Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Garanti Bankası Yurtdışı Para Transferi Nasıl Yapılır ?

19.11.2020
555

Garanti Bankası yurtdışı para transferi işlemi en merak edilen konulardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Eskiye baktığımızda artık daha kolay bir şekilde gerçekleşen yurtdışı para transferleri, internet ve mobil bankacılık gibi hizmetler üzerinden rahatlıkla yapılabiliyor.

Ancak bu konu hakkında tam olarak bilgisi olmayan müşteriler para transferi işlemleri ne yazık ki gerçekleştiremiyorlar. Bizler de bu konuda yardımcı olmak adına işlemlerin nasıl yapıldığını detaylı olarak açıklayacağız. Öyleyse Yurtdışı para transferi nasıl yapılıyor? Ne tür işlemler gerekiyor? İnceleyelim.

Garanti Bankası Yurtdışı Para Transferi Nedir?

garanti bankası yurt dışı para gönderme

Kişilerin yatırım yapması adına döviz transferi gayet önemli bir noktadır. Fakat bu işlem yalnızca yatırıcımlar için gerçekleşmemektedir. Günlük hayatta herkes yurtdışı veya yurtiçine döviz transferi yapabilir. Bundan dolayı uluslararası para transferi nasıl yapılır? Herkes için açıklıyoruz.

Kurumsal ya da bireysel bankacılık üzerinden tüm müşterilere kaliteli hizmet veren Garanti Bankası, para transferi hususunda gayet yardımcı oluyor. Üstelik şu bilinmelidir ki yurtdışı para transferi SWİFT ismiyle biliniyor. Bu bankanın döviz transferi yurtiçi veya yurtdışı döviz aktarımını hızlı gerçekleştirilmesi adına SWİFT sistemini bünyesine kazandırmıştır.

Garanti Bankası Yurtdışı Para Transferi İçin SWİFT İşlemi Nasıl Yapılır?

Yurtdışı para transferi oldukça basit işlemlerden oluşuyor. İnternet bankacılığını kullanarak hızlı bir şekilde işlem yerine getirilebiliyor. Üstelik sadece sizlerin para transferi işlemi için SWFİT kodu bulunmuyor. Aynı zamanda bir başkasının yurtdışından sizlere yapacağı para transferi işlemi için bankanın oluşturmuş olduğu SWİFT kodu girilmelidir. Daha sonrasında isim, soy isim ve hesap numarası ile gönderimi gerçekleştirebilir.

Her banka farklı türden SWİFT kodu kullandığı için Garanti BBVA SWİFT kodu TGBATRISXXX olarak müşterilere bilgisine sunuluyor. Bu açıklamış olduğunuz bilgilerin dışında para transferi gerçekleştirmek için bankanın resmi internet adresine girip, transfer yapılması gereken bankanın SWİFT kodu girilmelidir. Bunun dışında sizler için belirtilen diğer bilgilerin doldurulması gerekiyor.

Genel olarak 11 haneli olan SWİFT numarasının daha az haneli olması durumunda x eklemesi yapılarak gereken hane sayısına tamamlanması şarttır. Bütün adımlar eksiksiz bir şekilde atıldıktan sonra belirtilen kriterlere göre, sistem içerisine tanımlı banka şubelerini liste biçiminde görebilmeniz mümkündür.

Banka şubesi bu kısımda görülmediği takdirde bankanın şubesine gidilmesi gerekiyor. İşlemler 17.00’dan önce gerçekleştirildiyse transfer edilen para 2 gün içerisinde teslim edilecektir. Bu saatten sonra gerçekleştirildiyse teslim süreci 3 günü bulacaktır. Garanti Bankası yurtdışı para transferi işlemi bu şekilde gerçekleştiriliyor. İsteyen kişiler Western Union üzerinden de transferi yapabilirler.

 

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Cebe Havale İçin Gereken Yöntemler başlıklı makalemizde cebe havale, cep havale ve garanti hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.