Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Ücretsiz İzine Çıkarılan İşçilere Müjdeli Haber Geldi

08.04.2020
305

Maliye Bakanı Berat Albayrak Ücretsiz İzine Çıkarılan Çalışanlara Müjde Verirken Esnaf için Yapılan ve Yapılacak Desteklerden Bahsetti. Esnaf kredileri ve maaş destekleri için tarih verdi.

Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ücretiz izine çıkarılan işçiler için Maaş desteğinde bulunulacağını açıkladı.

Bakan albayrak ülkemizin içinde bulunduğu virüs salgını sebebi ile ücretsiz izine çıkarılan işçilerin maaş desteğinden yararlanabileceğini söyledi.
Geliri 5000 TL altında olan ailelere özel gıda yardım desteğide başlatılacağı müjdesini verirken bu destek paketi için 4 milyon kişinin başvuru yaptığını ekledi.Ödemeler bu hafta başlayacak dedi.

DÖRT BUÇUK MİLYON AİLE YARDIM ALACAK

Daha önce açıklaması yapılmış olan dar gelirli ve hiç geliri olmayan aileler için aile başına 1000 tl ödemeleri geçen hafta ödenmeye başlanmıştı. Toplamda 2 milyon 100 bin aile bu kapsamda ödemelerini PTT yolu ile alıyorlar.
İçerisinde bulunduğumuz virüs dönemi münasebeti ile bu olumsuz şartlardan etkilenen 2 milyon 300 bin aileye de harici olarak bu yardımı yapacağız dedi.
Yaklaşık olarak 4 buçuk milyon aile bu yardımlardan faydalanacaktır.

GIDA DESTEĞİ ÖDEMELERİ NE ZAMAN BAŞLIYOR

Ücretsiz izine çıkarılan çalışanların akibetleri için ; hiç merak etmesinler ödemelere hemen başlıyoruz.
Ayrıca iş yeri sahipleri için Halkbankası devreye girdi ve esnaf için destek verilecektir dedi.
Hafta başı itibari ile bankaya kredi başvurusu yapan esnaf sayısı 180 bin
46 bin esnafımız ise Halkbank paraf kredi için başvuruda bulunmuştur.
100 bin üzerinde esnafımız 25 bin tl çeşitli kredi paketlerine başvuru yapmıştır.
Ortalama 30 bin esnafımız 25 bin tl lik ayrıca ticari kart başvurusunda bulunulmuştur.
Tüm ihtiyaçların kısa süre içerisinde hızlı bir şekilde giderileceğini belirten albayrak 50 bin civarı firmanın işe devam desteğine başvuruda bulunduğunu belirtti.

Hafta başının ilk gün bitiminde 20 binden fazla esnafa toplamda 20 milyar tl lik kredi ödemesi yapıldı.
Ödemesi yapılan firmaların büyük kısmını kobiler oluşturdu. Tüm esnafın ve ihtiyaçlıların isteklerini yakından takip ettiğini belirten albayrak hızlı ve güvenli bir şekilde ödemelerin devam edeceğini belirtti.

Bir önceki yazımız olan Akbank SMS ile kredi başvurusu nasıl yapılır ? başlıklı makalemizde akbank, kredi başvurusu ve nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.