Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Acil Kredi Nasıl Alınır ? Hızlı Anında Acil Kredi 2021

27.02.2020
938

Acil kredi almak isteyenler için en önemli kriter, kişinin kredi notunun yüksek olmasıdır. Bankaların sunduğu ihtiyaç kredilerini anında çekmek isteyen kişilerin kredi notu yüksek olduğu takdirde, mesai saatleri içinde yapılan kredi başvuruları anında kişinin hesabına yatırılmaktadır.

Bankaların sunduğu anında kredi hizmetine, tercih edilen bankanın İnternet sitesi, mobil uygulaması, ATM’leri, şubeleri ya da müşteri temsilcileri aracılığıyla başvuru yapılabilir. Olumlu kredi notu için kredi talebi anında onaylanmakta ve mesai saatleri içinde kişinin hesabına aktarılmaktadır. Özellikle maaş alınan bankalar üzerinden acil kredi talebi oluşturmak ve kredi kullanımı çok daha kolay olmaktadır. Bazı bankalar kredi kartı ürünlerine kredi çekebilme özelliği de tanımlarlar. Bu sayede müşterilerinin acil nakit ihtiyaçlarını kredi kartı üzerinden kredi çekmeleri yoluyla karşılamalarını sağlarlar.

Kredi Notu Nedir ?

Kredi notu, kişilerin bankalarla kurduğu finans ilişkisine göre belirlenen bir puanlama sistemidir. Kişilerin kredi notları Findex sistemi üzerinden her banka tarafından görüntülenebilir. Kredi kartı ve kredi ödemelerinde aksama yaşayan kişilerin kredi notu da düşük olur. Ancak kredili ürün ödemelerini düzenli olarak ve aksatmadan yapan kişilerin kredi notu da yüksek olmaktadır.

Daha önce bir bankayla finans ilişkisi kurmamış kişilerin kredi notu sıfır olarak görünür. Sıfır puandaki kredi notları için de bankalar kredi kullanım imkanı tanımaya yanaşmazlar. Bunun için ufak tutarda kredi kartı alarak harcama yapılmalı ve harcamaların geri ödemesi de düzenli olarak yatırılmalıdır. Bu sayede bankaya güvenilir müşteri olunduğu kanıtlanır ve kredi başvurusu anında onaylanır.

acil kredi

Kredi Notu Düşük Olanlar İçin Kredi Veren Bankalar

Kredi notu düşük olanlar bankacılık sisteminde sicili bozuk olarak adlandırılırlar ve bankalar düşük puanlı kredi notları için kredi vermeye yanaşmaz. Bu noktada kişilerin en çok merak ettiği soru; sicilim bozuk hangi banka kredi verir, olmaktadır. Düşük kredi puanına sahip olanlar için kredi çekme imkanı tanıyan bankalar;

  • Aktif Bank: Aktif Bank düşük kredi puanına sahip olanlar için NKolay kredi sistemini geliştirmiştir. Başvurular, internet üzerinden yapılır.
  • Burgan Bank: Düşük kredi notu olan kişilere kolay çekme imkanı tanıyan banklar arasındadır. İhtiyaç kredisi ürünlerinde 48 aya varan vade seçenekleri sunar.
  • Fibabank: Kredi notu düşük olanlar için en uygun faiz oranlarında hizmet veren bankalardan biridir. Başvurular, banka şubesi üzerinden yapılmaktadır.

Kredi Notu Düşük Olanlar İçin Kredi Çekme Yöntemleri

Kara listede olanlara kredi imkanı tanıyan bankalar arasından kredi kullanımı için tercih yapılabileceği, diğer bankalardan kredi çekmek için de başka yöntemler kullanılabilir. Acil nakit ihtiyacının kredi yoluyla karşılanması istendiğinde, kredi notu düşük olsa dahi bankalara taşınmaz bir malı ya da konutu ipotek olarak göstermek kredi çekme sürecini olumlu hale getirmektedir. Banka ipotek altına alacağı taşınmaz ya konut sayesinde, ödeme konusunda herhangi bir sıkıntı yaşansa bile zarar etmeyeceğini bilir ve bu da kredi kullanımını kolaylaştırır.

Kredi notu olumsuz olan kişilerin tüm bankalardan kredi kullanmak için tercih edebileceği bir diğer yöntem ise kefil göstermek olmaktadır. Ancak bu noktada da kefil olarak gösterilen kişinin de kredi çekme yeterliliğine sahip olması gerekir. Yani kefil kişinin kredi notunun olumlu olması gerekmektedir. Banka, kefil olarak gösterilen kişinin kredi kullanıp kullanamayacağına dair kredi notuna bakar. Şayet kefilin kredi notu uygunsa kredi kullanım imkanı tanır. Buradaki sistem de ipotek ile aynıdır. Banka ödeme konusunda kişinin aksatma yaşatma olasılığına karşı kefil yoluyla önlem almış olur.

Güncel Dolar Yorumları

Bir önceki yazımız olan Peşinatsız İkinci El Araba Veren Yerler (GÜNCEL) 2021 başlıklı makalemizde Galeriden Senetle İkinci El Araba, İkinci el taksitli araba satışı ve Peşinatsız taksitle araba veren galeriler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.