Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Tamamına Kredili Araba (2021 Model)

24.02.2020
935

Tamamına Kredili Araba Nasıl Alınır?

Arabanın tamamına kredi veren oto galerin yanı sıra ihtiyaç kredisi başlığı altında bankalardan da kredi alabilirsiniz. Çoğunlukla sıfır araçları kapsayan banka kredileri düşük meblağlı araçların tamamı için kredi verebilmektedir. Oto galerilerde ise yine düşük meblağlı olmak üzere ikinci el araçlar içinde kredi alabilirsiniz. Araç yaşı, kilometresi ve fiyatı gibi unsurlar araç için alınacak kredi miktarını belirlemektedir.

Tamamına Kredili Araç Satışı 2021

Tamamına kredili araç satışı yapan birçok galeri bulunmaktadır. Özellikle büyük şehirlerde sıklıkla tercih edilen bir ödeme yöntemidir. Bu sebeple İstanbul ve Ankara gibi illerde tamamına kredili araç satan galeri sayısı bir hayli fazladır. Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları kurlara bağlı olmak üzere yükselmekte ya da sabit kalmaktadır. Kur farklılıkları içinde bulunduğumuz bu dönemde sürekli değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple araç satın alacak kişiler kredili satış yapan galerilere yönelerek faiz oranlarından muaf olmaya çalışmaktadır. Tamamına kredili araçlar ile her gelir grubundan insan araç sahibi olabilmektedir.

Tamamına Kredili Ticari Araçlar

2020 yılında yapılan kampanyalar sonrasında tamamına kredili araç kategorisi ticari araçlarda alınarak imkan sağlandı. Yapmanız gereken işlemler ise çok basit, banka sicili temiz olan her vatandaş hem binek otomobillerde hemde ticari otomobillerde kredi çekme imkanı doğmaktadır. İster alacağınız aracın belirli bir kısmına kredi çekiniz, isterseniz tamamına kredi çekiniz seçim sizindir.

Arabanın Tamamına Kredi Veren Galeriler

Arabanın tamamına kredi veren birçok galeri bulunmaktadır. Bu galerin büyük bir çoğunluğu Adana, Ankara, İstanbul, Mersin ve Antep’te bulunmaktadır. Araç satın alırken özellikle ikinci el alınacak ise büyük ve kurumsal galerilerin tercih edilmesi diğer yerlere nazaran daha iyi olacaktır. Tamamına kredili araba veren galerileri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Peşinatsızaraba.com: Pesinatsizaraba.com adresi üzerinden birçok galeri peşinatsız araç satışı gerçekleştirmektedir. Sitede sadece galeriler değil direkt olarak araç sahipleri de satış ilanı açabilmektedir.
  • Otoshops: Otoshops, ikinci el araç alacak kişilere kredi imkânı sunan bir galeridir. Araçlara sadece kredi vermez aynı zamanda sigorta işlemlerini de Otoshops halleder. Kredi başvurusunu Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız ile yapabilir ve ne kadar kredi alacağınızı sorgulayabilirsiniz. Otoshops, 12 yaşında ve 12 yaşını geçmemiş araçlara kredi vermektedir. Ayrıca verdiği krediye 48 aya kadar vade yapmaktadır. Otoshops el aracın tamamına kredi veren nadir galerilerden biridir.
  • Renault: Renault Finans ile almak istediğiniz aracın fiyatına bağlı olarak yüzde yüzüne ya da yarısına kredi verilmektedir. Aylık gelir durumunuza uygun olarak belirlenen geri ödeme koşulları ile Renault sıfır araçlarına kredi imkânı sunarak müşterilerini rahatlatmaktadır. Renault bu kredi için Akbank, İş Bankası ve Garanti Bankası ile protokol imzalamıştır. Maksimum 100 bin Türk Lirasına kadar kredi imkânı sunmaktadır.

Araba Almak İçin Hangi Kredi Çekilmeli ?

Tamamına Kredili Araba

Kredili araç almak isteyen vatandaşlara çoğu banka tarafından iki seçenek sunulmaktadır. Bu kredi seçenekleri taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi olarak 2 ayrı gruba ayrılmaktadır. Taşıt kredisi almak için bazı kurallar koyulmuştur. Taşıt kredisi için geçerli olan kurallar şu şekildedir;

  • En fazla 48 aya kadar vade yaptırılabilir.
  • Araç fiyatı 50 bin Türk Lirasına kadar ise kredinin %70’ini alabilirsiniz.
  • Araç kredisi alındığı zaman banka aracı rehin olarak göstermektedir. Bu durumda kredi için geri ödeme yapmayan kişilerin aracını banka rehin almaktadır. Borç kapatılmadığı sürece banka aracı hak sahibine teslim etmeyecektir.

İhtiyaç kredisi adı altında kredi alıp bu parayı araç satın almada kullanacak olan kişiler içinde bazı koşullar sunulmuştur. Bu koşulları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • En fazla 48 aylık bir vade yaptırılmaktadır.
  • Kredi miktarı ise araç fiyatının yüzdesine göre değil, alıcı kişinin kredi puanı ve gelir durumuna göre belirlenmektedir. Geri ödeyebileceğini kanıtlaması durumunda tamamına kredili araba satın alabilmektedir.

İhtiyaç kredisi alındığı zaman ise aracın üzerine rehin koyulmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Peşinatsız İkinci El Araba Veren Yerler (GÜNCEL) 2021 başlıklı makalemizde Galeriden Senetle İkinci El Araba, İkinci el taksitli araba satışı ve Peşinatsız taksitle araba veren galeriler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar