Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Garanti Kredi Garanti BBVA Güncel Kredi ve Faiz Oranları

24.11.2020
441

Bu yazımızda sizler için derlemiş olduğumuz Garanti Kredi , Garanti Bankası Kredi ve Faiz Oranları , Garanti Bankası Kredi Çeşitlerinden Bahsedeceğiz. Garanti Kredi Konumuz yazımızın devamında.

Banka müşterilerinin merak ettiği en önemli konulardan bir tanesi olan krediler ve faiz oranları, Garanti BBVA bünyesinde oldukça dikkat çekiyor. Acil durumlar için destek kredisi çekmek isteyen müşterilerin odaklandığı konu faiz oranı olduğundan bu banka pek çok fırsatı sunmaktan çekinmiyor. Sadece destek kredisi değil, aynı zamanda taşıt ve ev kredisinde de fırsatlar bulunuyor.

Elbette kredi çekebilmek adına bazı işlemlerin ve şartların yerine getirilmiş olması gerektiği asla unutulmamalıdır. Yalnızca kredi almaya uygun olabilen kişiler banka üzerinden kredi alımını gerçekleştirebilirler. Kredi alımında kesin karar veren kişiler için Garanti BBVA kredi ve faiz oranları ne durumdadır? Kredi hesaplaması işlemleri nasıl gerçekleştirilir? Açıklıyoruz.

Garanti BBVA Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Kredi çekme ihtiyacı olan müşteriler, bankanın sunmuş olduğu birçok hizmet sayesinde işlemlerini kolaylıkla yapabilmeleri mümkün kılınmıştır. İnternet bankacılığı kullanan kişiler kredi sayfası üzerinden istedikleri kredi türünü seçerek işlemleri başlatabilirler.

Gelen sayfa üzerinde müşterilerin bazı bilgileri talep edilir. Bilgilerin doldurulması ve bankaya sunulmasından sonra işlem tamamlanır. Garanti BBVA kredi başvurusu için bir diğer yöntem ise, mobil bankacılık sistemini kullanmaktır.

Cep telefonlarına mobil bankacılık uygulamasını indirmiş olan kişiler, hesapları içerisine girdikten sonra başvuru bölümünden gerekli olan kredi türünün başvurularını yapabilirler. Ayrıca bankanın müşteri hizmetleri numarasını arayarak temsilci ile kredi işlemleri hakkında detaylı görüşme gerçekleştirilebilir.

Şubeye giderek kredi almak isteyen müşteriler ise müşteri temsilcileri ile birlikte gerekli formu doldurduktan sonra banka onayı beklenir. Garanti BBVA yapılan başvuruyu onayladıktan sonra müşteri için bildirim mesajı gönderilir. Şuan için 10.000 TL kredi çekmek isteyen kişiler için faiz oranı 1,94 olarak görülüyor.

Taksit ödeme tutarı ise 413.29 TL şeklinde belirtiliyor. Fakat kredi çekme miktarı farklılık gösterdiğinde faiz oranı da aynı şekilde değişebiliyor. Bu nedenle müşterilerin mutlaka kredi hesaplama aracını kullanarak hesaplarını gerçekleştirmeleri gerekir.

Garanti BBVA Kredisi İçin Kimler Başvurabilir ?

Garanti BBVA kredisi için kimler başvurabilir? Diye düşünen müşteriler bilmelidirler ki, 18 yaşının altında olan kimseye banka tarafından kredi sağlanmıyor. Ancak 18 yaş ve üzerinde olan her müşteri bankaya giderek kredi talebinde bulunabilir.

Diğer önemli nokta ise başvuru yapacak olan bireyin sicili kesinlikle temiz olmalıdır. Herhangi bir nedene bağlı olarak sicilin zedelenmesi, gelir belgesinin bulunmaması ve kredi notunun yetersiz derecede olması bankanın istemediği durumlardır.

Garanti BBVA İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir ?

garanti kredi

Garanti BBVA ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunmak isteyen kişilerden banka tarafından bazı belgeler istenir. Bu belgelerin eksik olması veya olmaması durumunda kredi işlemler gerçekleştirilemez. İhtiyaç kredisi için gereken önemli belgeler ise şunlardır:

 • Nüfus cüzdanı veya yerine geçebilecek belge,
 • Maaş yazısı ya da bordro,
 • Emekli olan kişilerden emeklilik belgesi,
 • Kira geliri olan kişilerden gayrimenkullerin tapusu,
 • Şirket sahiplerinden ya da ortaklarından vergi levhası,
 • Çiftçi olan kişilerden çiftçilik belgesi,
 • Faiz geliri olan kişilerden faiz gelirini gösteren belge.

Her müşteri kredi almadan önce gerekli olan belgeleri eksiksiz bir şekilde bankalarına sunmak zorundadırlar.

