Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Tamamına Kredili Araba Veren Galeriler

06.09.2018
714

Tamamına kredili araba almak isteyen kişilere birçok galeri uygun ödeme koşulları sunmaktadır. Tamamına kredili araba satışı yapan galeriler ile her kesimden insan araba sahibi olabilmektedir. Son dönemde kredili ve senetli araba satışı yapan galerilere büyük bir rağbet gösterilmektedir. Ayrıca günümüzde ikinci el araba satışları da artmıştır. Senet ya da kredi ile alınan araçların ödeme koşulları daha uygun olduğu için vatandaşlar tarafından bir hayli tercih edilmektedir.

Tamamına Kredi ile Araç Almak

Tamamına kredi ile araç almak isteyen kişiler için birçok seçenek sunulmaktadır. Özellikle internetin gün geçtikçe daha sık kullanılması ile birçok galeri de internet sitelerinde satış yapmaya başlamışlardır. Tamamına kredili araba Ankara, Adana, İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlerde satış tekniği olarak uygulanan bir pazarlama yöntemidir. Nüfus yoğunluğu fazla olan bu illerde tamamına kredili araç satan galeri sayısı artış göstermeye devam etmektedir. Konya, Kocaeli ve Bursa gibi illerde de bu galerilerin sayısı artmaya başlamıştır. Bazı galeriler yüzde yüz otomobil kredisi vererek müşteri taleplerini karşılamaya çalışmaktadırlar.

Tamamına Kredili İkinci El Araç Satan Galeriler

2018 yılında ikinci el araba satışları geçtiğimiz yıllara göre artmıştır ve birçok galeri de bu talebi karşılamak üzere kampanyalar yapmaya başlamıştır. İkinci el araç satan galeriler senetli ya da kredili olarak çalışmaktadır. Birçoğu yüzde yüz yani tamamına kredi uygulamaktadır. 2. el aracın tamamına kredi veren galerileri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Wowwo: Wowwo bir internet sitesidir ve ikinci el araç satışı yapmaktadır. Ülkemizde bir hayli kullanıcısı olan Wowwo peşinatsız ve kefilsiz ikinci el araba satışı yaparak müşterilerine uygun satış koşulları sunmaktadır. Wowwo krediden ziyade senet ile satış gerçekleştirmektedir. Aracınızı almadan önce yerinde görme imkânı ve deneme sürüşü de sunmaktadır.
 • com internet sitesinde araç sahipleri herhangi bir aracı ve komisyon olmadan arabalarının satışını gerçekleştirmektedir. Senetle, kredi ile ya da peşin bir şekilde araba satışı yapılan sahibinden.com’da araç portföyü oldukça fazladır. Piyasanın daha altından fiyatlar ile satış yapıldığı için araba almak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca maksimum verebileceğiniz fiyatı girerek, gelirinize göre araç bulabilirsiniz.
 • com sitesinde de araç satışı yapılmaktadır. Peşinatsız taksitle araba veren galerilere arabam.com üzerinden ulaşabilir ve istediğiniz modelde arabayı arabam.com üzerinden bulabilirsiniz. Araçlar için deneme sürüşü, yerinde inceleme ve sorgulama da yapılmaktadır. Arabam.com üzerinden hem ikinci el araçların hem de sıfır araçların satışı yapılmaktadır. Minivan, panelvan, arazi, ticari, modifiyeli, klasik ve elektrikli olmak üzere 14 kategoride araba satışı yapılmaktadır. Dilerseniz araba türünü dilerseniz de araba markasını seçerek kolayca istediğiniz araca ulaşabilirsiniz.

Araba Alımlarında Kredi Veren Bankalar

Alınmak istenen aracın türüne göre kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bu bankaların çoğu ticari araçlara kredi vermektedir. Tamamına kredi veren bankalar olduğu gibi sadece bir kısmını karşılayan bankalar da bulunmaktadır. İkinci el araçlar için kredi veren banka sayısı oldukça azdır ve çoğunlukla sıfır araçların tamamına kredi verilmektedir. Araç bedelinin tamamına kredi veren bankalar bu krediyi, ihtiyaç kredisi adı altında vermektedir. Aracın tamamına kredi almak isteyen kişilerin gelir durumu ve kredi puanlarının iyi olması gerekmektedir. Aracın tamamına ihtiyaç kredisi veren bankaları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Vakıf Bankası
 • Garanti Bankası
 • Türkiye İş Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Yapı Kredi Bankası
 • Türk Ekonomi Bankası (TEB)
 • Odeabank
 • QNB Finans Bankası
 • ING Bank ikinci el araçların yüzde yüzüne ihtiyaç kredisi vermektedir.

Bir önceki yazımız olan Vatan Bilgisayar’dan Odeabank İle Telefon Nasıl Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar