Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Senetle Para Veren Yerler Düşük Sicile Kredi 2018

26.08.2017
812

Acil nakit paraya ihtiyaç duyan kişiler ilk iş olarak bir bankaya başvurur. Ancak! Bankalar kapısını çalan herkese kredi vermiyor. Kredi notu gibi bir kavram mevcut. Kredi notu kişilerin kullandıkları banka ürünlerine ne kadar sadık olduğunun göstergesidir. Kişi borcuna sadık mı? Zamanında ödemelerini yapıyor mu? Bu gibi soruların cevabi kişilerin kredi notunu oluşturuyor. Sonuçta kredi sicili bozuk olan kişilerde bankalardan yardım göremeyince çareyi başka kapılarda arıyor. İstanbul, Ankara, Eskişehir, İzmir, Kocaeli, Bursa, Konya, Adana, İzmir ve Antalya gibi büyük şehirlerde senetle para veren yerler var. Bizlerde bankaların kredi ürünlerinden faydalanamayan kişiler için senetle para verimi gerçekleştiren yerler hakkında araştırma yaptık.

Türkiye’ye bakıldığında senetle para alımı konusu akla geldiğinde hemen tefeci gibi bir cevap alınır. Tabi bankalardan para çekince üzerine bankanın eklediği faizler var, alınan dosya masrafları var. Bankalarda tüketiciye para verirken kendisini düşünüyorsa herkes bu durumdan faydalanır. Sonuçta kimse kimseye karşılıksız borç para vermiyor. Hal böyle iken insanların zor zamanlarından faydalanmak isteyende çok oluyor.

Senetle borç para bulma yöntemleri;

 1. Elinde senedi bulunan kişilerin faktöring şirketler vasıtasıyla senet kırdırması,
 2. Firmalardan alınan krediler,
 3. Döviz büroları ve kuyumcuların imza karşılığında satışları,
 4. Sanal tefeciler
 5. Elektronik eşya alarak paraya çevirme

Senet karşılığında para kazanmayı hedefleyen insanların sayısı oldukça fazla. Hele ki vatandaş zor durumda ise kendisine yüklenecek olan faiz artmakta ve verilen zaman kısılmaktadır. Senetle borç alma gibi bir durumu araştırıyorsanız gerçekten çok zor durumdasınız demektir. Çünkü çıkmaza girmeyen kişiler bu tip yöntemlerin ne kadar çok zararlı olduğunu ve kendisine ne kadar çok para kaybettireceğinin farkındadır. Tabi hayat ne zaman ne olacağını kimse kestiremiyor. Hiç uygun olmasa da kendimizi böyle bir durumun içinde bulabiliyoruz.

Eğer bankalardan olumsuz yanıt aldıysanız bankadan kredi çekemeyenler için kredi veren firmalardan da faydalanabilirsiniz. Buda bir çıkış yöntemidir. Çünkü senet karşılığında borç para veren kişiler en fazla 10000 TL gibi bir rakam sunarlar.

Senetle cep telefonu satan telefoncular

Acil paraya sıkışan kişilerin bir başka durak noktası da senetle cep telefonu satan telefonculardır. Acil nakite ihtiyaç duyan insanlar senetle cep telefonu satan yerlerden pahalı bir cep telefonu alıyor ve telefonun kutusunu açmadan para karşılığında telefoncuya satıyor. Yani senetle alınan cep telefonunun parası nakite çevriliyor. Bu alanda hizmet veren çok fazla cep telefoncu vardır. Ayrıca evkur gibi firmalardan da bu işlem gerçekleştirilebilir. Böyle kurumlar hiçbir ödenek almadan senetle 2 bin TL’lik bir cep telefonunu müşteriye 2 bin 500 TL gibi bir rakamla satar. 24 aylık taahhütlerde de ortalama 105 lira gibi bir rakamla ödenir.

Senetle Para Veren Kuyumcular

Senetle altın alıp bozdurma işlemleri de seçeneklerden bir tanesi. Kişiler kuyumculardan senet karşılığında yüzük, bilezik vb. gibi ziynet eşyalarından alarak sonrasında bir başka kuyumcudan bozduruyor ve senedi paraya çeviriyor. Her kuyumcu için bu işlem olası değil, ancak tezgah altı işlemler olarak adlandırabiliriz.

Senetle para veren bankalar

Senetle Para Veren Yerler Düşük Sicile Kredi 2018

Zaten borç tabiri caizse gırtlağa dayandıysa üzerine birde senetle para alımı işine girmenizi yeni bir borca daha kapınızı açmanızı asla önermiyoruz. Ancak senetle borç para alımından başka çaresi olmayan kişiler için ihtimallerden biri de senetle para veren bankalar. Güncel olarak bu yıl yürürlüğe girmiş bir sicil affı yasası mevcut. Bu haktan yararlanmak için hangi banka ürünü sicilinizi bozuyorsa yapılandırma isteğinizi 6 ay içerisinde bankaya bildirmeniz gerekiyor.

Bireysel kredi veren faktöringler

Türkiye’de bireysel kredi veren faktöringler mevcuttur. Bu faktöring şirketlerin sayısı 61 olmakla birlikte BBDK’ya kayıtlıdırlar. Bu firmalar arasında en çok öne çıkan markalar;

 • Fiba Faktöring
 • Şeker Faktöring
 • Creditwest Faktöring
 • Yapı Kredi Faktöring örnek verilebilir.

Borç Para Veren Zenginler

Eğer vatandaşlar aradığı para desteğini bankalarda bulamazsa çareyi borç para veren zenginlerde ve iş adamlarında arıyor. Ancak bu arayışın biraz boşa olduğunu söylemek mümkün. Çünkü büyük illerdeki iş adamları böyle bir hizmete ihtimal bile vermiyor.

Bir önceki yazımız olan Havale (EFT) Kaç Saatte Hesaba Geçer 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar
 1. Murat dedi ki:

  Bir reklam ajansında çalışıyorum. Düzenli gelirim var. 80.000 gibi bir meblağa ihtiyacım var. 2 ay sonra komple geri ödeyeceğim. Yardımcı olabilir misiniz? Tel:05464176321. Mail: gulen.deniz@yahoo.com

  1. admin dedi ki:

   Biz Kredi Yada Para Vermiyoruz? Sitemizde Sadece Bilgi Vermek Amaçlı Kurulmuştur.

 2. Murat dedi ki:

  Bir reklam ajansında çalışıyorum. Düzenli gelirim var. Bazen proje bazında yüksek gelir elde ediyorum.
  Sağlık harcamalarım yüzünden 80.000 gibi bir meblağa ihtiyacım var. 2 ay sonra komple geri ödeyeceğim.
  Yardımcı olabilir misiniz? Tel:05464176321. Mail: gulen.deniz@yahoo.com

 3. İsmet dedi ki:

  Krediye ihtiyacım var acil

  1. admin dedi ki:

   biz kredi imkanı sağlamıyoruz sitemiz sadece finans ve krediler hakkında detaylı bilgi vermektedir. isterseniz krediler kategorimizi inceleyerek nasıl bankalardan kredi çekebilirsiniz öğrenebilirsiniz