Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Akbank Altın Hesabı Nasıl Açılır? 2020

28.01.2020
784

Akbank Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Altın, sarı maden, değerli maden, enflasyona karış bir sığınak, vazgeçilmez yatırım aracı, en çok kullanılan mücevher, düğünlerin vazgeçilmezi altın orta ve uzun vadede kar getiren yatırım aracıdır. Akbank altın hesabı nasıl açılır merak ediyorsanız işlemleri lütfen sırası ile takip ediniz.

Altının bankalarda alınıp satılmasıyla birlikte her banka gibi Akbank’ta Altın Mevduat Hesabında evdeki altınlarınızı sizin için değerlendiriyor

Akbank Altın Mevduat Hesabı: altına yatırım yapıp kazanmak isteyen ve yatırım araçlarında mevduatı seçen bireylere yönelik hazırlanmış bir hesaptır.

Akbank altın hesabı altın birikimleriniz en iyi şekilde değerlendiği hesap türüdür.

Altınlarınızı gönül rahatlığı ile Akbank şubelerinde açacağınız altın mevduat hesabı ile güvenle muhafaza edilir ve değerlenir.

Akbank’taki vadesiz Türk Lirası (TL), Amerikan Doları (USD) ve Avrupa Para Birimi (EURO) hesaplarınız vasıtasıyla gram olarak alacağınız 24 ayar altınlarınız Ak bankta açacağınız Akbank Altın Mevduat Hesabı ile değerlenir.

Ve dahası Akbank Altın Mevduat Hesabı için hesap işletim ücreti alınmaz.

  • 24 ayar 995/1000 saflık değerindeki altınlarınızı Akbank şubelerinden veya diğer dağıtım kanallardan 7/24 saat altın alıp satabilirsiniz
  • İsterseniz Akbank altın mevduat hesabınızdaki altınlarınızı 1,2.5,5,10 gram ve katları olarak gram altın olarak teslim alırsınız veya Akbank Altın Hediye Çeki düzenleyebilirsiniz
  • En düşük altın alım tutarı 0,01 gramdır
  • Akbank Altın Mevduat Hesabınızdaki altın yatırım tutarınız 100.000 TL karşılığına kadar devletimiz güvencesindedir.
  • Akbank şubelerine vereceğiniz alım talimatları ile altın alımı yapabilirsiniz
  • Başka bir kişinin altın hesabına veya altın hesaplarınız arasında Akbank şubeleri ya da Akbank Direkt vasıtasıyla havale (transfer) yapabilirsiniz
  • Fiziki altın teslim işlemlerinde meydana gelecek sigorta ve lojistik giderleri ödenmelidir.

Peki Akbank Altın Mevduat Hesabı Nasıl açılır. Bir ücret var mıdır?

Akbank tarafından herhangi bir işletim ücreti talep edilmemektedir.

Akbank’tan Altın alım satımı yapabilmeniz için öncelikle Akbank Şubelerinde vadesiz bir mevduat hesabınızın olması ve hesapta paranızın olması gerekir ya da Akbank şubelerine giderek önce vadesiz bir hesap açtırırsınız. Yani Ak banklı olursunuz. Daha sonra her türlü bankacılık işlemlerini yapmaya başlarsınız Peki Akbank altın hesabı nasıl açılır diye merak içerisinde iseniz bu konumuz tam size göre.

AK banklı olduktan sonra Akbank Altın Mevduat Hesabı açtırmak isterseniz Akbank şubelerine veya Akbank’a ait internet sitesinden Akbank Direkt internet uygulamasını kullanarak altın hesabı açtırabilirsiniz. Eğer ilk defa Akbank Direkt İnterneti kullanacaksanız AKBANK DİREKT butonundan “şifre al” düğmesine bastığınızda karşınıza “bilgi girişi” çıkacaktır. Bilgi girişindeki istenilen bilgileri yazarak “devam” butonuna basmanız yeterlidir. Dikkat edilecek hususlar şifrenizi hiç kimseyle paylaşmayın, sizi arayan kişilere AKBANK DİREKT şifrenizi soran kişilere itibar etmeyin, bilgi girişinde sizden cep telefonu ve markası modeli sorulmaz, istenmez bunlara dikkat etmeniz gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Akbank Altın Hesabı Açmak İçin TIKLAYIN.

Evdeki altınlarınızı çalınma riskine ve değer kaybına karşı Akbank altın daveti günlerine teşrif ederek İstanbul altın rafinesine ait uzmanlar tarafından altınlarınız incelenir. Akbank Altın Daveti Günü tarih ve illeri Akbank internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

Akbank Altın Hesabı Nasıl Açılır

Akbank Altın Mevduat Faiz Tablosu 2020

Altın mevduat faizleri Altın
3,27 Gün 0
28-31 Gün 0
32-91 Gün 0
92-180 Gün 0
181-365 Gün 0,80
365-400 Gün 0
401-730 Gün 0

Bir önceki yazımız olan Akbank SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ? Akbank Kredi başlıklı makalemizde akbank kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.