Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

11.10.2018
498

Ziraat Bankası’ndan eğitim kredisi alarak tüm okul, kurs, dershane ya da üniversite gibi eğitim masraflarının finansmanı sağlanabilmektedir. Ders çalışmak sizden, ihtiyaçlarınızı karşılamak bizden sloganıyla sunulan eğitim kredisinde 36 aya varan vade seçenekleri sunulmakta ve bu sayede öğrencilerin gelecekleri için ara vermeden her alanda eğitim alabilmesi sağlanmaktadır. Banka eğitim kredisi ürününü bireysel ihtiyaç kredisi başlığı altında sunar. https://www.ziraatbank.com.tr/tr/hesaplama-araclari/kredi-hesaplama/tuketici-kredisi adresi üzerinden çekilmek istenen tutara göre vade sayısı belirlenip, aylık taksit tutarının ne kadar olacağı hızlı bir şekilde öğrenilebilmektedir.

Öğrenci ihtiyaç kredisi başlığında sunulan Ziraat Bankası eğitim kredisi için başvurular, yalnızca banka şubeleri üzerinden yapılabilmektedir. Başvuru esnasında banka birtakım belgeler talep eder. İstenen gerekli belgelerle birlikte banka şubelerine başvuru yapılması başvuru sürecinin hızlanmasını sağlar.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi İçin Gerekli Olan Belgeler

Ziraat Bankası’ndan eğitim kredisi kullanmak isteyen kişilerin öğrenci kredi başvurusu esnasında yanında bulundurması gereken belgeler;

 • Öğrenci ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunacak kişiye ait T.C kimlik numarasının bulunduğu kimlik, sürücü belgesi ya da pasaport fotokopisi,
 • Doldurulmuş halde kredi başvuru formu,
 • Başvuru yapacak kişiye ait ya da kefil gösterilecek kişinin gelir belgesi,
 • Eğitim masraflarını belgeleyen faturalar ya da proforma faturalar, şeklindedir.

Proforma fatura, alınan hizmet bedelini gösteren faturaya verilen addır. Fatura üzerinde sadece ödenecek masrafı gösteren bedel yer alır. Herhangi yasal bir yaptırımı yoktur. Bir kurum ya da kuruluştan alınacak olan hizmetin teklif fiyatı olarak geçer.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Özellikleri

Öğrenciye ihtiyaç kredisi veren bankalar içinden Ziraat Bankası’ndan eğitim kredisi kullanılmak istendiğinde, alınacak kredinin özellikleri şu şekilde olmaktadır:

 • Kredi, ihtiyaç kredisi başlığı altında sunulmaktadır. Kurs, dershane ya da okul gibi eğitim masrafları için ürün kullanılabilir.
 • Eğitim kredisi için en çok 36 aya varan vade imkanı tanınmaktadır.
 • Kredi için uygulanan aylık faiz oranı % 1.96 olmaktadır.
 • Öğrencilerin bu krediden yararlanabilmesi için kefil ya da teminat göstermeleri şart koşulmuştur.
 • KKDF olarak aylık faiz miktarının % 15’i alınır.
 • Aylık faiz tutarının % 5’i ise BSMV olarak alınmaktadır.
 • Çekilmek istenen kredi tutarının binde beşi de kredi tahsis ücreti olarak alınır.
 • Kredide bireysel hayat sigortası yaptırılması zorunlu tutulmaktadır.
 • 35 yaşının üzerindeki kişiler 20 bin TL üzerinde eğitim kredisi çekmek istediğinde, yaklaşık 50 TL hayat sigortası prim ücreti öder.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisinden Kimler Yararlanabilir?

Ziraat kredi ürünlerinden eğitim kredisi başlığında kredi çekebilen kişiler şu şekilde olmaktadır:

 • Eğitim masraflarının karşılanmasına yönelik sunulan bu kredi türünden öğrenciler yararlanabilmektedir. Ancak krediden öğrencilerin yararlanabilmesi için başvuru sahibi öğrencinin sabit bir gelirinin olması gerekmektedir.
 • Başvuru sahibi öğrencinin sabit bir geliri olmadığı durumlarda, öğrenci velisi Ziraat Bankası eğitim kredisi için başvuruda bulunabilir.
 • Sabit geliri olmayan ve eğitim masrafları akrabalık ilişki olmayan kişiler tarafından üstlenilmiş öğrenciler için de eğitim masrafını üstelenen ve kan bağı olmayan kişiler eğitim kredisi için başvuruda bulunabilir.

Eğitim giderlerinin sorunsuz bir şekilde karşılanmasını ve uygun faiz oranlarıyla uygun taksitlerle ödenmesini sağlayan krediden yararlanmak için en yakın Ziraat Bankası şubesine başvuru yapılması yeterli olmaktadır. Başvuru sahibi kredi kullanımı için uygun yeterliliğe sahipse, kredi onaylanır ve gün içinde talep edilen tutar kişiye verilir.

Başvuru esnasında kişinin durumuna göre yukarıda belirtilen belgeler haricinde şubeden başka belgeler de istenebilir. Belgelerin eksiksiz olarak teslim edilmesiyle hızlı bir şekilde talep edilen kredi tutarı kullanılabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Bankkart Şifre Alma Öğrenme ve Değiştirme başlıklı makalemizde ziraat bankası bankkart şifre alma ve Ziraat Bankası Bankkart Şifresi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.