Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Borç Para Veren Yeni Nesil Tefeciler

04.09.2018
568

Yen nesil borç para veren tefeciler, banka kredi notu düşük olup kredi alamayan, ev hanımı olup herhangi bir iş de çalışmayan vatandaşların borç para almak amacıyla başvurduğu kişi ve kurumlardır. Maddi olarak dara düştüğümüzde ve acil nakit sıkıntısı yaşadığımızda bu durumdan kurtulmak için bir çıkar yolu ararız. Aşağıdaki yazımızda bu konu hakkında yardımcı olacak bilgiler sunacağız.

Borç Para Veren Kişiler

Maddi olarak zor durumda kalıp acil nakit ihtiyacı duyduğunuzda hızlıca para ihtiyacınızı karşılayacak kişilere başvurmak istersiniz. Yakınlarınızdaki kişilerle halledemediğiniz bu problemi tanımadığınız kişiler aracılığıyla çözebilirsiniz. Ancak her ne kadar zor durumda olsanız da borç para veren hayırseverler bulunmamaktadır. Daha çok bu işi ticarete dökmüş kişiler vardır. Boş senedi imzalamınız karşılığında size istediğiniz parayı takdim ederler. Senedin fiyat kısmına ise kendi istedikleri yüklü miktarları yazarlar. Bu kişiler genellikle yasal olmayan yolla borç para veren tefecilik suçu ile alakalı kişiler olarak karşımıza çıkar. Tanımadığınız kişilerden senetle borç para almak başvurmamanız gereken bir yoldur.

Senet Karşılığı Borç Para Veren Firmalar

Bir diğer yöntem ise senet imzalayarak borç para alabileceğiniz yasal firmalardır. Kredi notu düşük olup bankadan kredi alamayan kişiler faktoring, finans kuruluşları vb. gibi yerler aracılığı ile nakit para ihtiyacını karşılayabilir.

Faktoring Şirketlerden Borç Para Almak

Özellikle İstanbul, İzmir, Adana, Mardin, Kocaeli gibi büyükşehirlerde daha çok karşımıza çıkan ülkemizde yaygın olarak bulunan birçok faktoring şirketi bulunmaktadır. Faktoring şirketleri halk arasında kredi notu düşük, bankadan kredi alamayan kişilere senet aracılığı ile finansman sağlayan kuruluşlar sanılsa da asıl görevi farklıdır. BDDK’ya bağlı bulunan faktoringler çek, senet bozumu için başvurulan şirketlerdir. Küçük hacimli işletmeler, çek ve senetlerinin karşılığını zamanından önce almak istedikleri takdirde faktoring şirketlerine başvurarak kısa sürede ellerinde bulunan çek ve senetlerin karşılığını alabilir. Şirketler arasında senetle para veren faktoringler de bulunabilir. Şirketlere birebir başvuruda bulunarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Faktoring şirketleri ile beraber hareket etmek istiyorsanız:

  • Güvenilir ve yasal bir faktoring firmasına bozdurmak istediğiniz çek ve senetlerinizle başvurunuz.
  • Şirket yetkilileri öncelikle evrakların teyidi için sizi biraz bekleteceklerdir. Fakat çok uzun sürmez.
  • Bilgilerin doğruluğundan emin olunduktan sonra müşteri ve şirket arasında şartların yer aldığı sözleşme imzalanır.
  • İşlemler bittikten sonra muhasebe aracılığı ile paranız ödenir.

Bu işlem sırasındada sizden yüklü miktarda komisyon kesintisi alınır.

Borç Para Veren Kuyumcular

Borç para veren kuyumcular yeni nesil tefeciler arasındadır. Yeni nesil borç veren kuyumcular senet karşılığında altın ya da para verebiliyorlar. Oldukça riskli olan ancak çaresizlik anında başvurulan bu yöntem pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Hemen hemen her ilde bu tarz ticaret yapan kuyumcu bulunmaktadır. Kuyumcular bu işlemi gerçekleştirmek için sizden kendilerini garantiye almak için bazı belgeler isterler. Bunlar:

  • İkametgah belgesi ( e devlet üzerinden alabilirsiniz)
  • Kimlik belgenizin fotokopisi

Bu belgeleri ile size ulaşmak için kullanırlar. Her ne kadar tercih edilen bir yöntem olsa da riskli olduğunu belirtmek istiyoruz.

İLGİLİ KONU : Senetle Kredi Para Veren Kuyumcular

Borç Para Veren Telefon Şirketleri

Ülke genelinde yaygın bulunan yeni nesil tefecilerin yüzlerinden biri de telefon şirketleridir. Borç para veren gsm şirketleri size verdikleri paranın tahsil işlemini pahalı cihaz satışı yapmış süsü vererek telefon faturanız aracılığı ile alabiliyorlar. Böylelikle aldığınız miktarın yüzlerce fazlasını ödemiş oluyorsunuz. Çok başvurulan yöntemlerden biri olmasına rağmen güven tavsiye etmediğimiz bir yoldur.

Bir önceki yazımız olan Vatan Bilgisayar’dan Odeabank İle Telefon Nasıl Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar