Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Yapı Kredi Eğitim Kredisi 2019

02.10.2018
469

Yapı Kredi öğrenci kredisini eğitim alacak kişilere uygun faiz ve geri ödeme seçenekleri ile müşterilerine sunmaktadır. Yapı Kredi öğrenci kredisi vatandaşlar tarafından sıklıkla tercih edilen bir kredi türüdür. 48 aya varan vade seçeneği ile kredi alan vatandaşları sıkmayan bir ödeme süresi sunmaktadır. Öğrenci kredisi almak için gerekli şartlar arasında bir kurumda eğitim görüyor olmak ve düzenli gelirin bulunması yer almaktadır.

Yapı Kredi Öğrenci Kredisi Nedir?

Yapı Kredi öğrenci kredisi öğrencilere ve eğitim görecek olan kişilere verilen bir kredi türüdür. İhtiyaç kredisi olarak verilen öğrenci kredisi düşük faiz oranları ve uzun vadesi ile dikkat çeken ve sıkça tercih edilen bir kredi türüdür. Türkiye’de birçok bankada verilen öğrenci kredisi Yapı Kredi tarafından da verilmeye başlanmıştır. 50 bin Türk Lirasına kadar kredi imkânı sunan Yapı Kredi, eğitim kredisi alacak kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Öğrenci kredisi, eğitim gören kişilerin maddi yükümlülüğünü rahatlatmak ve eğitime katkıda bulunmak amacı ile verilen bir kredi türüdür.

Yapı Kredi Öğrenci Kredisi Miktarı

Yapı Kredi eğitim kredisinin faiz oranları diğer kredi çeşitlerine göre oldukça uygundur. 50 bin Türk Lirası kadar eğitim kredisi veren Yapı Kredi 48 aylık vade imkânını da müşterilerine sunmaktadır. 50 bin Türk Lirası eğitim kredisi veren Yapı ve Kredi Bankasının önemsediği ilk şart kredi notudur. Kredi notu yüksek olan kişilere 50 bin Türk Lirasına kadar öğrenci kredisi vermektedir.

Yapı Kredi Eğitim Kredisi Başvuru

Yapı ve Kredi Bankası Eğitim Kredisi başvurusu birçok kanaldan yapılabilmektedir. Eğitim kredisi için şubeye gitme zorunluluğu bulunmayan Yapı Kredi Bankasında birçok kanal aracılığı ile başvuru yapabilirsiniz. Yapı Kredi eğitim kredisi başvuru kanallarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • SMS,
 • İnternet şubesi,
 • Mobil şube
 • Müşteri iletişim merkezi
 • Yapı Kredi Bankası ATM’lerinden
 • Yapı kredi hemen başvur seçenekleri ile kredinize başvuru yapabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız ile yaptığınız başvurularda hızlı bir şekilde kredi notunuz araştırılacak ve duruma göre krediniz onaylanacaktır. Krediniz onaylandıktan sonra Yapı Kredi Bankası şubesine giderek evrak teslimi yapmanız gerekmektedir.

Yapı Kredi Eğitim Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Yapı Kredi öğrenci kredisi başvurusu sırasında bazı evraklar istenmektedir. Bu evraklar aracılığı ile kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Kredi başvurusunda gereken evrakları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik fotokopisi ya da vatandaşlık numarasını gösteren pasaport veya ehliyet
 • Gelir belgesini gösteren belge. Eğer başvuru sahibinin düzenli bir geliri yok ise ipotek ya da kefil göstererek başvuru yapabilir. Bunun yanı sıra ebeveyni tarafından başvuru yapılacak ise ebeveyninin gelir durumu gösteren belge gerekmektedir.
 • Çalışıldığını gösteren belge. Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet dökümü ya da iş yerinden alınacak çalışıldığını gösteren imzalı belge.
 • Eğitim kurumuna kayıtlı olunduğunu gösteren kayıt belgesi
 • Eğitim kurumunun istediği miktarı belirten makbuz ya da fatura başvurusu sırasında sunulacak evraklar arasında yer almaktadır.

Yapı Kredi Eğitim Kredisi Şartları

Yapı Kredi’nin sunduğu bireysel krediler arasında eğitim kredisi de yer almaktadır. Eğitim kredisi miktarı 50 bin Türk Lirası olup 48 aylık vade ile verilmektedir. Yapı Kredi eğitim kredisi vermek için bazı şartlar öne sürmüştür. Bu şartları yerine getiren kişiler kredi başvurusu yapabilmektedir. Kredi şartlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • 18 yaşını tamamlamış olmak
 • Düzenli bir gelire sahip olmak
 • Bir eğitim kurumuna kayıtlı olmak ve kanıtlamak
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Yüksek kredi notuna sahip olmak

Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Kredi Kartı 05 Hata Kodu Nedir? Çözümü Nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.