Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Yapı Kredi Müşteri Temsilcisine Nasıl Bağlanılır?

27.12.2019
401

Bireysel Müşteri Hizmetleri

Bireysel İletişim Merkezi, Yapı Kredi müşteri temsilcisine yalnızca Bireysel Bankacılık hizmetleri için bağlanabileceğiniz iletişim merkezidir. Şubeye gitmeye gerek duymadan tüm Bireysel Bankacılık hizmetlerini telefon üzerinden halledebilmek için 444 0 444 ve 0850 222 0 444 numarasıyla iletişime geçebilirsiniz. Bu numara Türkiye’nin her yerinden ulaşım sağlanabilecek olan numaradır. Yurtdışından arayacak olan bireysel müşteriler ise numaranın başına +90 ekleyerek iletişime geçebilir. Bu numaralar üzerinden tüm Yapı Kredi müşterileri kart, hesap, kredi gibi bankacılık konularında 7 gün 24 saat hizmet alabilir.

Sesli Yanıt Sistemiyle Müşteri Hizmetlerine Bağlanma 

Müşteri hizmetlerin bağlanmak için 2 seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler:

  • Sesli Yanıt Sistemi
  • Ses Tanıma Sistemi

Sesli Yanıt Sistemi, 444 0 444 ve 0850 222 0 444 numaralarını aradığınız zaman karşılaşacağınız ilk iletişim sistemidir. Bu sistem sayesinde hesaplar ve kartlar hakkında her türlü bilgi alabilir, kredi kartı işlemlerini gerçekleştirebilir, hesaplar arası para aktarımı gibi birçok bankacılık işlemini yapabilirsiniz. Sesli Yanıt Sistemi ile 7 gün 24 saat döviz, borsa, repo gibi konularda da bilgi alabilirsiniz.

Ses Tanıma Hizmeti sayesinde de kolayca ve hızlıca müşteri hizmetlerine ulaşabilir, gerçek zamanlı olarak hisse senetleri fiyatları, gerçek zamanlı döviz kurları ve yatırım fonları, repo faiz oranları, vadeli mevduat faiz oranları gibi konularda hizmet alabilirsiniz.

Kurumsal Müşteri Hizmetleri

Yapı Kredi Kurumsal İletişim Merkezi, kurumsal firmaların ya da kurumsal çalışanlara sahip işverenlerin 7 gün 24 saat telefon ile ulaşabileceği müşteri hizmetleridir. Kurumsal Müşteri Hizmetlerine ulaşabilmek için 444 0 448 ve 0850 222 0 448 numaraları ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Bu numara Türkiye’nin her yerinden ulaşıma açık olan numaradır ve Türkiye dışından arayacak olan kurumsal müşteriler numaraların başına +90 eklemelidir. Yapı Kredi Kurumsal Müşteri İletişim Merkezini aradığınız zaman Kurumsal konularda alanında uzman müşteri temsilcilerine bağlanırsınız ve tüm kurumsal bankacılık işlemlerinizi telefon şubesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Kurumsallar, firma sahipleri ya da iş verenler bu telefon numarası üzerinden yalnızca kendileri için değil, aynı zamanda firma çalışanları için de işlem yapabilirler.

Kurumsal Müşteri Hizmetlerine Başvurma

Kurumsal Müşteri Hizmetleri başvuru işlemleri şirket yetkilisi ya da kurumsal iş yerinin yetkilisi tarafından yapılmalıdır. Hem iş yeri için hem de firma çalışanları için yalnızca yetkililer başvuru yapabilir. Başvurular, kurumun çalıştığı şubelere yapılmaktadır. Firma yetkilisi kendi istediği ve seçtiği limitlerde ve verdiği yetkilerde işlem yapabilmektedir. Ayrıca yetkilendirdiği kişiler de aynı hesap için Kurumsal İletişim Merkezi üzerinde işlem yapabilir.

Müşteri Hizmetlerine Bağlanmak İçin Şifre

Müşteri İletişim Merkezi için şifre almanız gerekmektedir. Bu şifre Tek Şifre adı verilen, güvenli giriş sağlayan bir şifredir. İnternet Şubesi ve Mobil Şube gibi kanallar üzerinden Şifre Al ya da Şifremi Unuttum seçeneklerine tıklayarak şifre alabilirsiniz. Şifre işlemleri İnternet Şubesi, Mobil Şube, Mobil Uygulama, ATM’ler, Şubeler ve Müşteri İletişim Merkezi üzerinden yapılabilmektedir.

Yapı Kredi Whatsapp Müşteri İletişim Merkezi

Yapı Kredi Whatsapp üzerinden de müşterilerine destek vermeye ve hizmet vermeye başlamıştır. Yapı Kredi müşteri temsilcisine bağlanmak için artık oldukça kolay bir şekilde Whatsapp hattını tercih edebilirsiniz. 0850 222 0 444 Müşteri İletişim Merkezi numarası Whatsapp üzerinden de hizmet alabileceğiniz iletişim numarasıdır. Bu numarayı telefonunuzun rehberine kaydettikten sonra hemen Whatsapp üzerinden Müşteri Temsilcisine ulaşabilir, her türlü talep, şikayet, öneri ve bildirilerinizi direkt olarak mobil cihazınız üzerinden müşteri temsilcisine iletebilirsiniz. Bu şekilde iletişim kurmak için internet bağlantısı olan bir akıllı cihazınızın olması ve cihazda Whatsapp uygulaması olması yeterlidir.

Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Kredi Kartı 05 Hata Kodu Nedir? Çözümü Nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.