Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar (2018 Yılı Şartları, Başvurusu)

21.04.2017
709

Emekliler için 0 (sıfır) faizli kredi veren bankalar genelde kendi müşterilerine bu olanağı sağlamaktadır. Yani, bazı bankalar maaşlarını onlar aracılığıyla alan emeklilere faizsiz kredi kullanma olanağı sunmaktadır. Bankalar emekliler için faiz oranlarını oldukça düşürerek onların bu kredilerden faydalanmasını sağlamaktadır. Fakat emeklilere faizsiz kredi veren bankaların sayısı oldukça azdır. Bu yüzden size hem faizsiz hem de faiz oranı az olan bankalara hakkında bilgi vereceğiz.

Fibabanka:

Fibabanka kendilerinden maaş alan emekliler için kredilerde kolaylık sağlıyor. 3.000 liraya kadar faizsiz kredi çekebilirsiniz. 18 aya kadar vade imkânı vermektedir.

Denizbank:

Denizbank da kendilerinden maaş alan emeklilere özel kredi sunuyor. Denizbank’ı kullanan emekliler 1.000 liraya kadar faizsiz kredi kullanabilirler. Bu krediyi sadece bir defa kullanabilirsiniz. Bu krediye başvurabilmesi için emeklilerimizin Denizbank’ı kullanıyor olması ve 2 adet faturanızın Denizbank hesabınız ile otomatik ödemede olması gerekmektedir. Bu otomatik ödemeler 1 yıl süreklilik istenmektedir.

Bu iki banka dışındakiler emekliler için özel faiz oranlarına sahip bankalardır.

PTT’den Maaşını Alan Emekliler İçin Kredi Veren Bankalar

PTT’den maaşını alan emeklilere kredi veren ve özel faiz sunan bankalar bulunmaktadır. Bu bankaların bazılarında yaş sınırı bulunmaktadır. Örneğin; Kredi yaş sınırına 85 diyen bir bankaya başvurduğunuzda ödemelerinizin biteceği yaşınızın 85 ve altında olmasına dikkat ederler. Yani sınır 85 olan bir bankadan 3 yıl vadeli bir kredi çekiyorsanız en fazla 82 yaşında olmalısınız. O bankalar şunladır:

 • Aktif Bank: Aktif Bank acil paraya ihtiyaç duyan emekliler için %2,39’dan başlayan faiz oranlarına sahip kredi imkânı sunmaktadır. Kredinizi PTT’den alabilir ve yine kredinizi PTT’ye ödeyebilirsiniz. Kefilsiz 60.000 liraya kadar kredi çekebilir ve ödemelerini maaşları üzerinden yapabilirler.
 • TEB: TEB maaşını PTT’den alan emekliler için Jet Kredi isimli bir kredi seçeneği sunmaktadır. %1,55 ile başlayan faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. 48 aya kadar vade kullanabilirsiniz. 40.000 liraya kadar kredi kullanma imkânınız bulunmaktadır. Başvurunuzu PTT’de yapabilirsiniz. 70 yaş altındaki emekliler bu krediye başvurabilir.
 • INGBANK: INGBANK da maaşını PTT’den alan emeklilere yönelik kredi kullanımı sunmaktadır. %1,69’dan başlaya faiz oranlarıyla 45.000 liraya kadar kredi kullanabilir ve 48 aya kadar vadeli ödeyebilirsiniz. Başvurunuzu ve ödemelerinizi PTT’den yapabilirsiniz. 75 yaş altındaki emekliler bu krediye başvurabilir.
 • Burgan Bank: Burgan Bank ile emekliler %2,14 ile başlayan faiz oranıyla kredi kullanabilirler. 55.000 liraya kadar krediyi 48 aya kadar vade ile kullanabilirler. PTT’den başvurunuzu yapabilirsiniz. Burgan Bank’ın bu kredi seçeneğine 81 yaşın altındaki emekliler başvurabilir.
 • Odebank: Odeabank PTT kredisi ile 50.000 liraya kadar %1,85’den başlayan faiz oranlarıyla kredi kullanabilirsiniz. Başvurunuzu PTT’den yapabilirsiniz.
 • Denizbank: Maaşını PTT’den alan emekliler için Denizbank %2,13 ile başlayan faiz oranlarıyla bir kredi imkânı sunmaktadır. 36.000 liraya kadar kredi çekebilir en fazla 48 ay vadeye bölebilirsiniz. 80 yaşın altındaki emekliler bu krediye başvurabilir.

Katılım Bankalarından Emeklilere Kredi

Katılım bankalarından kredi kullanmak isteyen emeklilerimiz orada “faiz oranı” değil “kâr payı oranı” dendiğini görecektir. Katılım bankalarında faiz kullanılmamaktadır. Onun yerine bir k kâr payı belirlenir ve onun üzerinden kredi seçenekleri sunulur. Bütçenize uygun bir kâr payı ile kredinizi kullanabilirsiniz. Bu oranlar bankalara ve krediyi kullanan kişilere göre değişmektedir. Ayrıca başvuru yaptığınız zaman “kredi” şeklinde bir tanımdan ziyade “finansman” kelimesi kullanılmaktadır. Yani katılım bankaları ihtiyaçlarınız için finansman olacaktır. Katılım bankalarından emekli olanlar ya da o bankaları kullananlar faizsiz yatırım fonuna sahip olabilir. Kâr payı ile emeklilere kredi veren bankalar şunladır:

 • Ziraat Katılım: Ziraat Katılım ile emekliler ihtiyaçlarına göre kredi kullanabilirler. Konut, taşıt, iş yeri ve Hac – Umre için finansman sağlayabilirsiniz. Ziraat Katılım’ın internet sitesinde bulunan hesaplama uygulamaları ile bütçenize uygun miktarı belirleyebilir ve kâr oranızı da görebilirsiniz.
 • Vakıf Katılım: Vakıf Katılım ile de birçok ihtiyacınıza uygun finansman bulabilirsiniz. Her kredi ve ödemeye uygun kâr payı oranı da sağlamaktadır. Hesaplama sistemleri sayesinde bu oranları görebilir ona göre başvurunuzu yapabilirsiniz.
 • Albaraka: Albaraka’da Hac ve Umre’den tatile, düğünden eğitime, konuttan iş yerine ve daha birçok ihtiyacınıza uygun finansman seçenekleri bulunmaktadır. %1,6 ile başlayan kâr payı oranına sahip Albaraka ile ödemelerinizi finansman şeklinize göre 120 aya kadar vadelendirebilirsiniz.
 • Kuveyt Türk Katılım: Kuveyt Türk ile &1,99 ile başlayan kâr payı oranıyla ihtiyaç sahiplerine finansman olanağı sağlamaktadır. İhtiyaçlarınıza uygun finansmanları Kuveyt Türk sitesinden kontrol edebilir ve kredi ile kâr payı oranlarınızı hesaplayabilirsiniz.
 • Türkiye Finans Katılım: Türkiye Finans Katılım ile %1,76’dan başlayan kâr payı oranına sahiptir. Sağlık, Hac ve Umre, gezi ve konut gibi ihtiyaçlarınız için finansman başvurusu yapabilirsiniz. Finansman şekline göre vade sayısında değişmeler gözükmektedir. Kefilsiz başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca SMS ile başvuru yapabileceğiniz finansman seçenekleri bulunmaktadır. Acil para ihtiyacı olanlar için düzenlenmiş olan bu finansman seçeneği ile hızlı bir şekilde istediğiniz nakit miktarına ulaşmak mümkündür. Ve kâr payı oranı ise %1,76’dan başlamaktadır.

Kolay Kredi Alınabilecek Bankalar

Bazı bankalara ait site ve uygulamalardan hızlı ve kolay bir şekilde kredi başvuru seçenekleri bulunmaktadır. Bu siteler: Enpara (QNB Finansbank), NKolayKredi (Aktif Bank), CEPTETEB (TEB). Bu banka sistemlerine üye olduğunuzda site ve uygulamalarını kullanarak istediğiniz miktarda kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu siteler aracılığıyla başvuru yaptığınız krediler kefilsizdir. Ayrıca faiz oranları %1,84 ile %2,11 arasında değişmektedir. Emekliler de bu kredilerden faydalanabilirler.

Bir önceki yazımız olan Acil Kredi En Kolay Nasıl Çekilir 2020 başlıklı makalemizde en iyi kredi kartı ve kredi kartı sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar
 1. Akın dedi ki:

  İzmirde ikamet etmekteyim emekliyim acil krediye ihtiyacim var
  05078584328

  1. admin dedi ki:

   sitemizde kredi verilmemektedir. sitemiz sadece bilgi amaçlıdır. emekli maaşınızı aldığınız bankadan alabilirsiniz.

 2. Akfundslimited@gmail.com dedi ki:

  Krediye ihtiyacın var mı