Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Trafik Cezası Nasıl Ödenir ? Araç Trafik Cezası Ödeme

18.11.2020
286

Araç Trafik Cezalarını Ödeme

Devletimizin araç sahiplerine sunduğu en büyük kolaylıklardan biri olan internet vergi dairesi ile araç cezalarını ve vergi borçlarını ödemek sadece birkaç dakikanızı alıyor. Sahip olduğunuz kredi kartı vasıtasıyla taksit avantajlarından da yararlanarak aracınızın vergi borcunu ve trafik cezalarını ödemek istiyorsanız bu yazımızda yer alan işlemleri yerine getirmeniz yeterli olacaktır. Sadece birkaç dakikanızı ayırdığınızda aracınıza dair tüm bilgilere ulaşabileceğiniz bu sistem tamamen devlet tarafından kontrol edilmektedir.

İnternet Vergi Dairesi

Kısaca internet vergi dairesi olarak da bilinen bu site özellikle araç sahiplerinin motorlu taşıtlar vergisini kolaylıkla ödeyebilmeleri için tasarlanmıştır. Vergi borcunun yanında aracınıza ait olan güncel ya da geçmiş döneme ait trafik cezalarını da kontrol edip ödeyebileceğiniz bu sisteme giriş yapmak için ruhsatınızda bulunan bazı bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır. İlgili aracın plaka bilgisi, araç tescil tarihi, araç sahibinin TC kimlik numarası ve vergi numarası gibi bilgilerin eksiksiz ve doğru şekilde girilmesi durumunda açılan sistemde aracınızın vergi borçlarını, trafik cezalarını ve şimdiye dek gerçekleştirdiğiniz ceza yatırma geçmişini kolaylıkla takip edebilirsiniz. Üst kısımda yer alan sekmelerden trafik cezasını seçmeniz durumunda araç trafik cezası bilgileri ekranınıza gelecektir.

Ödemek Çok Kolay

Trafik cezanızı size resmi olarak tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içerisinde ödeyip erken ödeme indirimi olarak anılan %25’lik indirimden faydalanmanın en mantıklı yolu olan kredi kartı ile trafik cezası ödeme işleminde sisteme girdikten sonra kredi kartı ile trafik cezası öde butonuna basılmalıdır.
– Bu noktadan sonra karşımıza çıkacak ekranda sahip olduğumuz aktif kredi kartına ait bilgiler istenecektir.
– Kredi kartının ön yüzünde yerleşke edilmiş 16 hanelik numarası, kartın arka kısmında yer alan son üç hanelik güvenlik kodu, kartın ön alt tarafında bulunan son kullanım tarihi gibi bilgiler girildikten ardından açılan ekranda cep telefonunuza gelen kodu 180 saniye içerisinde girmeniz istenmektedir.

– 180 saniyeden sonra girilen kodlarda kod kabul edilmemekte ve ödeme işlemi başarısız olarak sonuçlanmaktadır.
– İnternet vergi dairesi ile araç cezalarını ödemenin bir diğer artısı da araç cezalarını ve motorlu taşıtlar vergisini öderken normalde elde edilemeyen kredi kartına taksit imkânının rahatlıkla sunuluyor olmasıdır.
– Kartınıza yaptıracağınız taksit ile trafik cezanızı ya da motorlu taşıtlar verginizi kolayca ödeyebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Akbank SMS ile kredi başvurusu nasıl yapılır ? başlıklı makalemizde akbank, kredi başvurusu ve nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.