Garanti BBVA İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2021 Yılı İçin Değişiklik Gösterebilir Mi ?

Garanti BBVA ihtiyaç kredisi faiz oranları bu senenin oranlarına nazaran 2021 yılında değişebilmesi söz konusu olabilir. Herhangi sabit bir kurum ya da devlet üzerinden gerçekleşmeyen faiz oranı değişimi, bankanın inisiyatifine kalmış bir işlemden geçiyor.

Bazı zamanlarda faiz oranlarında ihtiyaç kredisi güncelleme yaşadı doğrudur. Piyasa ve ekonomik sebeplerden dolayı faiz oranları değişebiliyor. Bundan dolayı 2021 yılında tam olarak hangi faiz oranı müşteriler için sunulabilir, kesin bir dille konuşmamız doğru değildir.

Ancak her sene olduğu gibi belirli dönemler içerisinde de 2021 yılı faiz oranları farklılık yaşayacağını elbette açıklayabiliriz.

Garanti BBVA Kredi Türleri Nelerdir ?

Müşteriler sadece ihtiyaç kredisi üzerinden işlem gerçekleştirmiyor. Elbette diğer kredi türleri açısından da çeşitli işlemleri yaparak kredi çekiyorlar. Bankanın birçok kredisi bulunduğundan Garanti BBVA kredi türleri hakkında merak eden müşterilere yardımcı olmak adına kredi türleri listesini sunuyoruz.

 • Konut kredisi,
 • Taşıt kredisi,
 • İhtiyaç kredisi,
 • Eğitim kredisi,
 • Ticari kredi,
 • Kobi kredisi,
 • Proje kredisi,

Arzu eden her müşteri bu krediler içerisinde gerekli olanı seçerek bankayla birlikte resmi işlemlere başlayabilirler.

Garanti BBVA İhtiyaç Kredisi Hesaplaması Nasıl Yapılır ?

Garanti BBVA müşterileri kredi çekme konusunda önce kredi hesaplama işlemini yaparak sonuçları öğrenmeleri gerekir. Bu sonuçlar çerçevesinde kredinin faiz oranları ve taksitleri bakımından bilgiler öğrenilebilir. Hesaplama işlemi oldukça basit olduğu için her kredi almak isteyen müşteriler sorun yaşamadan hesaplamayı gerçekleştirebilirler.

Hesaplama işleminin gerçekleşmesi adına şu kısımdan HESAPLAMA LİNKİ gerekli yere ulaşabilir ve kredi hesaplama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kredi hesaplama aracı finanskrediler.com web sitemizin ana sayfasında bulunmaktadır. Bu araç sayesinde dilediğiniz krediyi hesaplatıp otomatik olarak tüm bankalar ile kıyaslama yapabilirsiniz. Her kredi başvurusundan önce bu hesaplama işleminin mutlaka gerçekleştirilmesi gerekiyor. Böylece doğru miktar ve kredi faiz rakamı öğrenilerek işlemler yapılıyor.

Garanti BBVA Kredilerinde Dosya Masrafı Var Mı ?

Garanti BBVA dosya masrafı konusu, müşterilerin en merak ettiği konu olarak ön plana çıkıyor. Bu önemli bankanın müşterileri elbette işlemlerini gerçekleştirdiklerinde dosya masrafını ödemek zorundadırlar. İşlemlerin yapılması esnasında masraf karşılaması adına belirli oranda kesintinin yapılması söz konusudur.

Banka, yasal oran olarak belirtilen binde 5’i üstünden dosya masrafı alımını gerçekleştiriyor. Sonuç olarak 50.000 TL kredi çeken müşterilerden 250 TL civarında dosya masrafı kesilecektir. Müşterilerin mutlaka bu konu hakkında yine de bankalarına danışması doğru bir harekettir.

Garanti BBVA Kredisi Kullanabilmek İçin Yaş Sınırı Nedir ?

Garanti BBVA kredisi almak için reşit olma yaş sınırının doldurulmuş olması gerekiyor. Ayrıca kredi başvurusu gerçekleştirmek isteyenlerin akli dengesi ve sağlık durumu da önemli bir rol oynuyor. Genel olarak üst yaş limitine bakıldığında 65-70 yaşa kadar kredi imkânı verilebiliyor.

Ancak bazı bankalar 80 yaş sınırına kadar belli başlı olan şartlar bünyesinde kredi şansını tanıyor. Garanti BBVA kredi verme üst yaş limiti ise 65 olarak belirtiliyor. Bu durum tabii ki farklılık gösterebiliyor. Müşteriler bizzat banka şubelerine giderek belirli şartlarda yaş sınırı değişikliğini gerçekleştirebilirler.

Garanti BBVA Kefilsiz Kredi Veriyor Mu ?

