Finans Krediler , Esnaf Kredileri , İhtiyaç Kredileri , Hibe ve Destek

Halk Bankası Kart Şifresi Öğrenme Değiştirme Yöntemleri

04.03.2020
1.072

Halk Bankası Paraf Kart Şifresi Nedir

Halk Bankası Paraf Kart şifresi kartınızın güvenliğini koruyan bir kodlamadır. Şifre oluşturulan kartlar ile her nereye giderseniz gidin şifre kullanmadan işlem yapamazsınız. Eğer kartınızda şifre olmasaydı kartınızı kaybettiğinizde paranızı da kaybetmiş olabilirdiniz. Ama tüm bunların önüne geçen kart güvenliği olan şifre var. Şifre kullanımı sadece ATM lerden para çekmek değildir. Bir market veya Petrol ofisi harcamalarında da kart kullanırken bu 4 rakamlı güvenlik kodu yani şifresi kullanılarak kartınızı güven içerisinde kullanmanızı sağlayan bir kodlamadır.

Halk Bankası Telefon İle Şifre Alma Yöntemi

Halk Bankası için en kolay şifre alma yöntemlerinden biri olan cep telefonu ile SMS göndererek şifre alma en basit yöntemdir. Telefonunuzun mesaj yolu yardımı ile karşı tarafa ileteceğiniz istek doğrultusunda bankaya ulaşan SMS iniz sonucu bankada kayıtlı olan telefon numaranıza şifre aynı yolla telefonunuza gönderilecektir.

Halk Bankası Şifre Alma Yöntemi Hızlı

Cep telefonunuzun mesaj bölümüne girerek , yeni mesaj yazma kısmına giriniz.
Büyük harfle SIFRE yazın ve aralarında birer boşluk kalacak şekilde kartınızın son 6 hanesini de SIFRE yazısının yanına ekleyiniz. Bir boşluk daha bırakarak kartınızın arka kısmında bulunan 3 haneli şifre nin yani CVV kodunun ilk 2 hanesini de yazıp 3404 e mesajınızı gönderiniz. Göndereceğiniz mesajın örnek görüntüsü alttaki gibi olacaktır.

Mesaj : SIFRE 1 2 3 4 5 6 12 Kart üzerindeki Son 6 hane ve kart arkasında bulunan CVV kodunun ilk 2 hanesi
Gönderilecek Numara : 3404 e gönder.  ( https://www.bankacilar.net/halkbank-kart-sifresi-alma/ )

Halk Bankası Telefon Şubesi Yolu İle Kart Şifresi Nasıl Alınır

Halk Bankası kartları için şifre almanın bir diğer yoluda Halk Bankası Telefon bankacılığını aramaktır.
Halk bankası telefon bankacılığını 0850 222 0 400 nolu telefondan arayarak müşteri temsilcisine bağlanın. Halk Bankası ile yapacağınız görüşmelerde şifrenizi karşı taraf size sormayacaktır. Sizi güvenli şifre oluşturma veya değiştirme bölümüne aktaracak ve telefon tuşları ile yapacağınız kodlama sonucunda şifreniz oluşturulacaktır. Halk Bankası görevlileri şifrenizi kesinlikle göremezler. Bu yöntem de diğer şifre alma yöntemleri gibi güvenlidir.

Halk Bankası Şubelerinden Kart Şifresi Nasıl Alınır

Halk Bankası kart şifrenizi bir halk bankası şubesinden almak istiyorsanız size en yakın Halk Bankası Şubesine gidip , bankada işlem yapacağınız konu ile ilgili sıra fişi alarak , sizinle ilgilenecek olan Halk Bankası yetkilisi ile yeni bir şifre almak ta mümkündür. Halk Bankası kart şifresi almak için şube nin nerede olduğunun bir önemi yoktur. Halk Bankası olması yeterlidir.

Halk Bankası Kart Şifresi

Kıbrıs KKTC den Halk Bankası Kart Şifresi Nasıl Alınır

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde ikamet eden vatandaşlarımızın başvuru şekli biraz daha farklıdır. KKTC de bulunan KKTCELL , KKTC TELSİM hatları kullanılarak aynı yöntemler kullanılmak koşulu ile 3444 e mesaj göndermeleri gerekmektedir. Örnek Altta.

Mesaj : SIFRE 1 2 3 4 5 6 12 Kart üzerindeki Son 6 hane ve kart arkasında bulunan CVV kodunun ilk 2 hanesi
Gönderilecek Numara : 3444 e gönder.

Halk Bankası Banka Kartı ve Paraf Kart Eşleştirme Nasıl Yapılır

Halk Bankasının sunmuş olduğu hizmetler arasında kart birleştirme de bulunuyor. Kredi kartınızın yani Halk Bankası Paraf kartınızın takibini , paraf kart ödemelerini ve diğer bilgileri Halk Bankası banka kartı ile de görebilmekte ve işlem yapabilmektesiniz. Bu işlemleri yapabilmek için Halk Bankası müşteri hizmetlerini 0850 222 0 400 numarasından arayarak , bir müşteri temsilcisine bağlanarak kartlarınızı eşle
ştirmek istediğinizi belirtmeniz yeterlidir. Banka temsilcisi kartlarınızı eşleştirecek ve daha sonraki ATM işlemlerinizde tek kart ile ödemelerinizi yapabilecek , tüm hesaplarınızı tek çatı altında inceleme şansınız olacaktır.

