Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma 2020

20.01.2020
964

Bankacılık faaliyetleri yaşamımızı kolaylaştırdığı gibi bize zor zamanlarda yaşatabiliyor. Birçok kişinin karşılaştığı belki de en büyük sorunlardan bir tanesi, müşteri hizmetlerine bağlanma sorunudur. Biz bu yazımızda sizlere, Yapı Kredi müşteri hizmetlerine direk bağlanma konusundan bahsedeceğiz.

Herkesin başına mutlaka gelmiştir. Bankacılık işlemleri ile ilgili bir sorun yaşadığınızda ve müşteri hizmetlerine ulaşmak istediğinizde, karşınıza birçok menü ve birçok numara çıkar. Büyük bir hevesle başladığımız telefon görüşmesi, sabrımızı sınamaya doğru gitmeye başlar. Menüde bize verilen numaraları tuşladıkça karşımıza bir yenisi çıkar. En sonunda birçoğumuz pes ederiz ve telefonu kapatırız. Bu manzara eminim hepinize tanıdık gelmiştir.

Evet, çoğu zaman müşteri hizmetlerine bağlanamadan dakikalar geçirdiğimiz telefon görüşmesi bizler için tam bir hayal kırıklığına dönüşür. Artık müşteri hizmetlerine bağlanmak için strese girmeniz gerek yok! Aşağıda vereceğimiz bilgiler ile Yapı Kredi müşteri hizmetlerine direk bağlanma işlemini kolayca yapabileceksiniz.

Yapı Kredi müşteri hizmetlerine direk bağlanma en kolay yol!

444 0 444 veya 0850 222 0444 telefon numaraları, Yapı Kredi bankasının bankacılık işlemlerini yapmanız için aramanız gereken numaralarıdır. Öncelikle bu telefon numaralarını aradığınıza karşınıza çıkacak menülerden bahsedeceğiz. Böylelikle daha kolay işlem yapabileceksiniz. Daha sonrasında ise müşteri temsilcisine bağlanabilmeniz için gereken numaraların ne olduğundan bahsedeceğiz. Böylelikle kolay ve kısa yoldan, müşteri temsilcisine bağlanabileceksiniz. Yapı kredi müşteri temsilcisine direk bağlanmak için 2 ve 0 tuşlarını kullanabilirsiniz

TIKAL ARA : 0850 222 0 444

Yukarıdaki telefon numaralarını aradığınızda, karşınıza sesli yanıt sistemi çıkacaktır. Sırasıyla;

0 – Kayıp çalıntı işlemleri,

1 – Kredi kartı işlemleri,

2 – Bankacılık işlemleri,

3- Şifre işlemleri

İlk aradığınızda sesli yanıt sistemi sizden T.C kimlik numarası istiyor. Tabi ki bu bahsettiğimiz konu, banka müşterisi olmayanlar içindir. Banka müşterisi olanlar için ise hesap numarası ve telefon gibi bilgileri girmek gerekiyor. Eğer banka müşterisi iseniz doğrudan alt menülerden sesli yanıt sistemini dinlemeye başlayabilirsiniz.

Kredi kartı işlemleri menüsü

Bu menünün de alt işlemleri olduğu için burada bahsetmeyi uygun gördük. Bu menüde yer alan numaraların sonunda da size vereceğimiz müşteri temsilcisi numarası ile kredi kartı işlemleri hakkında, müşteri temsilcisi ile görüşebilirsiniz. Sırasıyla;

1 – Son ekstre bilgileri, ödemeler, ekstre talebi gibi işlemler,

2 – Kredi kartı limiti, güncel bakiye gibi bilgiler,

3 – Kredi kartı talebinde bulunmuşsanız, kurye aşamasındaki kartınızın durumu,

4 – Kredi kartınızın özelliği olan Paro Puan özelliğinin aktif edilmesi,

5 – Ön Ödemeli kredi kart işlemleri,

6 – Kredi kartınıza ek kart istiyorsanız talep etmek için,

7 – Kredi kartınızla internet üzerinden de alışveriş yapmak için,

0 – Müşteri temsilcisine bağlanmak için,

Numaralarını tuşlamanız yeterli olacaktır.

Bankacılık İşlemleri için…

Sesli yanıt sistemindeki ana menüden 2 numarasını tuşladığınızda sırasıyla;

1 – Vadesiz hesap bilgilerinize ulaşmak için,

2 – Yatırım araçları, hisse senedi alım işlemleri ve piyasa verileri hakkında bilgi edinmek için,

3 – Para transfer işlemleri ve fatura ödeme işlemleri için,

4 – Vadeli ya da vadesiz kartınızın kurye işlemleri için,

5 – Vadeli ya da vadesiz banka kartınız ile internet üzerinden alışveriş yetkilendirme işlemleriniz için,

0 – Müşteri temsilcisine bağlanmak için,

Numaralarını tuşlamanız gerekecektir.

Görüldüğü üzere ana menüden 1 numarasını ve 0 numarasını tuşlayarak, kredi kartı işlemleri için doğrudan müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz.

Ana menüden 2 numarasını ve 0 numarasını tuşlayarak, bankacılık işlemleri için doğrudan müşteri temsilcisi ile görüşebilirsiniz.

Yapı Kredi müşteri hizmetlerine direk bağlanma hakkında verdiğimiz bilgiler, umarız açıklayıcı olmuştur.

Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Kredi Kartı 05 Hata Kodu Nedir? Çözümü Nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar