Esnafa 30 Bin TL Faizsiz Kredi

3 votes, average: 5,00 out of 53 votes, average: 5,00 out of 53 votes, average: 5,00 out of 53 votes, average: 5,00 out of 53 votes, average: 5,00 out of 5 5,00 ( 3 kez oylandı )

Esnafa 30 Bin TL Faizsiz Kredi

Ocak 2017 yılında yürürlüğe giren ve verilmeye devam eden esnaf ve sanatkarlara 30 bin TL Faizsiz kefilsiz kredi hazine tarafından karşılanacak, Halk Bankası tarafından verilecek olan faizsiz kredilere 1,3 milyar faiz desteği ayrıldığı söylendi

Bu destek genelde esnaf ve kefalet kooperatiflerinden faizsiz kredi desteğinden hiç yararlanmamış esnaflarımız faydalanacaktır. Esnaf ve sanatkarlarımızın ekonomik, finansal sıkıntılarını gidermek için hazırlanan 30 bin TL faizsiz kredi desteği başvuruları devam etmektedir. Nakit sıkıntısı çeken esnaflarımız yüksek banka faizleri altında ezilerek daha da küçülmektelerdi. Bu gibi olumsuzlukları gidermek amacıyla devletimiz 2017 yılı için esnaf ve sanatkarlarımıza 30 bin TL faizsiz kredi vermeye devam ediyor. Öncelik küçük esnaflarımızdan başlayarak faizsiz kredi almamış tüm esnaflara yayılarak dağıtılacaktır öncelik olan esnaflar kimlerdi.

Bakkal, manav, kuaför, berber, marangoz, kasap gibi küçük sermayeli esnaflarımıza hammadde temininde, iş yeri yenilemede, makine ve teçhizat alımında, araç ve gereç alımında ve diğer her türlü işyeri ihtiyaçlarında kullanmalarını amaçlamaktadır.

esnafa 30 bin faizsiz kredi

81 il ve ilçelerinde esnaf ve sanatkarları odalarına kayıtlı esnaf ve sanatkarlarımıza verilecek olan 30 bin TL faizsiz kredi esnaflarımızın sıkıntılarını giderecek

Daha önce devletimiz terör mağduru, zor şartlarda olan ve doğal afetlerden zarar gören esnafımıza destek vermişti. Faizsiz destekleri genişleterek tüm esnaflarımıza yaydı.

60 ay vadeli 30 bin TL faizsiz esnaf ve sanatkarlara verilecek krediler 2017 bütçesinden karşılanacak

2017 yılında esnaflarımızın nakit ihtiyaçları faizsiz kredilerle karşılanmaya çalışılacak.

Faizsiz kredi desteği başvuru yerleri ve şartları:

Esnaflarımızın başvurularını bulunduğu il ve ilçedeki Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet kooperatiflerine durumlarını anlatan bir dilekçe ile başvurmaları gerekir. Dilekçeleri değerlendirilen (Mali durumunuz ve işyeri hakkında) mali durumunuz ve kredi ihtiyacınız hakkında bir inceleme yapıldıktan sonra kredi limitiniz belirlenecektir. Ve faizsiz destek kredisini alamaya hak kazanan esnafın kredisi halk bankası tarafından verilecektir. Daha önce faizsiz kredi desteğinden faydalanmış iseniz borcunuzu kapatsanız dahi 2017 yılında 30 bin TL faizsiz kredi desteğine başvuruda bulunamazsınız. Belirtiğimiz gibi hiç faizsiz kredi kullanmamış esnaflarımız başvuracaktır. Fakat başka banlamalardan ne şekilde kredi kullanmış olursanız olun başvuruda bulunabilirsiniz.

Son bir yılı içinde ticari faaliyetlerini ve vergi mükellefiyetlerini bitiren sonlandıran esnaf ve sanatkârlar başvuruda bulunamazlar

Borçları taksitlendirilmiş, ertelenmiş olan esnaf ve sanatkarlarımız borçlarının tamamını ödedikleri taktirde başvuruda bulunacaklardır.

Esnaf ve sanatkarlarımızın Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet kooperatiflerine sicil kayıtlarının bulunması gerekmektedir. Aksi halde başvuruda bulunamazlar.

Ayrıca esnaf ve sanatkarlarımız alınan faizsiz kredinin ne şekilde kullanılacağını taahhüt etmeleri gerekir.

KOSGEB tarafından verilen 50 bin TL faizsiz kredi desteğiyle hiçbir alakası yoktur. Karıştırmamak gerekir.

30 Bin TL kredi tahsisi yapılan esnafın geri ödeme vadesi 60 ay olarak belirlendi. Taksitleri ise 500 TL olacak. Ayrıca esnafların geri ödeyecekleri taksit limiti belirleyebilecekler. Esnafa isterse 500 TL ödeme haricinde limit belirleyebilir. 500 liradan 1250 liraya kadar taksit belirleyebilecek vade 1 yıl ile 5 yıl olarak belirlenecek üst limit 60 ay olacak.

Ana para olan 30 bin TL’den 500 TL masraf kesilerek 29.500 TL ödenecektir. Daha önceleri bu masraflar daha yüksekti.

Hazine tarafından sağlanan faiz desteğinin yanı sıra esnafları devlet destekli düşük olmak şartıyla yeni kredilerde verilecektir.

Faizli kredilere göre çok cazip olan 30 bin TL faizsiz kredi geriye dönük ödenmediği zaman esnafımız ne ile karşılaşır. Her taksitin zamanında ödenmesi zorunludur. Gününde ödenmeyen taksitlere ödeme tarihine göre vade farkı konulur.

Esnaflarımızın ödememe durumuna düşmemeleri için alınan paranın iyi bir şekilde değerlendirmesin yapıp para kazanması gerekir. Aksi takdirde alınan para faizli ödeme durumuna dönüşür.

Devlet hazinesindeki bu paranın milletin parası olduğunu da unutmamalıdır. Alınan paranın ülke ekonomisine kazandırılmasında fayda vardır.

Bir Önceki Makalemizde Faizsiz Esnaf Kredisi Başvuru Şartları Konusunu Anlattık İncelemenizi Tavsiye Ederiz

Bir önceki yazımız olan Faizsiz Esnaf Kredisi Başvuru Şartları başlıklı makalemizde devlet hibe kredi başvurusu, esnaf kredisi ve kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.


Esnafa 30 Bin TL Faizsiz Kredi YAPILAN YORUMLAR