Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Garanti Kredi Başvurusu SMS

31.03.2017
298

Garanti bankası SMS kredi başvurusu nasıl yapılır?

Garanti Bankası Türkiye’de kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen bankalardan bir tanesi.  Garanti bankası tüketicileri için hazırladığı uygun faiz oranları, kampanyaları ile her geçen gün müşteri kapasitesini biraz daha arttırmayı başarıyor. Her alanda olduğu gibi ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen tüketiciler de tercihleri arasına Garanti Bankası’nı ekliyor. Garanti Bankası tarafından dönem dönem düzenlenen kampanyalar müşterilerin dikkatini çekiyor ve uygun koşullarda kredi kullanmak isteyen tüketicileri harekete geçiriyor. Garanti Bankası’ndan kredi kullanmak için şubeye gitmeye, karşınıza çıkan türlü internet sayfalarıyla uğraşmaya da gerek yok. Garanti kredi başvurusu işleminizi SMS ile yapabilirsiniz.

Kredi çekmek için yaptığınız araştırmalar sonucunda Garanti Bankası’nda karar kıldıysanız yapmanız gereken tek şey 3390’a bir kısa mesaj göndermek. Çeşitli evraklarla uğraşmaya, bankalarda saatlerce sıra beklemeye gerek yok. Kredi başvurusu yaparken ihtiyacınız olan tek şey T.C. kimlik numaranız. 3390’a göndermeniz gereken bilgiler  11 haneli T.C. kimlik numaranız, ne kadar kredi kullanmak istediğiniz, krediyi ne kadar zamanda geri ödemek istediğiniz yani vade süresi birde net bir şekilde belgeli aylık gelir tutarınız. Bu bilgileri içeren kısa mesajı hazırlayarak 3390’a göndermeniz yeterli olacaktır. Daha iyi anlaşılması için kullanmak istediğiniz tutarı 5 bin TL olarak 36 ay vade ile kullanmak istiyorsanız göndermeniz gereken kısa mesaj ‘’22222222222 5000 36 ‘’ ve bu mesajın sonuna aylık kazancınızı ekliyorsunuz.

Kredi başvuru mesajınızı hazırlarken dikkat etmeniz gereken önemli bir konu var. Aylık geliriniz. Aylık gelirinizi kredi çıksın maksadıyla yüksek yazmamanız gerekiyor. Çünkü banka sizden bu geliri belgelemenizi isteyecektir. Bankaya belirttiğiniz tutar maaş belgeniz ile aynı tutarda olmalıdır. Yada kira geliriniz mevcutsa kiracınız ile imzaladığınız kira sözleşmesini bankaya göstermeniz gerekir. Bu sebeple bankaya asla tahmini rakamlar veya artı bir tutar gelir olarak gösterilmemelidir. Aksi halde, bankaya gönderdiğiniz başvuru SMS’i ile krediniz ön onay alır ancak asıl onaya gelindiğinde banka belgeler sunmanızı talep ettiğinde belgeleyemezseniz kredi için çıkan ön onay iptal edilir ve bank kredi kullanmanıza müsaade etmez. Belirtilen bilgilerin doğru olması sonucu bankaya yaptığınız başvuru kabul edilirse gerekli evrakları da yanınıza alarak şubeye gider kredinizi kullanabilirsiniz.

5 dakikada SMS ile başvuru

Garanti Bankası SMS kanalı ile yapılan başvuruları 3390’dan kabul etmektedir. Yani Garanti Bankası’na yapacağınız SMS başvurularını sadece 3390’dan gerçekleştirebilirsiniz. SMS başvurusu tüketicilerin en çok kullandığı başvuru kanallarının başında geliyor. Bunun gibi kolay seçeneklerden bir tanesi de Garanti Bankası’nın internet sitesi ve Garanti Bankası’nın Facebook adresi. Bu kanallar arayıcılığı ile de işleminizi kolayla gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası’na SMS ile yaptığınız kredi başvurusunun sonucu içinde günlerce saatlerce beklemenize lüzum yok. Banka krediniz için ön onayı sadece 5 dakika içerisinde vermektedir. Daha önce de belirttiğimiz gibi dikkat etmeniz gereken en önemli nokta belirttiğiniz tutarların belgelenebilir olmasıdır.

Garanti İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Evraklar

İhtiyaç Kredisi Kullanmadan Önce Karşımıza Çıkan Engelleri Aşmamız Gerekmektedir. Peki Bunlar Nelerdir , İhtiyaç Kredisi Kullanmadan Önce Hazırlamamız Gerek Bazı Belgeler ve Evraklar Vardır.  Başvuru için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Garanti Kredi Başvurusu SMS

Bir önceki yazımız olan Garanti Taşıt Kredisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.