Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Garanti Evlilik Kredisi (GÜNCEL)

06.09.2018
448

Garanti Evlilik Kredisi, diğer özel kesimli bankalar gibi Garanti Bankasının da evlenecek olan çiftlere vermiş olduğu bireysel ihtiyaç kredisi çatısındaki bir kredi çeşididir. Evlilik aşamasında olan çiftler düğün masraflarını karşılamakta zorluk çekebilirler. Böyle durumlarda ise akıllara gelen ilk şey bankaya gidip masraflar için kredi çekmektir. Evlilik zaten çok masraflı bir durum olduğundan dolayı ödeme olanakları ve faiz olanakları en esnek olan evlilik kredisini seçmelidirler. Garanti evlilik kredisi, çiftlere bu yönden büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Genel olarak hemen hemen bütün özel kesimli bankalar kredinin ödenmesinde 36 ay vade seçeneği sunmaktadır. Oysa Garanti Bankası, kredi çeken çiftlere kolaylık sağlaması açısından vadeyi 36 ay değil “48 ayolarak belirlemiştir. Ayrıca Garanti Evlilik Kredisi kolay ve hızlı çıkan bir kredidir.

Garanti Bankası Evlilik Kredisine Nasıl Başvurulur?

Garanti Bankası Evlilik Kredisine Başvuru, internet üzerinden başvuru formu doldurularak, telefon aracığı ile bilgilerinizi vererek yahut direk Garanti Bankası Şubelerine gidilerek başvuruda bunulabilir. Başvuru bireysel olmak zorundadır başkasının yerine kesinlikle başvuruda bulunamaz.

Garanti Bankası Evlilik Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Garanti Bankası Evlilik Kredisi Başvuru Şartları aslıda diğer kredilerin başvuru şartlarına benzemektedir. Çünkü aslında bu kredi bireysel ihtiyaç kredisi adı altında geçmektedir. Diğer kredilerde de olduğu gibi başvuruda en önemli şart ödeme günü geldiğinde krediyi ödeyebilecek düzeyde bir gelirin olmasıdır. Diğer en önemli şart ise 18 yaşını kesinlikle aşmış olunmalıdır. Eğer başvuru sahibinin gösterebileceği bir gelir düzeyi yok ise mutlaka bankaya başvuru için kefil gösterilmelidir. Evlilik kredisinde belirli bir yaş sınırı da yoktur. Tüm yaşta olan çiftler bu krediye başvurabilir.

Garanti Bankası Evlilik Kredisi Kullanmak için İzlenilmesi gereken Yollar

Garanti Bankasında Evlilik Kredisi Kullanmak İçin İzlenilmesi Gereken Yollar,

 • Çekilmek istenilen evlilik kredisinin tutarı belirlenmeli,
 • Ödenmesi gereken aylık taksit tutarının ve toplam geri ödeme tutarını göz önünde bulundurularak ödemede zorluk çekilmemesi açısından en uygun vade belirlenmeli,
 • Başvuru formundaki iletişim bilgileri eksiksiz ve hatasız doldurulmalı,
 • Bankanın istediği evraklar eksiksiz bankaya teslim edilmeli,
 • Belirtilen süre içinde kredi sözleşmesi imzalanmalıdır.

Garanti Bankası Evlilik Kredisinde Başvuru Esnasında İstenilen Belgeler

Garanti Bankası Evlilik Kredisi Başvuru Esnasında İstenilen Belgeler şu şekilde sıralanabilir;

 • Kredi talep eden kişin Kimlik Belgesi,
 • Talep eden kişin ikametgâh belgesi,
 • Su ,elektrik,doğalgaz,telefon faturalarından herhangi biri,
 • Sürekli bir işte çalışanın maaş bordosu veya maaş yazısı,
 • Şirket sahibi ya da ortakları için vergi levhası ve yıllık gelir vergisi beyannamesi,
 • Kira geliri olanlar için gayrimenkul tapusu,
 • Faiz geliri olanlar için faiz gelir belgesi,
 • Çiftçiler için çiftçi belgesi,

Son olarak başvuru formu da doldurularak garanti evlilik kredisine başvurusunda bulunabilinir. Başvurular bir gün içinde hızlı bir şekilde incelenir. İnceleme sonucunda kredi vermeye uygun görülürse evlilik kredisi çiftlere verilir.

İLGİLİ KONU: Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvurusu

Garanti Bankası Evlilik Kredisi Faiz Oranları ve Ödeme Olanakları

Garanti Bankası Evlilik Faiz Oranları ve Ödeme Olanakları incelendiğinde evlenecek olan çiftlere esnek faiz oranları, düşük dosya masrafları ve ödeme olanakları ile büyük kolaylıklar sağladığı görülmektedir. En düşük kredi oranı olarak 1000-5000 TL arasında 12-24 ay vadeli evlilik kredisi için uygulanan faiz oranı %2.97 iken, 50.000-500.000 TL arasında 36-42 ay vadeli %2.67 faiz ile evlenecek çiftlere evlilik kredisi imkânı sunmaktadır. Ödeme olanaklarını inceleyecek olursak, Garanti Bankası evlenecek olan çiftlere kolaylık sağlaması açısından 48 aya kadar vade hizmeti sunmaktadır ve ödeme süresini evlendikten sonra 1 yıla kadar erteleyerek çiftlerin düğünde yaşanan finansal zorlukları atlatmasına yardımcı olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Vatan Bilgisayar’dan Odeabank İle Telefon Nasıl Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.