En dikkat çeken konuların arasında kefilsiz kredinin olup olmadığı yer alıyor. Garanti BBVA müşterilerinden ihtiyaç kredisi çekmek isteyenler için herhangi bir kefil zorunluluğu bulunmuyor. Kredi notlarının az olması veya kişinin gelirinin istenecek sınırda olmaması bu durumu etkileyebiliyor.

Banka, krediyi güvence altına almak adına kefil talebinde bulunabilir. Üstelik diğer kredi işlemlerinde ipotek isteği de olabilir. Kredi uygunluğu olanlar bu durumdan muaf olarak kredilerini rahatlıkla alabilirler. Müşteriler kredi çekmeden önce mutlaka kredi notlarını gözden geçirmelidir.

Garanti BBVA Kredi Başvurusu İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir ?

Garanti BBVA kredi başvurusu gerçekleştirmeden önce bilinmesi gereken önemli hususlar bulunuyor. Tüm müşteriler mutlaka dikkat edilmesi gerekenleri bilerek başvuru işlemini yapmaları gerekir. Özellikle kredi seçiminin iyi bir şekilde yapılması sağlıklı olacaktır.

Kredi seçiminden sonra miktarının doğru seçilmesi konusu da oldukça önemlidir. Kredi karşılaştırma yapılması, kredi vadesinin doğru olarak seçilmesi ve dosya masrafı kontrolünün yapılması da aynı şekilde ciddi derecede önem içeriyor.

Garanti BBVA Kredisi Ne Zaman Onaylanır ?

Bankaların genel olarak onaylama zamanları 1-5 iş günü içerisinde değişir. Garanti BBVA aynı şekilde müşterilerinin kredi onayını yaparken 1-5 iş günü içerisinde kararını gerçekleştiriyor. Bunun sebebi bankanın yoğunluğu ve kredi türünden kaynaklı olduğu mutlaka bilinmelidir.

Garanti BBVA Kredisi Ne Zaman Hesabınıza Yatar ?

Banka, kredi onayını verdikten en kısa süre zarfında miktar transferini gerçekleştirecektir. Önemli olan seçilen kredi türünün banka tarafından onay işleminden geçmesidir. Sonrasında birkaç gün veya onay gününde banka tarafından hesaba kredi miktarı yatırılır.

Garanti BBVA Müşteri Hizmetleri Telefon Numaraları ?

Bankacılık sektöründe her zaman en ön planda yer alan hizmetlerden bir tanesi müşteri hizmetleri sistemi olarak bilinir. Bu sayede her müşteri istediği işlemi istediği ortamda rahatlıkla gerçekleştirebilir. Garanti BBVA müşteri hizmetleri üzerinden işlem yapmak isteyenler müşteri hizmetleri numarası olan 444 0 333 numarasını çevirerek ulaşım gerçekleştirebilirler.

Müşteri hizmetleri ile direk bağlantı yapmak için numara arandıktan sonra sesli komut sistemi ile karşılaşılacaktır. Yapılması istenen işlemin adı söylendikten sonra sırasıyla 1-3-5 rakamları tuşlanarak bağlantı problem yaşanmadan gerçekleştirilecektir.

Garanti BBVA Sigortasızlara Kredi Veriyor Mu ?

Garanti BBVA belirli özellikte olanlara sigortasız kredi sunma şansını tanıyor. Bu özelliği taşıyan her müşteri kredi başvurusu için banka şubesine giderek işlemleri başlatabilirler. Müşterilerden istenene belirli özellikler ise şu şekildedir:

 • Üzerine kayıtlı gayrimenkul,
 • Geçmiş sicilin iyi olması,
 • Belirli bir miktar gelirin bulunması,
 • İstenen şartlarda kefilin olması,

Müşterilerden istenen bu özellikler aracılığıyla sigortasız kredi başvurusu gerçekleştirilebilir. Ancak başvuru onayı yine de bankanın düşüncesine göre değişir. Sigorta bankaların en önemli şartları olduğu için risk olayını düşürmek adına mutlaka bir belge sunulmalıdır.

Sigortası olmayan müşteriler kredi çekmek istediklerinde risk sınıfında olduğundan dolayı başvurular olumlu şekilde onaylanamayabiliyor. Fakat geliri iyi olan ve sicili de temiz olan bir kefil vasıtasıyla kredi başvurusu yapılması da uygun görülüyor.

Yine de banka böyle bir noktada başvuru işlemini onaylayamayabilir. Müşterilerin mutlaka son 6 aya dönük olarak sigorta belgesinin bankaya sunmuş olmaları gerekir. Ancak bu şekilde herhangi bir pürüz yaşamadan kredi onayı alınması mümkün kılınmıştır.

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Yurtdışı Para Transferi Nasıl Yapılır ? başlıklı makalemizde garanti, Garanti Bankası ve yurt dışı para gönderme hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.