek çok önemli bir maddedir. Meşhur bir laf vardır halk arasında. ‘Ucuza para verecek kadar zengin değilim’ derler… Ucuz aldığımız şeyin kullanma süresi kısa olacaktır. Kalitesi de düşük olacaktır. Bazen kaliteye para vermek, uzun zaman kullanmak açısından gereklidir ve tasarruf ettirir.

8- Evde Tasarrufa Geçerek Para Biriktirin

Kullanmadığınız odanın ışığını kapatın. Tasarruflu ampul takın. Beyaz eşyalarınızı enerji tasarrufuna uygun olanlardan seçin. Petek temizliği yapın, ısınma kalitesini ve enerji tasarrufunu sağlar. Bunlar ufak tefek şeyler gibi görünse de, total de faturalara olumlu yansır.

Bir önceki yazımız olan Akbank SMS ile kredi başvurusu nasıl yapılır ? başlıklı makalemizde akbank, kredi başvurusu ve nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.