Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Borcu Kredi ile Kapatın

28.01.2017
526

Kredi kartları birçok insanın nakitlerinin yetmediği yerde yardımına koşan banka kredi ürünlerindendir. Kredi kartıyla olan kullanım sayesinde daha önceden alınamayan ya da zorlukla alınabilen mal ve hizmetlerin birçoğu şu anda rahatlıkla alınabiliyor. Eğer kredi kartınızı bilinçli olarak kullananlardansanız bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız ve bu durumun keyfini çıkartırsınız fakat eğer bilinçsiz bir kullanıcıysanız ve gelirinizin çok üstünde bir harcama yapıyorsanız bu işin bir de geri ödemesi olduğunu aklınızda tutmanız yerinde olacaktır. Kredi kartıyla harcama yapmak sanki o anda para ödenmediği ya da reelde çok paramız olduğu gibi bir his yaratabildiği için bu konuda doğru bir limit belirlemek gerçekten önemlidir. Türkiye’de son yıllarda bilinçsiz kullanımdan kredi kartı borcunu ödeyemeyen insanların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Borçlarınız sizin yaşam kalitenizi düşürdüğü gibi mutsuz ve stresli olmanıza yol açabilir. Bu sorunu erteleyip büyütmektense bir an önce çözebilmek adına harekete geçmeniz çok doğru bir karar olacaktır.

Kredi Kartı Borçlarını Hesaplamak

Kredi kartlarınızın borcunu çözebilmek için ilk önce kredi kartı borcunuzu tam olarak öğrenme ile işe başlayabilirsiniz. Kredi Kartı Borcu Öğrenme sitelerinden borcunuzu sorgulayın ve miktarı net olarak öğrenin. Bu sizin stratejik bir plan doğrultusunda hareket etmenize yardımcı olacaktır.

Kredi Çekme Yöntemi

Kredi Çekme Yöntemi bazı açılardan yararlı olabilmektedir. Kredi kartınızın asgari tutarını 2 ay boyunca ödemezseniz bankalardan kredi onayı almakta zorlanabilirsiniz. Bu da ihtiyacınız olan nakit parayı elde edemeyeceğiniz anlamına gelebilir. Kredi kartı borcunuzu büyütmeden ihtiyaç kredisi çekerseniz ödeme planınızda belli bir rahatlama meydana gelebilir.

 

Borcu Kredi ile Kapatın

 

İhtiyaç Kredisi ile Düşük Miktarlı Taksitler

Kredi Kartınızın asgari tutarını ödemekte zorlanıyorsanız ihtiyaç kredisi çekmekle aylık olarak ödediğiniz taksitlerin miktarını da düşürmüş olursunuz. Bankalardan ihtiyaç kredisi çekmekle aslında yaptığınız işlem borç transferidir. Bu yöntemle banka sizin adınıza tüm borçlarınıza para yatırır siz de bankaya aylık taksitlerle bu paranın geri ödemesini gerçekleştirirsiniz. Vadeyi uzun ya da biraz daha kısa tutmak sizin tercihinize kalmış. Tek bir yere borçlu olmak sizin hesaplarınızı daha iyi bir şekilde yönetmenizi de sağlayacaktır.

 

Borç Kapatma Kredisi ile Uygun Faizler

Kredi kartlarının bilinçsizce kullanımından ötürü bu sorundan kaynaklanan borçlar bir süre sonra yasal sürece girebilmekte ve birçok vatandaş kredi kartı mağduru olmaktadır. Borç kapatma kredileri ile tüm bankalara olan borçlarınız tek bir bankaya aktarılır. Kredi çekmek için uygun şartları yerine getirebiliyorsanız bankadan çekilecek olan kredilerin aylık faizleri de uygun olarak düzenlenebiliyor. Şu anda aylık ödemelerinizde %1.15 liradan başlayan faiz oranları uygulanabilmektedir. Bankalar borç kapatma kredisi verdiklerinde müşterilerine 60 ay vadeye kadar çıkan bir süre tanıyabiliyorlar.

Borç transferi yaparken bazı sınırlamalar da koyulmaktadır. Örneğin kredi kartları ile beraber, taşıt ve ihtiyaç kredisi için borç transferi yoluyla bir bankaya yönlendirme yapabilmek mümkünken konut kredileri, Finansbank’daki borçlar ve KMH borçları bu transferin içine dahil edilememektedir. Kredi borçları bütün olarak transfer edilmemektedir. Var olan ve görünen tutardan daha az bir borç miktarını bankaya transfer etmek mümkün olmamaktadır.

 

Dikkat! Tedbirli İlerleyin

İhtiyaç kredinizi aldınız, banka tüm borcunuzu ödedi ve bütçeniz biraz rahatladı. Borcunuz bitmediği için ödemelerde ölçülü bir şekilde ilerlemek ve bankaya olan kredi borcunu da hesaplayarak plan yapmak finansal güvenliğiniz için doğru bir adım olacaktır. Kredi Kartı Borcu Ödemek için bankadan kredi çektiğinizi ve dolayısıyla hala borçlu olduğunuzu unutmayın ve bilinçli olarak hareket edin.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartını Bilinçli Kullanmak için Bilinmesi Gereken 20 Şey başlıklı makalemizde kredi kartı kullanımı, kredi kartı ödemeleri ve kredi kartları nasıl kullanılmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.