Halk Bankası Şifresini Unuttum Ne Yapmalıyım

Halk Bankasına ait herhangibir kartınızın şifresini unutmuş olabilirsiniz. Şifrenizi 2 kez hatalı girmiş ve kartınızı bloke etmek istemiyor olabilirsiniz. Bu işlemleri düzeltmek ve unuttuğunuz şifreyi yenilemek çok kolaydır. Şifre yenilemek ve unuttuğunuz Halk Bankası şifresini tekrar alabilmek için ;
Yazımızın başında belittiğimiz SMS şifre alma yöntemini uygulayabilirsiniz ve yeni şifreniz cep telefonunuza anında gelir.
Diğer Yöntem ; Halk Bankası 0850 222 0 400 numaralı telefondan müşteri hizmeterine bağlanarak durumunuz hakkında bilgi vermek ve şifre değiştirme , yeni şifre alma işlemlerini kolaylıkla yaptırabilirsiniz.
Yakınınızda Halk Bankası şubesi var ve telefonunuz yanınızda değilse ; Kimliğiniz ile Halk Bankası şubesine gidebilir kimliğiniz ile şifre alma şifre değiştirme işlemlerini kolaylıkla yaptırabilirsiniz.

Halk Bankası Güvenli Şifre Oluşturma Nasıl Yapılmalı

Öncelikli kural Ne eski nede yeni şifrenizi kimse ile paylaşmamalısınız.
Banka Tarafından size zarf içerisinde gelen Halk Bankası şifresini en kısa sürede yenileyip yeni şifre oluşturunuz.
Halk Bankası kart şifrenizi kesinlikla kart üzerine not etmeyiniz. En iyi şifre saklama yöntemi ezberlemektir.
Halk Bankası kart şifresi oluştururken telefon numaranız , kimlik numaranız gibi sayısal rakamları ard arda gelen rakamları 1111, 0000, 5555, 1234, 6161, 3434, gibi kullanmayınız.
Halk Bankası çatısı altında çalışan hiç bir görevli size şifrenizi sormaz ve öğrenmek istemez. Sizde ısrarla şifrenizi vermekten kaçınınız. Halk Bankası dahilinde size şifreniz soruluyor ise şifrenizi paylaşmak istemediğinizi açıkça belirtiniz.
Bu hususları yerine getirdiğiniz koşulda şifreniz artık güvenlidir. Kimse şifrenize ulaşamaz ve sizin adınıza işlem yapamaz.

Halk Bankası Güvenli Şifre Nasıl Oluşturulur

Halk Bankası Kartınız ile güvenli şifre oluşturmak için yukarıdaki yönergeleri okudunuz. Bu tür şifre oluşturma işlemlerinden kaçınmalıyız. Güvenli Halk Bankası şifresi oluşturmak için hayatınızın bir parçası olan doğum tarihi, cep telefonu numarası , arabanızın plakası ve ard arda gelen rakamlardan kaçınmalıyız. En güvenli şifre oluşturma şekli karmaşık anlamsız rakamlardır. Örnek olarak 9152 güvenli bir şifre sayılır. hiç bir rakamın 2 kez kullanılmadığı şifreler en zor ve çözülmesi en imkansız şifreler olarak kabul edilir.

Halk Bankası Kartı Nasıl Muhafaza Edilmeli

Halk Bankası Banka Kartını muhafaza edeceğiniz yerde metal , mekanik , manyetik alanlardan uzak tutmalısınız.
Halk Bankası kartı arkasında bulunan koyu renkli şerit kartın gizli bilgilerini barındırır. Zarar görmesi durumunda kartınız ATM tarafından Okunamaz ve işlem yapılamaz.
Halk Bankası Paraf Kartınız için de aynı durum söz konusudur. Kartınızın ön yüzünde bulunan çip okunabilir dijital bir parçadır. Manyetik alana maruz kalması bu çip i zamanla bozar ve kartınızın bozulmasına çalışmamasına sebep olur.
Halk Bankası kartını cüzdanınıza muhafaza ediyorsanız yanına bozuk para gibi sert metal objeler koymamaya özen gösterin. Kart metalden manyetik olarak etkilenmese bile kartınız bu sert objeler ile cüzdanınızda sıkışabilir , hatta kartınızın kırılmasına , zarar görmesine sebep olabilir.

Halk Bankası Kartım Kayboldu Ne Yapmalıyım

Halk Bankası kartınızın kaybolması ve zarar görmesi durumunda yapmanız gereken işlemler şunlardır.
Halk Bank şubesine gitmek yerine ilk tercih etmeniz gereken husus telefon bankacılığı olmalıdır. En hızlı işlemi telefon bankacılığı ile yapacaksınızdır. Halk Bank telefon şubesi olan 0850 222 0 400 numarasını arayarak ana menüden kart kaybolması sekmesini seçip işleminize telefon ile devam edin veya aynı numarayı arayarak bir Halk Bankası müşteri temsilcisi ile canlı olarak görüşerek bu işlemi yaptırabilirsiniz. Kartınızın kaybolduğunu beyan ettikten sonra banka görevlisi kartınızı güvenceye alır. Kaybolan kart ile artık işlem yapılamaz. Halk Bankası bu talebiniz üzerine size Yeni bir Halk Bankası Kartı kurye ile gönderecektir.
Deforme olan bozulan Halk Bank kartlarınız içinde aynı yönergeleri izlemeniz size yeni bir kartın Halk Bank tarafından gönderilmesini sağlamaktadır.

Halk Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası : 0850 222 0 400 Halk Bank Diyalog

Bir önceki yazımız olan Konut Kredisi Hesaplama Halkbank başlıklı makalemizde Halkbank Kredi Başvurusu İçin Gerekenler ve Halkbank kredi hesaplama 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.